Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én vagyok az érzéketle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok az érzéketlen vagy a férjem nem gondolja végig a döntése következményeit?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van a férjemmel. A volt nejét eddig is segítettük (élelmiszer, gyerekruha, játékok) ahogyan tudtuk. Szegénynek tényleg minden kijutott és nem a jó értelemben.

Néhány hónapja kiderült, hogy beteg. Ebben sajnos nem tudunk neki segíteni.

A férjem a legnagyobb megdöbbenésemre a pénteken azzal állt elém, hogy megbeszélte az exével, hogy ha vele valami történne, mi fogjuk felnevelni a gyermekeit (egyet az apja nevelne tovább). Én kapásból rávágtam, hogy szó sem lehet róla. Mi sem élünk fényűzően, nem férne bele még 2 gyerek eltartása, nevelése. Nem szeretném kockáztatnia közös gyermekeink megélhetését.

Végül elég nagy vita kerekedett belőle, aminek a végén a férjem levonta a következtetést, hogy én kegyetlen és érzéketlen vagyok.


Ti bevállalnátok így a gyerekeket? Tényleg annyira érthetetlen az én álláspontom?


2015. máj. 18. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezért nem kell gyerekes férfival további gyerekeket vállalni ha nem vagy arra kész, hogy igenis történhet azoknak a szegény gyerekeknek bármi az anyjával és akkor nem árvaházba kerülnek, hanem a saját apjukhoz, jelen esetben a férjedhez.


Tehát igen, érthetetlen az álláspontod. A 2 gyerek a férjed gyerekei (gondolom én ha 1 maradna a saját apjánál), nem jöttment idegenek.


Ráadásul beteg az a szegény nő, szerinted milyen érzés lehet, hogy nem csak azért aggódik, hogy mi lesz vele, de még azért is aggódhat, hogy a gyerekeivel mi lesz ha véletlen... Most pont arra lenne szüksége, hogy csak arra "figyeljen", hogy minél hamarabb újra egészséges legyen ha ez lehetséges.

2015. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos, hogy a férjednek összesen hány gyereke van. Azt írod, hogy az ex gyerekeiből az apja nevelne egyet, 2-t ti. Ezek gondolom a férjed gyerekei.


Az, hogy a saját gyerekeiről gondoskodik egy férfi szerintem alap, mikor hozzámentél tudtad, hogy van mástól is gyereke, és bármikor előállhat olyan helyzet, hogy neki mint az apának kell gondoskodni róluk.

2015. máj. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megértelek téged is,nem hiányzik ekkora teher.De meg kell érteni a férjedet is,csak a gyerekei,ha ő nem venné át őket,hova mennének a gyerekek ... De ezen ráérsz majd akkor idegeskedni ha tényleg történik valami,nem biztos hogy lesz valami a nővel ...
2015. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolat kísérlet mehet?


Holnap veled történik valami, a férjed ottmarad a 3 közös gyereketekkel egyedül. Szerinted mit kellene csinálnia, elpattintani a gyerekeket valahova, ha jönne egy nő aki őt akarná a gyerekeket meg nem, mert az extől vannak, akkor árvaház?


Szóval a saját gyerekeidnek milyen sorsot kívánsz egy ilyen szituációban? Mi történjen velük?

2015. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed az apjuk, mégis ki a franc nevelné őket, ha az anyjuk meghal?
2015. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor úgy gondolod, hogy az apja nem nevelheti őket, hanem be kell adni állami gondozásba?

Ha hozzámentél egy ilyen alakhoz, aki otthagyta a feleségét- esetleg veled meg is csalta, akkor viseld a következményeit, hogy az ő életük is a tiéd része lesz.

2015. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ők az ex gyermekei, nem a férjemé. A férjemnek is csak a velem közös gyermekei vannak. Egy gyermeknek ismert az apja, őt természetesen az apa nevelné tovább, a másik kettőnek viszont kitalált apa van megadva. Hogy tényleg nem tudja vagy nem akarta megadni a nevüket nem tudom és nem is faggattam róla. Ilyen szinten azért nem vagyunk jóban.

A férjem csak úgy gondolta, hogy így is segíthetünk az exének. Szerintem ez viszont már túlzás, mert nem tudnánk megoldani. Anyagilag sem vagyunk felkészülve egy ilyen család növekedésre és én sem tudok több felé szakadni, hogy 5 gyerekre tudjak odafigyelni és összeszervezni az életünket.

2015. máj. 18. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem túlzás ez a férjed részéről, plusz nekem furcsa is, hogy ennyire segíteni akar az exének.

Én a helyedben nem hagynám ezt. Vagy a 2 gyerek vagy én.


Ha az ex aggódik a gyerekei miatt, akkor keresse fel azoknak az igazi apjukat, ne sózza rá őket másra.

2015. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:

Gondolj bele. Van egy nő 3 gyerekkel. Csomó pofont kapott az élettől de ő küzd. Most még ez is. Biztosan segítség a számára, hogy ha meghal akkor van aki gondoskodik a gyerekeiről.

Gyerekek titeket gondolom ismernek, egy ismerős családba kerülnek. Talán gyógyulni is könyebb ha tudja, hogy a gyerekek "biztonságban" vannak.

Arra gondolnék, hogy azok a gyerekek, hogy belehetnwk tojva.

2015. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bence_


A gyerekeknek van apjuk is, aki nem a kérdező felesége.

Nevelje fel őket az apjuk.

2015. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!