Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Vagyonmegosztásnál lehet az kérni, hogy a közös ház teljesen az enyém legyen, cserébe én nem kérem az ő házára kifizetett hitelek felét?
A férjed saját háza jogilag kizárólag az ö tulajdona marad, VISZONT a házasság alatt ráköltött ÖSSZES költség (kölcsöntörlesztés, felújítás) értéke közös szerzemény. Az lényegtelen, hogy a kölcsönt egyedül vette fel a házasság ELÖTT, ha a házasság ALATT lett kifizetve. Ugyanis a házasság vagyonközösség, és az ez idö alatt keletkezett értéktöbblet vagy tartozás is közös, ez váláskot felezödik. Még abban az esetben is így van, ha az egyik félnek semmi jövedelme sincs!
A férjednek nincs igaza, ezt neki is be kell látnia.
A legokosabb, ha ezzel ügyvédhez fordulsz, ahol hivatalosan is megerösítik ezt, hátha akkor meg tudtok egyezni és nem kell a bíróságbaj döntenie.
Kérni mindent lehet, hogy a végén mi lesz az ítélet (megegyezés hiányában) egy több éves huzavona eredménye - itt senki sem fogja tudni megjósolni. Ezer és egy dologtól függ. (Nem utolsó sorban az általad felvázolt helyzetben az értékeket meg kell vizsgálni. Kisemmizni nem fogod tudni!)
Ne várj erre itt választ, mert ezt nagyon és konkrétan meg kell vizsgálni, ki kell számolni.
Fordulj ügyvédhez, ha pontosabb választ akarsz.
Ügyvédjelölt
ma 08:16-od: a kérdezö NEM kisemmizni akarja a férjet, hanem a SAJÁT jogos részét megkapni. Ne legyél ennyire rosszindulatú, azért, hogy magadat ügyvédjelöltnek nevezed, még nem vagy ügyvéd, söt ahogy írogatsz (itt is meg máshol is), nem is leszel, mert csak rosszindulaúan válaszolgatsz.
Kérdezö:
A férjednek nem kell beleegyezni sem a válásba, sem a vagyonmegosztásba, ha te elindítod a válást, akkor elválasztanak benneteket.
Elvileg a férjed házára kifizetett törlesztés közös szerzemény, ezt a vagyonmegosztásnál értékben felezik, tehát neki ki kell fizenie feléd.
Viszont a közös házból az ö részét meg neked kellene kifizetni számára.
A bíróság döntése az összes tény ismretén fog alapulni, de valószinüüsíthetö, hogy a közös ház a tied lehet, a másik meg a férjedé marad teljes egészében.
A házasság alatti hiteltörlesztés minden esetben közös értéknövelés, még akkor is az lenne, ha csak a férjed fizette volna, te meg háztarásbeli lettél volna, mert a házasság jogilag vagyonközösség.
Ha pontos, hivatalos és aktuális szintü felfilágosítást akarsz, akkor keresd fel a bíróságon az ingyenes tanácsadást, ott ténylegesen ügyvédek adnak segítséget.
1. Tényleg ügyvédjelölt vagyok, és nem rosszindulatúan írogatok, hanem jogi szempontból válaszolok a kérdésre
2. Nem azt mondtam, hogy a Kérdező ki akarja semmizni a férjét, hanem azt, hogy meg kell vizsgálni az értékeket, mert nem lehet kisemmizni senkit. Honnan tudjam én, hogy mi a Kérdező szándéka? Nem is érdekel, ezt majd a bíróság dönti el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!