Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ennek már vége? Vagy még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek már vége? Vagy még menthető?

Figyelt kérdés
Elég rossz a kapcsolatom a párommal, rengeteg probléma merül fel a hetköznapokban, napi szinten veszekedünk. Kb egy évvel ezelőtt kezdődött, de most már nagyon rossz. Úgy érzem ő már nem szeret. Én igen, de nem vagyok már szerelmes, talán inkább csak félek a szakítástól. Van egy két éves kisfiunk is, talán miatta nem merek lépni, és az anyagiak is közrejátszanak. Nem tudom egyedülállóként meg tudnám-e neki adni mindazt amit most megkap. Próbáltam a párommal leülni, megbeszélni a dolgokat, de ő nem akar már beszélni,ha elkezdem sorolni a problémákat, amjin természetesen mindkettőnknek változtatni kellene, csak felpattan, és továbbáll, mint ha nem is érdekelné. A szex sem megy már egy jó ideje...
2014. nov. 17. 13:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor közöld, ha tényleg eldöntötted véglegesen.

Nem azért, hogy a háta mögött szervezkedjek, de én előbb biztos körbe néznék albérlet terén (pl. találjak a közelben egy megfizethető áru lakást, hogy ne vegye el az utazgatás is az idő nagy részét, vagy ne kelljen a gyereket új közösségbe vinnem), átszámolnék mindent alaposan, hogy tényleg megtudok-e élni (figyelembe véve azt is, ha apuka esetleg nem úgy fizet mint amiben megállapodtok), félre tenném a kaucióra pénzt stb.

Nem lesz egyszerű kezdetben, de hosszű távon jobb nyugodtan élni (akár szerényebben is) mint veszekedésben.

Gondold át, hogy tényleg ezt szeretnéd-e, vagy most esetleg a harag és düh beszél belőled. Ennek mindenképpen egy alaposan átgondolt lépésnek kell lennie, nem szabad hirtelen felindulásból dönteni. Csak akkor menj, ha véglegesen lezártad magadban a kapcsolatot, és biztos vagy benne, hogy menthetelen. Felnőtt embereknek se jó a "se veled, se nélküled" kapcsolat, de egy gyerekkel főleg nem lehet megtenni, hogy hol elköltözöl, hol visszacuccolsz.

2014. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem akarok nagy király lenni, és elvenni a lakását, mivel mikor megvette (örökségből), megbeszéltük hogy nekem nem kell belőle semmi, és tartom is magam ehhez. Nagy tartásdíjra se vágyom, csak 20.000ft-ra, ami az ő fizetéséből csekélység.


Kedves 11.-es. Ide-oda ugrálni semmiképp nem akarok. A gyerek semmiben sem láthatja kárát ennek az egésznek. Én még (sajnos), nem tudtam lezárni ezt a kapcsolatot, de egyre jobban körvonaloazódik, hogy ő igen. Nincs szex, nincs szeretet, nincs összebújás, nincs megbeszélés. Ráadásul mostmár 2 hónapja különkassza van, ami annyit jelent hogy ő fizeti a rezsit, meg magának vesz kaját, a többit nekem kell intéznem. Szerintem ő már ezt lezárta magában, legalábis úgy érzem, csak talán a gyerek miatt nem akar végetvetni ennek a rossz kapcsolatnak (elég családcentrikus)

2014. nov. 17. 14:03
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha elég családcentrikus lenne, akkor a gyereke érdekét nézné, vagyis kívánná a gyermekének a legjobbat, a békés, családi viszonyt úgy, hogy a gyerek egy családban cseperedjen fel, nyugodt élete legyen. De ha már kompromisszumra sem kész, felcsattan a beszélgetés helyett, ezek után ne is csúfoljuk a családcentrikus szóval, mert nem az.
2014. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kérdezted már tőle, hogy szeretné-e, ha elmennétek? Mert a problémák sorolása más, mint az egészen konkrét kérdés feltevés. Hátha itt észbekap, s elkezd beszélni, s a dolgok mégis jó fordulatot vennének.
2014. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!