Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok nőtől hallom, hogy most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nőtől hallom, hogy most már biztonságban van. Férjhez ment. Miért érzik úgy hogy ettől ők biztonságban vannak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Milyen biztonságban? Testileg vagy anyagilag vagy milyen szempontból érzik magukat biztonságban?
2015. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hogy definiáljuk a "biztonságot".


Sok szempontból lehet így érezni. Végtére is mégiscsak egy fontos állomás, a magánéleti bizonytalanság, a "lesz-e párom" kínzó kérdése jó esetben megszűnik. Érzelmi biztonságot kap az ember. Mondjuk elvileg ezt egy stabil párkapcsolat is tudja.

Gyakran a házasság anyagi biztonságot is jelent, hiszen két ember együtt fejenként olcsóbban él, mint egy egyedül, no meg ha betegség, létszámleépítés, bármi van, akkor az egyikük tudja támogatni a másikat, amíg az rászorul.


Másfelől nyilvánvaló naivitás azt képzelni, hogy az esküvő megment bárkit mondjuk a megcsalástól, csalódástól, stb.

2015. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Hát én ezt még egy nőtől sem hallottam.
2015. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha sok nőtől hallottad, akkor tőlük kellett volna megkérdezni :)

Én olyasmire gondolok, hogy megtalálták az igazit és az illető számára is ők az igaziak. Ez lehet egy fajta biztonság, ha arra gondolunk, hogy milyen nehéz normális társat találni, milyen sok rossz kapcsolat van, milyen bizonytalan időszak lehet a párkeresés.

2015. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

hát elég bizonytalan, mikor az ember csak keresgél a nagyvilágban, a környezete szekálja, hogy miért facér még mindig (biztos válogat, stb.), ami erősíti a rossz érzéseket, és maga sem tudja, hogy egyáltalán lesz-e valami, vagy nem lesz semmi.

ehhez képest igen, biztonság a párkapcsolat, pláne egy házasság.

2015. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak úgy elgondolkodtam. Férfitől még sosem hallottam, hogy megnősültem. Biztonságban vagyok.
2015. jan. 7. 16:04
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Én azét érzem magam biztonságban, mert úgy gondolom, hogy ha valaki vallalja azt, hogy elvesz feleségül, és én is szertné, hozzákötni az életemet, az azt jelenti,mhogy igazán szeret, persze nem zárja ki, hogy akik enm hazasodnak, azoknal nincsen így, de naluk ninc meg ez a felvállalás nyiltan.

Nem ved meg a megcsalástólm és. Csalódástól a házasság, megis azt gondolom,mhogy az olyan ember, aki felvállata, es tanúbizonyságot tett arról, hogy velem akarja leélni az életét, akkor valahol kisebbnek latom az esélyét, hoyg probléma nélkül megcsaljon.. A problémákat pedig fel lehet ismerni, és meg lehet oldani, ha nem így van, akkor az hazasság előtt is így volt. Az pedig megérdemli, aki íyg hozzámegy valakihez/ látni mar borítékolhatő valassal, vagy csalodással vegződő házassagkötéseket is...)

2015. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, mert én még egyetlen nőtől sem hallottam ilyesmit. Talán akik így gondolják, a hivatalos része nyújt valamilyen biztonságérzetet, hogy bármi történik, ő hozzátartozóként kezelendő.
2015. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Mert van kivel megoldani közösen a problémákat, van kivel együtt nevetni, és jogilag is egy család lettünk, összetartozni pedig jó érzés. Tudom, hogy van valaki, akivel otthon esténként találkozunk, van valaki, akivel kölcsönösen támogatjuk egymást. Ez persze csak a megfelelő emberrel igaz, hiába mentem volna férjhez mondjuk egy alkoholistához, amellett biztos, hogy nem érezném magam biztonságban önmagában a házasság tényétől, sőt...


És mint tudjuk, ez a biztonságérzet is csak érzet, nem lehet tudni, hogy mit hoz a holnap. Meg kell tenni a házasságért, ami tőlünk telik, hogy legalább az a része rendben legyen, ami személyesen is befolyásolhatunk.


Ez a kijelentés nekem kicsit úgy hangzik, hogy ,,férjhez mentem, most már biztonságban vagyok, most már nem számít, hogy nézek ki, vagy hogy van-e munkám, révbe értem". Szóval lehet ezt sokféleképpen érteni, nekem úgy hangzik, mintha már ebben az esetben nem kellene a kapcsolatért ugyanúgy tovbbra is tenni.

2015. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom ki pontoz le, amikor normális választ adok....
2015. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!