Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mennyi idő alatt spóroltáto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi idő alatt spóroltátok össze egy a közös lakás/ház árát?

Figyelt kérdés
Itt azoknak a válaszaira lennék kíváncsi, akik maguk saját erőből vettek lakást avgy házat és nem örököltek vagy ilyesmi. Már nekünk is lassan aktuális lesz. Viszont nincsen most 10-15 milliónk, hogy rögtön megvagyünk egyet, hanem hitelt veszünk fel 10 vagy 20 éves futamidőre. Most azt mondják pár éven belül nagyon kedvező ajánlatok lesznek, hát ebben bízunk mi is. 1,5-2 szobás kis lakást szeretnénk Pesten, nincsenek nagy igényeink, csak már gondolunk a babára is, hogy neki is legyen majd szobája. :) Havi szinten ketten kb nettó 300 ezer ft-ot keresünk, ami igaz nem olyan sok, de ebből lehet egy hitelt fizetni és emellett még félretenni? Aki ilyen helyzetben volt, azoknak várom a válaszait.

2013. dec. 18. 14:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utolsó tudom, hogy van agyed és a gyes.

De most mit tegyünk, valahol el kell kezdeni. Ha megnézed Pesten meg nem kapsz 2 szobás lakást 5 millióért. Jó is lenne. Már nézegettem jó pár hirdetést, de ilyet még nem igazán találtam. Ahogy az előttem szóló írta, hogy ami nagyon olcsó az avgy rozoga vagy a környék borzasztó.

2013. dec. 18. 15:24
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki a 10 millióhoz a kezdőtőkét 1 év alatt spórolták össze? Hogyan? csak azért kérdem, mert kb. mi is annyit keresünk átlagosan, és 30%-al számolva 3.000.000 Ft-ról beszélünk. Legalább is most. Ti mennyit raktatok el? Tehát mennyi önerő kellett? Nekünk is aktuális lenne, azért érdekel.
2013. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, a kérdésre elfelejtettem válaszolni :D

Mi most kezdtünk lakáskasszát, 6 évre kötöttük, összesen 25.000 Ft értékben, lejáratkor felvehetünk kb. 5,6 milliót, ha minden jól megy, + kb. 1 millió lesz biztosításból. A maradékra vennénk fel hitelt.

2013. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy atlagos haz arat osszehozni, az tobbnyire 15-20 ev munka orszagtol fuggetlenul.


Tehat USA-ban is kozel 15 evet kell dolgozni, mire lesz valamid.

Es MO-is kozel 15 evet kell melozni, mire lesz valamid.


NagyoBBAt akkor lehet szakitani, ha az ember elmegy melozni egy gazdagabb orszagba es egy szegenyebb orszagban kolti el a megkeresett penzt.

Mert ebben az esetben egy MO-i lakast/hazat ossze lehet szedni kb 5-7 ev USA meloval mondjuk.


Szoval en ezt csinaltam es most is ezt csinalom.

2013. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem spóroltunk külön erre, de volt megtakarításunk és abból vettünk nagyobb házat, amikor kinőttük a lakást, amit párom vett korábban. Nagyjából 1 évi össz fizunk ment el rá + az előző lakás ára, 48 millió volt az új kisebb átalakításokkal és bebútorozással együtt.
2013. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi nagyon hasonló alapokkal indultunk. Kettőnknek ennyi volt a nettónk. 10 millióért vettünk 63 m2-es lakást Budapesten, kettő+ fél szobásat. Az önerő 2,5 millió, három évnyi megtakarításból és a nászajándékokból jött össze. Közben elkezdünk lakáskasszába is megtakarítani, szerintem ez az egyik legjobb és legkedvezőbb feltételű megtakarítás lakás célra. 7,5 millió hitelt vettünk fel 25 évre, fél évig, a türelmi idő alatt volt 50 ezer körül a törlesztő, majd ezt követően emelkedett 70 ezerre, de tudtuk, hogy hamarosan le fog járni a lakáskasszánk és be tudunk törleszteni. Így egy évvel a hitel felvétele után előtörlesztettünk 1,5 milliót ( két 4 éves futamidejű, nem maximális összegű lakáskasszából), így már kevesebb, mint 6 millió a hitelünk, és a törlesztőnk is visszacsökkent 50 ezer körülre, és tovább csökken, mert forint alapú hitel és az alapkamat is lefelé megy. Amint lejárt a lakáskassza, azonnal újat kötöttünk, és már ebből is letelt egy év, szóval három év múlva újabb összeggel tudjuk a hitelt csökkenteni. Ilyen ütemben úgy számoljuk, hogy a hitelfelvételhez képest 10 éven belül legkésőbb vissza tudjuk fizetni az összes tartozást. A lakás megvétele után fél évvel született meg az első gyermekünk így én most nem is kapok annyit, mintha dolgoznék. Szóval maximálisan úgy gondolom, hogy megoldható, ha szépen mindent előre elterveztek, kiszámoltok, és takarékosak vagytok.
2013. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi spóroltul össze egy év alatt, az egyik banknál nem a lakás árához igazítják (igazították, 4 éve volt ) a törlesztés tőkéjét hanem a fizetéshez. Megnézték mióta dolgozunk, hol és mennyire biztos állás. Így a 10 m lakáshoz 1.5m kellett letennünk. Ezért írtam hogy jól át kell nézni a bankok adta lehetőségeket.
2013. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy sok pénzt áldoztam rá, hogy azt dolgozhassak amit valóban szeretnék, mára elértem a célomat. Ez sok fizetéssel jár, így azt az összeget amit említettél kb. 1,5 év alatt összetudnám spórolni.

Szóval az is megoldás lehet, ha karriert építesz egy jó pár évig és utána hitel nélkül veszel lakást.

2013. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
3 év kemény munka, mind a kettőnknek 2 munkahelye volt egyszerre. Persze nem Magyarországon. Nekem volt egy örökölt egyszobás lakásom amit először albérletbe kiadtunk, majd eladtuk. 4.500.000 Ft-ért. És Debrecen belvárosában vettünk egy új építésű lakást. 3 szobás 17.385.000 Ft Hitelt nem vettünk fel.
2013. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!