Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdekből házasodni mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdekből házasodni mennyire célszerű?

Figyelt kérdés
Ezt értem arra, hogy kiakarsz kerülni a családodból, mert nem érzed jól magad benne, de tudod, hogy a párod biztos támaszt ad mindenben. És már jó pár éve együtt vagytok.

2014. aug. 2. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindig célszerű azt tenni (törvényes keretek közt) amire az ember vágyik.
2014. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha szereted a párod, akkor az nem érdek...


Ha nem, az más kérdés. Ha a párod is tisztában van azzal, hogy csak menekülési lehetőségnek használnád, akkor oké, ha ő ebbe belemegy. Szánalmas, de így legalább fair. Ha viszont nem tud róla, az meglehetősen gusztustalan és etikátlan.

2014. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A családból másként is ki lehet kerülni, így viszont csöbörből vödörbe, csak valaki mástól függessz. Nem értem a nőket (magamat sem) miért kell mindenképpen támasz?
2014. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha együtt vagy a pároddal, akkor a házasság nem érdek lesz.
2014. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Parom tudja, hogy mi folyik a csaladunkban, es eleinte O ajanlotta fel, hogy "kivesz" a csaladombol, hazassaggal. Aztan en mondtam neki, hogy nem, meg varjunk vele, hatha csitulnak a dolgok, de csak rosszabb lett.


Ezeket nem azert irtam le, hogy valakinek kiontsem a szivem, hanem azert, mert megbizok magukban, es koszonom az eddigi valaszokat.

2014. aug. 2. 19:57
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem érdekházasság akkor.:) Az érdekházasság régen,még talán az 1800-as években volt divat,mikor pl.egy elszegényedett nemesi lányt hozzáadtak valami gazdag nemesi fiúhoz,úgy,hogy nem is ismerték egymást,az esküvő előtt jó ha egyszer találkoztak,és a házasságot tényleg csak az érdek vezérelte:hogy a lány családjának legyen pénze,a fiúnak meg egy nemesi felesége.Nézd meg a Calcuttai Szent Rita filmet,ugyan nem ez a fő téma,de kiválóan be van mutatva az érdekházasság.:)
2014. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
ez igy nem érdekházassàg. vágj bele, mert a családi dolgok csak rosszabbodni fognak. tapasztalat. de én csak élettárssal êlek, ugyanolyan mint megházasodni, csak nem vettem fel a nevét
2014. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7/7 ugy is erdemes belevagni, hogy egyetemen tanulok, az erettsegim megvan, meg minden, de viszont lehet, hogy utana kikoltozunk kulfoldre, ahol tudom, hogy a csaladom nem tud zaklatni?
2014. aug. 2. 20:54
 9/13 omba ***** válasza:

Első látásra azt mondtam volna: marhaság, - azért is van a sok korai válás, mert a házasulandók egyike, vagy mind a kettő ki akar menekülni a családból..


Szerintem megtehetik ezt ma már a házasság nélkül is, bár, ahogy később kifejtetted, eléggé elkötelezettek vagytok, szóval, ha rajtam áll: támogatom. :)


Az érdekházasság az valami egészen más, - van az ma is, de messze nem ilyen.

2014. aug. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A nagyszüleim éppen ezért házasodtak össze nagyon korán (a terv nem egy élethosszig tartó közös élet volt), aztán összejött egy gyerek. Nem szerették olyan nagyon egymást, nem volt meg az a mindent elemésztő tűz, de a gyerek miatt változtak a tervek. Nekik nem jött be a dolog, nem volt jó a házasságuk és most idős korukban is boldogtalanok. Elsülhet ez másként is persze.
2014. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!