Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt az előbb olvastam itt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt az előbb olvastam itt, egyetértetek vele?

Figyelt kérdés
"...mert a kövér embereknek kisebb az önbizalma. Így még akár egy megcsalást is megbocsátanának..."
2014. máj. 30. 11:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

1 - Sok kövér nő önbizalomhiányos, de sok normál alkatú vagy sovány is az. Az önbizalom nem áll fordított arányban a testtömegindexszel.

2 - Az önbizalomhiány hajlamosító tényező lehet arra, hogy jobban elnézzen az illető ilyesmit, de a legfőbb hunyó ebben a kapcsolatfüggőség, ami valóban kevéssé jellemző egészséges önértékelésű emberekre. Viszont nem minden önbizalomhiányos ember kapcsolatfüggő.

2014. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem igaz! Kövér vagyok, de nem szenvedek emiatt önértékelési zavarban és baromira nem bocsátanék meg 1 félrelépést sem! Sőt, a szintén kövér ismerőseim sem... Érdekes. Máris megdőlt ez az elmélet. :D
2014. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez sztem hülyeség. Az önbizalom nem egyenlő a tartással. Túlsúlyos vagyok és önbizalomhiányos, de ha vki megcsalna, azt rögtön lapátra tenném.
2014. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 mustafa33 ***** válasza:

A "megbocsájtók" általában maguk is abban a cipőben járnak, még ha esetleg nem is a tettek mezején, de képzeletben, ezn független a súlyuktól.

Ami az önbizalmat illeti, annak hiánya sok mindenre vezethető vissza, a kövérség csak egyik ok, vagyis egyes önbizalom hiányosknál lehet az egyetlen ok.

A túlsúly társadalmi elfogadása vagy elutasítása egyébbként divatfüggő és korszakfüggő. Most elutasító korszakban vagyunk. De vannak akik fütyülnek erre és nem szenvednek ebben. Vannak akiknek önkritika hiány van, ezek azok akiket említettek a válaszolók, hogy rettenetesen néznek ki hurkának öltözve, vagy disznósajtnak. És vannak akikben ott van az önbizalom, de ezt tudatosan vagy tudattalanul ellensúlyozzák nagy önteltséget mutatva kifelé, egészen az undok viselkedés határáig. Szóval ebben sem lehet általánosítani. Mert az megintcsak annyira lenne igaz mint egyébbként mindig is a statisztika. Igaz az egyik póluson,igazu a kásikon, de éppen az átlag eredmény nem igaz.

"Akinél nincs belső forrása az önbecsülésnek, nagyon könnyen egyensúlyvesztett állapotba kerül, ezért számárta a kapcsolat élet-halál kérdés, mert abból kap megerősítést, bátorítást - de közben fenyegető is, mert ezek elmaradása bizonytalanná teszi." (Pál Ferenc)

2014. máj. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 mustafa33 ***** válasza:
* ..vannak akikben ott van az önbizalom HIÁNYA...
2014. máj. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szóval Kedves Mustafa, ha én megbocsájtanám a férjem esetleges hűtlenségét, az nem azért lenne, mert önbizalom-hiányos vagyok, hanem mert én is meg szeretném csalni?
2014. jún. 1. 15:46
 17/20 mustafa33 ***** válasza:

Nem. Én azt írtam "általában". Semmi sem fehér vagy fekete.

(lehet pepita is ☻)

2014. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 mustafa33 ***** válasza:
De előfordulhat az is, hogy éppen az önbizalom hiányból kifolyólag könyebben ráálnál a megcsalásra te is, ha a csábító "udvarlása" emelné az önbizalmadat. És ez végeredményben ezért hasznos is lenne számodra.
2014. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy egy "gaz" csábító udvarlása emelni tudná az önbizalmamat. Annak belülről kellene jönnie...
2014. jún. 1. 19:11
 20/20 A kérdező kommentje:
És a fehér és fekete között ott van a szürke ötven árnyalata is ;-)
2014. jún. 1. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!