Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket ez nem zavar, csak én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket ez nem zavar, csak én nem értem ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyre több az olyan barátnő/feleség,aki feljön ide az oldalra,szapulja a férjét/élettársát,hogy mennyire rossz vele az élet,milyen csúnyán bánik vele.

De azt nem értem,hogy évek óta ezzel az emberrel élnek,van olyan,hogy egyik pillanatról a másikra megváltozik valaki?

Én nem hiszem,hogy előtte felhőtlen,gondtalan volt az illetővel minden.....már annyira idegesít,hogy ha azt tanácsolod az illetőnek,hogy akkor lépj ki a kapcsolatból,akkor jön a válasz,hogy dehát ezért,dehát azért nem tudok lépni......

Ha nekem tényleg annyira keserű,rossz életem van vki mellett,megfogom magam,és kilépek a kapcsolatból.....kezdek hinni az embereknek,akik azt mondják,hogy egyesek szeretnek megalázkodni,szenvedni egy kapcsolatban......


például ez a kérdező is: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Főz,mos az urára,erre nekiáll vele veszekedni,mert túl forrón rakta elé az ételt,de ha hideg lett volna,akkor gondolom az lett volna a baj.

Nem egyértelmű hogy ez tipikus az a fajta ember,aki az élő fába is belefog kötni,akármit csinál a kérdező?



2013. máj. 26. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért elég bonyolult a helyzet, egy kapcsolat hullámvölgyben van, aki ideIr gondolom a jelenlegi helyzetet Irja le. Mondjuk egy 10 éves kapcsolatnál, amikor összejönnek remek minden, pár évig nagyon boldogok. Aztán jön a gyerek, esetleg problémák és az egyik fél rossz irányba is változhat. Kilépni se olyan egyszerű, de amIg nem vagy benne, addig nem is értheted.
2013. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

A bántalmazás soha nem hirtelen kezdődik. Először az udvarlási fázisban kifejezetten kedvesek az ilyen emberek. Később, ha kialakult a kötődés, elkezdik módszeresen leépíteni az áldozat önbizalmát, aki idővel maga is elhiszi, hogy a léte is hasztalan. Ez egy rettentő lassú folyamat, nem hetek kérdése.


Amikor már lelkileg megtört az áldozat, akkor jöhetnek a cifrább cselekmények.


Nem utolsósorban az ilyen elkövetőknek jó radarjuk van a kevésbé önálló, kevésbé magabiztos nők kiválasztására. Határozottabb nőkkel már az első randikon el szokott bukni a dolog.

2013. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom a körülöttem levő párkapcsolatokban, hogy úgy élnek egymás mellett, hogy millió dolog van, ami nem tetszik nekik a másikban, de úgy gondolják, majd miattuk változik, vagy majd megváltoztatják.

Igenám, de ha sikerül is megváltoztatni, az alaptermészete nem változik az illetőnek, valahol a mélyben ott marad, amit átformáltunk. És akkor van baj, ha előjön, és ő elégedetlenné válik, szeretné a saját életét élni, nem azt, amit rákényszerítettek, vagy amit jobb a békesség alapon magára vállalt.


Az én párom sem tökéletes, vannak számomra idegesítő szokásai, de csak olyanok, amiket tolerálni tudok. Pl nem szeretem, hogy nem szeret olvasni, na de hát ez van. Ha mondjuk a fogmosást nem szeretné, azt nem tolerálnám, de akkor dobtam volna, nem a változtatással gyötröm magam.


Ez a titok, olyan párt kell választani, akit a hibáival együtt el tudunk fogadni, és együtt élni vele.

2013. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a dolog: van, akivel lehet élni, és van, akivel nem. Két olyan férjem volt, akivel a Jó Isten se tudott volna hosszú távon együttélni. Most van egy olyan akivel minden körülmények között lehet és érdemes. Éveket elvesztegetni csak azért, mert hátha jobb lesz, hátha megváltozik, nem érdemes. Rá kell érezni arra a pillanatra, ahonnan már nincs tovább.
2013. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak jelek már a kapcsolat elején is,amelyek arra utalnak,hogy az illető nem hozzánk való,rossz választás volt.A gyenge és bizonytalan ember viszont szemet huny mindezen tények felett.Nem állítom,hogy velem még ez nem fordult elő,így nem is ítélkezem,hiszen én is az önbizalom hiányos és kapcsolatfüggő emberek táborát gyarapítom.Ma már néhány negatív tapasztalattal a hátam mögött tudom,mi a helyes út,elméletben...Gyakorlatban nehéz mindig azt követni.Nagyon sok embernek rajtam kívül nem is sikerül.
2013. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van egy csomó ilyen, aki inkább a homokba dugja a fejét, amikor feltűnnek a problémák, és csak akkor panaszkodik, amikor már nagyon súlyosak. De nem minden eset ilyen.

1) vannak profi hazudozók és magukat megjátszók, akik addig teszik a szépet, amíg nyeregben nem érzik magukat, és nem biztosították be magukat a nőknél...

2) vannak nagyon rossz emberismerők

3) rengeteg olyan eset van, amikor vmi "trauma" vagy bizonyos történés miatt törik meg vmi egy emberben... családdal való összeveszés, munkahelyi gondok, gyerekszületés... ezeket nem lehet kiszámítani.

2013. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az a baj, hogy az ilyen nőknek már annyira lerombolta az állat férje az önbecsülését, hogy el is hiszi, hogy egy sz@r, senki, aki nem kell senkinek, nem való semmire, és ezért nem mertnek lépni.
2013. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*mernek
2013. máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert ide az emberek egy bizonyos sérelmet írnak ki, amire esetleg ráhalmozzák a már rég feledésbe merült problémákat is. Ez nem jelenti azt, hogy a kapcsolatuk alapjában véve sz*r és valljuk be egyetlen kérdés alapján megítélni embereket és kapcsolatokat, egy kicsit meredek.


Nekem inkább az nem tetszik, hogy ide bárki bármilyen problémát kiír, a válaszok 90%-a arról szól, hogy hagyja el a párját. Nem tudhatjuk, hogy alapjában véve ilyen embere az illető párja, avagy csak bal lábbal kelt fel, rosszul jött neki aznap minden össze, a meló helyén is gáz van és otthon csattan az asszonyon minden, mert még a levese is túl forró. Avagy stresszes a munkahelye és nem tudja máshol levezetni a feszkót, csak otthon... Lehet ő sem akar rosszindulatú lenni, csak olyan felgyülemlett energia van benne, amit képtelen máshol kiélni, esetleg fel sem ismerik, hogy alapjában véve mi a probléma. Nem az kéne, hogy legyen a megoldás mindenre, hogy hát jó... a másik a képedbe böfögött, mekkora tapló, azonnal hagyd el! Szerintem egy kapcsolat lényege az, hogy a végsőkig harcolsz, aztán ahogy mondta itt más is, felismered azt a pontot, amikor már nincs tovább!!


Azt is hozzátenném, hogy egy nőnek azért mondjuk 15 éves házasság után két gyerekkel, pláne ha ne adj isten anyagilag függ is a férjétől, baromira nehéz kilépnie a kapcsolatából és új életet kezdenie, tehát ilyenkor már szerintem berögzült és természetes is lesz egy nőnek, hogy addig küzd a saját és a párja érzéseivel, amíg csak bír.

Nekem mindig a nagyszüleim házassága jut eszembe, illetve a dédszüleimé. Ők sem voltak tökéletesek, nekik is voltak hibáik és problémáik, még is egymás kezét szorítva haltak meg mélységes szeretetben.

Van olyan hiba, amit lehet tolerálni és van olyan, amit nem. Az, hogy a férjem mindenben a hibát keresi, talán rákérdeznék, hogy miért ilyen feszült, miért csinálja ezt és próbálnánk megoldani a helyzetet, nem otthagynék csapot papot, mert megszól, hogy sz*rul ültettem el valamit, vagy túl meleg a levese.

2013. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm áldozata lett egy kegyetlen házasságnak. Ügyvéd férje ütötte-verte, megalázta, mikor csak lehetett. Keményen ivott, végül ez vitte a sírba. Barátnőm egy szociális otthonban él hosszú évek óta. Érdekes módon jól érzi magát és a kinti élet már egyáltalán nem érdekli.
2013. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!