Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnék újra megbízni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék újra megbízni?

Figyelt kérdés

A helyzet, lévén részese vagyok, számomra kissé bonyolultnak tűnik. A férjemmel már hat éve együtt vagyunk, két éve házasodtunk össze. Szeretném leszögezni, hogy a válás nem megoldás, nem azért mert nincs új a nap alatt, vagy félek az ismeretlentől, egyszerűen csak ő jelenti az életem. Nem tudom leírni, csak érzem, hogy úgy van jól, ha vele vagyok.


Csak annyi a baj, hogy egyszer régen nagyon csúnyán összetört egy hazugságával, ami nyilván nem maradt egy hazugság, egy jó fél éven keresztül nap mint nap a szemembe hazudott. Nem megcsalt, nincs szó másik nőről, nem is szívesen írnám le, mi is ez. Aztán kiborult a bili, megbocsátottam, de nagyon nehezen léptem túl rajta. Aztán teltek a hetek, még egyszer megtörtént ugyanaz. Akkor szemfülesebb voltam, hamarabb le is állt a dolog, viszont most sokkal később újra azt érzem, hazudik nekem. Nem tudom, hogy csak bemagyarázom, vagy tényleg megint megtörténik, amikor rákérdeztem, azt mondta tudja, hogy nehéz hinni neki, de most nem.


Egyszerűen nem tudom, hogyan bízhatnék benne újra? Van erre valami recept? Nyomaszt, és már nagyon unom, de nem tudom, mit tegyek…

Előre is köszönöm a válaszokat!


(Bocsánat, ha nagyon ködösre sikerült.)


2014. jún. 25. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, ha leírnád mit is követett el a párod, mert a látatlanba nagyon nehéz hasznos tanácsot adni.
2014. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Látatlanban én is nehezen mondok bármit is. Annyit viszont igen, hogy ha a férjem nem a legszűkebb családom vagy ellenem tett valamit, és nem nőügy, bármit megbocsájtok neki, mert szeretem.
2014. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lényege a dolognak, hogy hazudott, huzamosabb időn keresztül. Nagy hazugság, mondjuk úgy egyfajta függőségéről - annak létéről - hazudott.
2014. jún. 25. 23:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát például arról, hogy már nem drogozik, de közben mégis? Vagy azt mondta, nem kaszinózik, és mégis elvitte a pénzt?
2014. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy, a semmiből nem fogsz bízni. Ahhoz bizonyítania kell, akarnotok kell mindkettőtöknek. A bizalom visszaszerzése sok idő, energia és kitartás.
2014. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A család nem sérült, egyedül a kapcsolatunk. A legnehezebb az egészben, hogy nem tudom mit higgyek.
2014. jún. 25. 23:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindegy ám, mit hazudott. Láthatóan ezt egy megoldási módnak tekinti.

Egyszer fél év, aztán hetekkel (!!) később megint és ismét??


Nekem ez sok volt, - itt se harmadik léte vagy nem léte volt a dolog. De hát a párodat megkérded fehér-e vagy fekete, aztán mond valamit, de nem tudod, hogy akkor most végül milyen is?


Ha a válás nagyon kizárt, akkor ezt a legutóbbi esetet - indulat, veszekedés nélkül - beszéljétek szépen végig: te mit láttál, és abból mire gondoltál, és ő hogy látja ugyanezt.

Hátha.... végül is most "sokkal később" vagytok, tényleg lehet félreértés.

2014. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Bár ez az alkoholizmussal kapcsolatos, minden függőségre igaz. Valamelyik játszmát játszátok és ezzel sajnos te is hozzásegíted a függőség fenntartásában.

Olvasd végig és gondold végig, melyik játszmában vagytok.


Bizalom nélkül sajnos nehéz fenntartani a kapcsolatot. Ha nem sikerül visszaszerezni, lassan, de biztosan szétrohad a kapcsolat. Addig marad az önáltatás.

2014. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A hazugság a függő személyiségszerkezet része.

Aki pedig függő, az már foglalt érzelmileg - annak a párkapcsolata nem egészséges párkapcsolat, Te gyakorlatilag a "második" vagy.

Ez pont olyan, mint a megcsalás.

Nyilván nem építettél volna ki vele kapcsolatot, ha tudod, hogy már van egy szerelme, "akit" Te nem vagy hajlandó elfogadni.

2014. jún. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A CSALÁD mindíg sérül.... Anyagilag, lelkileg, egzisztenciálisan, mindenhogyan, akár játékszenvedély, drog, alkohol. bármilyen függőség!


A FÜGGŐK MINDÍG HAZUDNAK, ÉS AMIKOR LEBUKNAK, AKKOR MEGÍGÉRIK, HOGY NEM HAZUDNAK TÖBBET, ÉS ÚJRA HAZUDNAK!!!!

Az, hogy figyeled, nyomozol utána, nem megoldás...

2014. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!