Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férj egyenjogúsága véget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férj egyenjogúsága véget ér, amint elveszíti a munkáját? Vagy ha a feleség várandós lesz?

Figyelt kérdés
Ugye az a divatos hozzáállás, hogy mindenki egyenrangú, nincs női munka, meg besegítés, felezni kell a házimunkát, mert hogy nincsenek női meg férfi dolgok. Oké. De a munkakereső feleséget babusgatni kell, meg támogatni, még ha képzetlensége és gyakorlatlansága miatt egy kerek évnél is tovább tart az álláskeresés, míg a férj az pár hónap múlva már "töketlen" meg "az ő dolga(!) eltartani a családot" meg miegyéb. Megszorozva ezt százezerrel, ha az asszony babát vár. Na most akkor el kellene dönteni, hogy hol ér véget annak a hangoztatása, hogy nincsenek női és férfi feladatok, mert mindenki egyformán vegye ki a részét mindenből, nem? Előttem van a kép, hogy hazamegy a férj sírva, a felesége vállára borulva elhüppögi, hogy bántották, kibeszélték őt a kollégái, az asszony meg nyugtatgatja, majd végül felajánlja neki, hogy ha nagyon szemetek vele odabent és nagyon nem bírja, akkor mondjon fel, majd ő addig eltartja... ja nem, ilyen nincs soha, csak fordítva működik. Mert ilyenkor valahogy mégiscsak van férfifeladat.
2015. ápr. 10. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%

A női-férfi rész talán a szülés utáni időszakban érvényes. Jelenlegi szabályozás szerint GYED-re az apa a gyerek egy éves koráig nem mehet el. Az anya se tudja a GYED-et munka mellett érvényesíteni, csak 1 éves kor után.

Nagyon szigorúan véve pedig a gyermekágyi időszakban (6 hét) tényleg munkaképtelen a nő.

Ilyenkor a férfinak kell anyagilag helyt állnia, mert a szülés nem átruházható, az biológiailag determinált.


Viszont minden más esetben talán annyi különbség lehet, hogy komolyabb fizikai erőkifejtésre egy átlag nő kevésbé alkalmas. Gondolok itt bútorok emelésére. Az "férfimunka", mert fizikailag alkalmasabb rá, bár ugye léteznek 50 kg-os férfiak is, ott meg szakember kell hívni, mert ő se fogja tudni megemelni. Szóval az egyenlőség jegyében a gyermekágyas időszakban munkát, illetve nőtől a hűtőszekrény cipelését nem lehet elvárni, de minden más szerintem egyenlően elosztható.


Azon törvényileg változtatnék, hogy az apák akár a gyerek fiatalabb korában is mehessenek GYED-re, női privilégiumnak csak a 6 hetes lábadozási időszakot tartanám meg.

2015. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén nem tudom miről beszélsz. Ha valakivel egy háztartásban élek, ahol ő is koszol, én is koszolok akkor evidensnek tartom, hogy megosztjuk a feladatokat. A gyerek körül is.


Amiről te beszélsz, az a lelki különbségek. Van, hogy egy nő érzékenyebb, sírosabb. De van ilyen férfi is. Az egyenlőség számomra nem azt jelenti, hogy a nő nem lehet nőies, a férfi pedig férfias. Itt arról van szó, hogy ha mindketten napi 8 órát dolgoztok, akkor ne csak a nő folytassa otthon a munkát, amíg a férfi lazít. Ezt jelenti a munkamegosztás.

2015. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én azzal szembesültem hogy ami tőlem volt nem kellet, most azt kapom hogy elárultam.A férfiúi büszkeség és baromság között hol a határ?
2015. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok. Én is lettem munkanélküli 15 évi házasság után. Már egy hónap múlva jött a rikácsolás, hogy nem gondolod, hogy eltartalak? Persze fordítva nem volt probléma. Elváltunk. Ő a harmadik férjét fogyasztja. Én már azt hiszem maradok egyedül. Akárhány nőt ismertem csak azt láttam, hogy ha megtudják mim van, akkor hirtelen nagyon fontos leszek számukra. Addig meg az sem érdekel egy nőt sem, hogy élek.
2015. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!