Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kinél hogy van ez hogy egy házasságban mondjuk mindkét fél dolgozik 1 bankszámlára megy a fizetés és a családi pótlék ha van gyerek is akár?
Az én fizetésem megy a közös számlára, a párom kézbe kapja, ebből élünk. Jó eséllyel ennek is megmarad úgy a fele, szóval hó végén a maradék szintén megy a bankba.
A számlánkról csoportos beszedéssel vonják a rezsire a pénzt és kb. ennyi. Ha összegyűlik egy kicsit nagyobb összeg, akkor lekötünk, vagy befektetünk. Ez így most kényelmes és jól működő megoldásnak tűnik.
Kiváncsiságból kérdeztem hogy kinél hogy van ez mert a párom felvetette a közös kasszát az én szüleim is külön kasszán vannak nem tudom nekünk hogyan fog ez bevállni meglátjuk .
Köszönöm a válaszokat .
CSak szólok annak, aki lepontozott, hogy 17 éve működik. ÉS baromira nem értem, ami nekem jó, azt milyen jogon kérdőjelezi meg egy idegen.
Bolondok.
Nálunk nincs közös számla.
A férjem is kapja a fizetését a sajátjára és én is a sajátomra. Mindkettőnkéről automatikusan megy félre az átlagos benzinpénz, a kocsi javítására szánt pénz baj esetére, a biztosításokra szánt pénz (személyi, lakás, autó, stb.) külön-külön számlákra, és a közös megtakarítások közös számlára.
A maradékból fizetésarányosan gazdálkodunk, tehát a rezsit, ételt, hitelt a fizetéseinkhez viszonyítva fizetjük - így mindkettőnknek a fizetésünkhez arányosan marad költőpénze a saját hülyeségére, hobbijára, és nincs az, hogy én rinyálok hogy a férjem 300.000-es akváriumot akar csináltatni, én meg új varrógépet vennék az árán, mindenki megveszi magának amit akar a saját pénzéből és kész.
A nyaralások, egyéb költségek kedv és hozzáállás alapján mennek, mikor ki fizeti, nem vitázunk rajta. A normál költségeken sem filléreskedünk vagy vitatkozunk, hanem a hónap végén elintézzük egymás között egy utalással egy nagyjábóli összeggel, nem számoljuk ki pontosan (bár már tudjuk átlagosan mennyibe kerülünk, szóval nem nagyon van mit számolgatni).
Ami marad hónap végén abból vagy a közös vagy a külön megtakarításokba megy.
Nálunk ez így működik, ha gyerek lesz, akkorra is szeretném ezt a rendszert megtartani. Mindketten jól keresünk, viszont pénzügyileg mások nálunk a prioritások, így nekünk ez a rendszer jött be. El sem tudom képzelni azt, hogy egy összeömlesztett fizetésből vásároljak magamnak dolgokat, nem érzem igazságosnak.
Utolsó tudom nem kötelező otthon maradni gyes-en, de ha te gyes-en leszel és 25 ezer lesz a jövedelmed abból, hogy oldjátok ezt meg?
Nem bántás inkább e kis kíváncsiságból kérdezem.
Én is a közös kassza híve vagyok, de nem értem, miért kell lepontozni azokat, akiknél a külön kassza működik. Szerintem is egy kicsit "rideg" megoldás, de ettől függetlenül is szeretheti egymást két ember. Pont az a lényeg, hogy minden család megtalálja a számára megfelelő megoldást. Ez olyan, mintha azok, akik tűzkárra kötnek biztosítást, kiközösítenék azokat, akik viharkárra teszik.
Nekem bejön a közös kassza - úgysincs olyan, hogy enyém vagy tiéd, a pénz közös. Ettől függetlenül így olcsóbb, ha egy helyen van a pénz, könnyebb számon tartani, és a kiadásokat is könnyebb kordában tartani, ha csak egy banki kimutatást kell értelmezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!