Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha elválnék munkakerülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválnék munkakerülő férjemtől köteleznek házastársi tartásra?

Figyelt kérdés

Évek óta várja a jól fizető, szuper munkahelyet, szlogenje minimálbérért nem fog dolgozni.

Közben dolgozott egy kicsit itt egy kicsit ott, de fél évnél tovább sehol, leginkább bejelentetlenül.

Az év nagy részében én tartom el a két gyerekünkkel együtt.

Ma éppen azt mondta, hogy soha egy fillér TB- t nem fog fizetni többé- azaz ha kedve tartja néha dolgozik feketén.


2014. jún. 14. 17:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Azt hiszem vártál türelemmel eleget.

Nem tudom, mekkorák a gyerekek, de be fogják látni, hogy a szuperbringa nem kenyér.

2014. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A gyerek szerintem nem látják át ezt sajnos.

A nagyobb gyerek mostanában többször beszélt velem tiszteletlenül, olyan hangsúllyal pont mint az apukája szokott, szememre vetette, hogy nem foglalkozom vele, nem veszek semmit.

Mellékállásban gondolkozom, hogy még több mindent tudjak biztosítani.

2014. jún. 14. 18:32
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha már felsős az a gyerkőc, akkor be lehet avatni egy kicsit a háztartási kiadásokba. Megmutatod a csekket, kiszámoljátok mennyi a rezsi, a kosztpénz. Miből veszitek majd az új ruhát, könyveket. Mennyi jut szórakozásra extra kiadásra. Nem kell direkt mondani, de lassan le fog esni neki, hogy a létfenntartásukra te dolgozol, máshol a két szülő közösen. Így könnyű apától megkapni az extrát, ha a hétköznapokért csak Te felelsz.
2014. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

"nagyobb gyerek mostanában többször beszélt velem tiszteletlenül, olyan hangsúllyal pont mint az apukája szokott"

Na, még egy NAGYON JÓ indok a válásra!!!

Ugye tudod, mi lesz a folytatás? A kisebb is elkezd így beszélni Veled, később pedig mindkettő uolyan semmirekellő lesz, mint az apjuk.

2014. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%
Te választottad! Mi a gondod?!
2014. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Így van én választottam valóban, éppen azért igyekszem ilyen régóta motiválni felelősségteljes viselkedésre, hogy ismét olyan legyen mint mielőtt elveszítette a jó munkahelyét, a mi családunkban nem divat a válás, szüleim, nagyszüleim szeretetben, tiszteletlen éltek, élnek.

3 év alatt sok munkahelye volt mióta elvesztette a sok éves munkahelyét,de sem bejelenteni nem akarták, sem a fizetését nem rendezték végül sosem, több helyen járt úgy, hogy a mai napig százezekkel tartoznak, DE feladni nem lehet, nem szabad amíg van az embernek két tüneményes gyereke!

2014. jún. 14. 22:01
 17/21 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező itt VELED van valami probléma!


"3 év alatt sok munkahelye volt mióta elvesztette a sok éves munkahelyét,de sem bejelenteni nem akarták, sem a fizetését nem rendezték végül sosem, több helyen járt úgy, hogy a mai napig százezekkel tartoznak, DE feladni nem lehet, nem szabad amíg van az embernek két tüneményes gyereke!"


Már tegnap is felfigyeltem a kérdésedre, hogy olyanokkal vádolod a férjedet. ami NEM AZ Ő HIBÁJA!


Hogy nem jelenti be a munkáltatója, Nem fizetnek neki többet, elmaradt bérrel tartoznak neki! Gondolod, hogy ezt Ő akarja így?


Azt írod munkakerülő! Aztán a kommentjeidből az derül ki, hogy minden alkalmat megragad, hogy dolgozhasson!


Mire akarsz itt önigazolást kapni? Gondolkodj el komolyan a TE hozzáállásodon!

Bár nincsenek felőled illúzióim!


Még egyszer mondom itt TE csak kevered azt a bizonyost!

2014. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az miért a kérdező hibája, ha a kérdező férje csak feketét akar vállalni? Nem tud helyette gondolkodni sem cselekedni. Persze kb mindegy, hogy fekete-e vagy nem, hiszen nyugdíj úgysem lesz, de épp ezért sem kéne feladnia. Attól még a TB fontos, meg a bejelentés a munkahelyi balesetek miatt. Bármi történhet.


Kérdező: Én vagyok az, aki írta, hogy voltam már ilyen kapcsolatban. Én ismerem ezt az érzést. Nagyon rossz, hogy nem tudod rávenni, hogy megmozduljon, sem ész érvekkel, sem érzelmekkel, semmivel. Ugyanezek a kifogások, meg hogy úgyis kirúgják a 3 hónap alatt, ugyanígy megkaptam, hogy anyagias vagyok stb-stb, csak mert biztonságot szeretnék a leendő családunknek.


Párterápiával, pszichológussal talán meg lehetne próbálni. Ha szép szóval nem megy, talán egy Csernus-féle megmondóemberrel, van, akinek az kell. A 3. személy ereje erős.


Azt is tudom, hogy a gyerek nem érti még az anyagiakat, amikor a szüleim elváltak, apu az orránál fogva vezette öcsémet ajándékokkal, míg anyunak nem volt ilyesmire pénze, így édesgette magához a kölköt.


Akár divat, akár nem a válás - ezek nem arról szólnak. Ezek komoly érvek a válás mellett, mert nagy ívből tojik arra, mi lesz, és a saját kényelme az első. Megértem, hogy csalódott - én is az voltam, majd fejbekólintottak, nem az a megoldás, hogy homokba dugja a fejét és mindenki más szemét rajta kívül. Ez a kudarc elismerése. Pedig fel lehetne fogni úgy is, hogy az a leggazdagabb, akinek semmije nincs, mert nincsenek kötöttségei, bármerre elindulhat.

2014. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12%
18-as, megkérdezhetem, hogy te melyik országban élsz?
2014. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Magyarországról beszélek, és saját tapasztalatomról. Mivel ezt én is átáltem. Mindkettőt. Voltam azon az oldalon, hogy homokba dugtam a fejem, majd voltam azon az oldalon is, hogy a párom dugta homokba a fejét.


Ki tudtam mászni belőle. Meg tudtam oldani a munkanélküliségem és iskolázatlanságom problémáját, hajlandó voltam áldozatokat hozni, kimászni a komfortzónából, dönteni egy lehetőség mellett és haladni az úton, most már normális fizetésért és jövőképért.

2014. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!