Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mik szerepelhetnek a házassági szerződésben? Arra gondoltam, hogy: válás esetén közös megegyezéssel történik a "vagyon" felosztása, a bankszámlákon lévő pénz pedig mindenkinek a sajátja.
Nemsokára házasodunk és a vőlegényem szeretne házassági szerződést.
Azzal indokolja, h váláskor a magyar jogrendszer eljárása szerinte elfogadhatatlan és így az lesz amit mi akarunk.
Engem nem érdekel különösebben és nem is értek hozzá, nem akarok olyan dolgon osztozkodni válás esetén amiért egy szalmaszálat sem tettem keresztbe, szóval, ha akarja beleírathatja azt is, hogy mindenkié az amit szerzett.
Nem szeretnék felhalmozni nagy ingóságot, van saját keresetem és egy vállalkozásom, az ingatlan amiben élünk fele-fele (így is fizettünk érte).
Tapasztalatok?
Milyen házasság az, ahol mindenkinek külön kasszája van?Mi lesz a gyerekek nevelésével, iskoláztatásával?
Egy családjogi ügyvéddel beszéljetek. Ő minden lényeges, esetleg felmerülő dolgot elmond a szerződés megkötése előtt.
Ha így kezdi, már rossz.
Hol marad a bizalom?
Nem sértődtem meg a felvetésen, gondolom az elvált Kollegáitól származik az ötlet.
Egy kicsit az én "hibám" is, mert sokszor olvastam fel neki innen a GYK-ról, hogy egyesek hogy ölik egymást, ha "elválnak útjaik".
Miért kell egyszerre rosszat feltételezni a házassági szerződésről.
Leírja a nő és a férfi is mije van aztán aláírja ennyi, semmivel sem több. Mint biztonsági öv becsatoláskor,akkor sem készülők a frontális karambolra.
1-es Az osztozkodós rész a válásra vonatkozik, természetesen a jövőbeli gyermekek ellátását és iskoláztatását közösen intézzük, mint most is a közös életünket is.
2-es igen ezt is ki akartam írni (de már túl hosszú lett volna) nálam ez nem bizalmi kérdés, ez neki éppen fontos lett, engem meg nem rázott meg, nem a bizalom hiánya miatt akarja.
Ha amiatt szeretné (csak nem mondja) akkor sem ráz meg.
Annyit olvasni (itt a GYK-n is), hogy mennyire ki tudnak fordulni magukból az emberek válás esetén. Nők és férfiak egyaránt, így ez sem lesz vitatéma.
Semmi érdekem nincs ebben a házasságban és így nem is zavar.
Amit házasság előttről hoztok, az saját vagyon.
Bármit bele lehet írni, de ezt ügyvéddel vagy közjegyzővel kell megcsináltatni, mert tartalmilag és formailag is támadhatatlannak kell lennie.
Az, hogy ki mit szerzett, baromi nehéz bizonyítani, mert a házasságot nemcsak vagyonban mérjük, a házimunkát például nem lehet pénzben mérni:)
A magyar jogrendszer még mindig igazságosabb, miért jobb az amerikai? Nincs külön vagyon, házasságkötéskor egyből minden közös lesz és váláskor a szegény viszi a gazdag vagyonának a felét, baromi igazságos:)
"házimunkát például nem lehet pénzben mérni:)"
Nem is kell ha ketten végzik.
Na a feminista duma megint...
Ha ketten is végzik, melyiknek mennyi az értéke? Hány mosogatás egy fűnyírás, amikor válásra kerül a sor?
Mennyi porszívózás ér fel egy mosással?
A válásra vonatkozó törvényeket nem ismerem pontosan, nem is készülök válni, még a boldogító igent sem mondtuk ki :)
A közösen szerzett javakat gondoltam közös megegyezéssel felosztani, (ha arra kerülne a sor) nem szeretnék bútort fűrészelni.
Az ügyvéd és közjegyző szükségességét sejtettem, az 1-es től jól jött a családjogi ügyvéd tanácsa.
Bár a közös kassza hiányát nem értem, így is közösen fizetjük az ételt, nagyobb kiadásokat és a csekkeket, a napi kiadásainkat, ruházkodást stb-t magunknak. Mindkettőnknek saját számlára jön a fizetése, de nem "dugdossuk" egymás elől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!