Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek a házasságról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házasságról?

Figyelt kérdés
Szerintetek van értelme a mai világban összeházasodni valakivel?
2013. aug. 2. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elválként írok neked, nemrég házasodtam másodszor. "Értelme"? Nem tudom. Ha igazán szeretsz valakit, akkor jön vele az igény is. Az, hogy milyen társat találsz, alapvetően meghatározza az élményt. Tudom és érzem, hogy másodszorra jól döntöttem! :) N29
2013. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha két ember igazán szereti egymást és összeillenek, valamint eldöntötték, hogy közösen szeretnék leélni az életüket, akkor igen, van értelme. De csak azért házasodni, mert "kifutok az időből", na ezért nem szabad, mert annak válás lesz a vége. Szerintem az a lényeg, hogy házasság előtt jól ismerjék meg egymást, bár persze van olyan, hogy házasság után jönnek ki a problémák és előtte sokáig együtt éltek. Én nem bántam meg, bár még csak egy éve, de úgy érzem, Ő nekem az igazi és nagyon szeretjük egymást.
2013. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem van. Annak aki csak papírként tekint rá, annak nincs értelme, annak úgyis mindegy.


Én csak azt nem szoktam érteni, mikor valaki jön azzal, hogy nem veszi el a párját, nem megy hozzá a párjához, mert ez csak papír. Ha neki csak papír, akkor végülis neki mindegy nem? Mégse teljesíti a párja vágyát. ezek szerint akkor mégse mindegy neki. Vagyis mégse csak egy papír. Ez ördögi kör.


Nekem a házasság kinyilatkoztatása annak, hogy hiába volt x tartós kapcsolatom, éltem együtt x emberrel, ő az akivel le szeretném élni az életemet, akinek gyereket akarok szülni, akivel való kapcsolatomban a szakítást nem szándékozom elfogadni megoldásnak. Persze az élet máshogy is hozhatja, de ha nincs meg az elhatározás, ami esküben teljesedik ki, az szerintem, félmegoldás.

2013. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektív. Van akinek van értelme, van, akinek nincs. A házassággal hivatalosan is egymás hozzátartozói leszünk, tehát jogilag, társadalmilag más helyzetbe kerülünk, tehát azért nem ugyanaz, mint egy sima együttélés. Mindenki eldönti, van-e rá igénye. Nekünk volt és nem bántuk meg, jól működik.
2013. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az egyházi esküvőmet tartom fontosnak, ahhoz tartom magam, amit ott megfogadtam, a polgári esküvőnek csak a polgárjogi létjogosultságát látom. Ha az állam elismerte volna az egyházi házasságomat, nem mentem volna el a polgári szertartásra.
2013. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer elváltam 16 év házasság után, aztán jött a nagy szerelem, aminek most lett vége. Imádtam ezt a második pasit, de szívem mélyén sosem akartam vele összekötni az életem, mert éreztem, hogy eljön a pillanat amikor szakítok majd, mert hiába szeretem, nem illünk össze, nem vagyunk jó páros. Ennyi előzmény után, igen is fontosnak tartom a házasságot, ha két ember tényleg úgy érzi, hogy egymással szeretnék leélni az életüket, mert ez komoly döntés és ez illik egy igazán jól működő kapcsolathoz. Még szeretnék férjhez menni valamikor. Illetve úgy mondanám, szeretnék olyan kapcsolatot, amiben kölcsönösen azt érezzük a párommal, hogy együtt szeretnénk megöregedni. És akkor jöhet a papír! 39/nő
2013. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10 éve elváltam, a házasságból van egy gyermekem, és most élettársi kapcsolatban élek, van egy babánk, közösen neveljük a két gyermeket. A párom elfogadta és szereti a lányomat is, mintha sajátja lenne. Sokan, nem hivatalos helyen úgy kérdezik, vagy mondják, hogy a "férjem", már kis sem javítom őket, nincs kedvem magyarázkodni. A párom is már úgy mondja néha, hogy a "feleségem". Néha rámtör az az érzés, hogy jó lenne összeházasodni, de mivel minden pénznek meg van a helye (gyerekek, lakás, kocsi, házat szeretnénk venni), így mindig úgy gondolom utólag, hogy csak felesleges pénzkidobás lenne, hiszen az iratokat is át kéne csináltatnom, minden papírt átíratni, sok lenne hirtelen. Egy lakodalom sem pár Ft, még akkor sem, ha csak a közeli rokonság van meghívva. (Barátnőm nemrég ment férjhez, az ajándékok értéke nem takarta az ünnepség árát. Amikor én mentem férjhez, akkor én is 10 jénait, 4 faliórát kaptam.) Úgy egyeztünk meg, hogy majd ha 60 éves lesz a párom, akkor összeházasodunk, és egyben ünnepeljük a szülinapot is :)
2013. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Olyan, mint egy jo videojatek!


A szintek kb: itt vannak alabb. Kb annyira nevezheted sikeresnek a parkacsolatodat, ameddig eljutsz.


1.) szerelem, mint mindenhol

2.) osszekoltozes

3.) egyutteles

4.) HAZASSAG

5.) amig meg nincs gyerek, addig egeszen kiegyenlitett a helyzet

6.) aztan onnantol, hogy van gyermek dol az egesz

7.) a MOSTANI altalanos allapot szerint az Anyuka otthon marad az Apuka meg atvedlik csaladfenntartova

8.) penz nuku, ido nuku => eltavolodas

9.) kozben az eletuk anyagilag sinre kerul. autok, csaladi haz, nyaralasok, stb...

10.) aztan egyszer csak jon 1 kozos nyaralas 2-esben es nincs tema

----------------------------------- en itt tartok most

Gondolom meg elottem vagy 10 szint: 3. fel, kapuzarasi panik, menopauza, gyerekek kirepulese, stb...


A szenvedely meg a szerelem megvan kb az elso 2 szintig. Utana automatikusan elbujik. A szenvedely es a szerelem is kepes barmelyik szint barmelyik pillanataban elojonni, de csak akkor, ha a kapcsolat abszolut VESZELYBE kerul. Ezek megjegyzem gyonyoru idoszakok! Nem kimondottan a krizisek, hanem az utana levo idoszakok.


Megoldas

--------

Talan egy csaladjogi szabalyozas segithetne ujra tiszteletet adni a hazassagnak:

-ha mondjuk valas eseten nem ilyen nagy arannyal vinnek az anyukak a gyerekeket

-ha mondjuk valas eseten a felhalmozott vagyon mondjuk 50%-at be kellene fizteni az allamnak. (hiszen addig egy "holtomiglan-holtodiglan" igeret fejeben adokedvezmenyekre voltak jogosultak es megvettek pl a csaladi jegyeket)

-ha mondjuk annyi szazalek SZJA kedvezmenyt kapnal, ahany eve hazas vagy.


Nem tudom, de mintha nem lenne tisztelete a hazassagnak, pedig ez valahol egy szovetseg! Sok mindenen atmentunk egyutt. Volt, hogy pokolra kivantam. De tobbszor segitett. En eddig nem bantam meg.

2013. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogilag bizonyos év után az élettársi kapcsolat egyenlő a házassággal. Ismerősömék 15 év együttélés után bíróságon váltak, mivel nem tudtak megegyezni. Gyerektartás is ugyanúgy jár a gyereknek, mint ha házasságba születne, feleség tartás meg ugye nálunk nincs.


Én nem vagyok vallásos, és a felhajtást is utálom. Nekem csak egy papír. A férjem akarta, hogy a felesége legyek. 2 gyerek után házasodtunk össze, sima két tanús esküvő volt. Szerette volna hogy a nevét is felvegyem, megtettem, bár ha őszinte akarok lenni, akkor valószínűleg sosem fogom magaménak érezni igazán... De szeretem, van 3 gyerekünk, attól, hogy nekem nem olyan fontos, megértem, hogy neki jó. Nagyon cukin, büszkén mutat be mindig, hogy "a feleségem" :D Imádom :)

2013. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!