Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit szóltok a házassagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok a házassagi szerződéshez?

Figyelt kérdés
Tesóm most készül házasodni. Nem gazdag, de azért neki is van már egy háza. Családi segítséggel vette. A barátnő szorgalmas, de "puci picsával" jött a kapcsolatba, illetve eléggé szórja a pénzt. A család meg tök hülyén néz rám, mikor kijelentettem, hogy szerintem kötniük kéne. Nekem evidens volt. 3 ingatlanom volt mikor házasodtam. Konkrétan a bérleti díjból több jött be, mint a féleségem fizetése. Közös kasszán vagyunk, de azóta az ingatlan portfólióm nőtt. Ha a feleség lelépne, szerződés nélkül kb + 50 millióra tarthatna igényt. Így meg egy fél házra, illetve a közös megtakarítás felére. (Jelenleg 5 millió.) Nem értem, miért ördögtől való ötlet.
tegnapelőtt 20:02
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Nyugodtan. Mind közjegyzői szerződéssel van kiadva, és adózom is utánuk. Talán egynél lehet feketézni, de többnél már nem érdemes. Többet ér a nyugodalom, no meg hogy kirakható a bérlő, ha nem fizet. Lekopogom, eddig még nem volt problémás bérlőm. Ha megcsúszott is, de rendezte.


Jól megvagyunk a feleségemmel, de minthogy családban és barátságban nincs üzlet, így jobbnak tartottam ezt is lefixálni az elején. Amikor jött a gyerek, akkor ki is használtuk a lehetőségeket, így közös is van, amiben élünk. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy rossz sorsa lenne, az itt támadók jó része valószínű max álmodik ilyenről, albérletben tengődik, vagy mamahotelben lebzsel. Lehet menni egyetem mellett dolgozni, meg spórolni, és meglesz az önerő. Aztán hitellel a lakás, infláció miatt lehet végtörleszteni, mivel van lakás, a másodikra már most önerő sem kell, albérleti díj fedezi a hitelt, előtörlesztés, végtörlesztés, és hagy menjen. Nekem sem pár év volt összehozni. És nehogy a beállt haszonból akarjon valaki megélni, aki ebbe semmit nem tett bele. Azóta sajnos neki is lett saját, mert örökölt. Mármint az a sajnos, hogy elhunyt az anyósom. Látjátok, ő pl nagyon szeretett, ahogy én is őt. Szóval nem lehetek túl patkány. Az apóssal sincs bajom, de nem egy szinten vagyunk. Szerinte az a munka, ha az ember gürcöl, és nap végén csak megihat tán egy sört. Meg a melóhelyen meg lehet ke.felni a takarító Gizikét is... Ezért váltak el is. Szóval attól, hogy jókor voltam jó helyen, a szerencse is mellém állt, nem vagyok szar alak. De amiért én gürcöltem, az a gyereke(i)mé legyen. És én akarom a hasznát húzni, ha véletlen elválnánk is. Mert megtehetném már, hogy nem dolgozom, akkor is lenne biztos megélhetésem. De ha 2 gyerek lesz, akkor még egy lakás minimum kell, hogy legyen mivel meginduljanak, és ha megunjuk a munkát, akkor "nyugdíjazni" tudjam magunkat mondjuk 50 évesen. Mikor te majd azzal nyugtatod magad 40-50 évesen, hogy alád sem toltak lakást, mégis ember lettél, neked miért kéne segítsd a gyereked, én alá tudjam tolni, ha az anyja lelép egy 20 fiatalabb csávóval, akkor is. Elég sok ilyet láttam, szóval nem alaptalan a félelem. Az öregnek 6 lakása volt, 80 évesen beteg lett, a 70 éves asszony meglépett, vitte mindennek a felét, aztán összeállt egy 50 évessel, aki kisemmizte, de szerencsére az öreg felépült, és nem engedte vissza. Most egy vidéki rokonánál él, és nincs semmije. A karma dolgozott. Másik 60 évesen jött rá, hogy élni akar. Az ember adott neki 20 milliót kézbe, majd válásnál még 20 millát kért, mert ugye papír nem volt. Az ember hitelt vett fel. De ez legalább nem ment vissza, miután elkopott a pénz. Most egy lángososba dolgozik. Haverom 2 évig volt házas, 20 millió hitelt vettek fel, se gyerek se semmi nem lett, átvállalt minden hitelt, visszafizet 37-et, és még 5 milliót ítéltek meg a csajnak, mert időközben a lakás értéke nőtt. A csaj a lábát rakta szét érte csak. Mert hogy a fizetése nem volt elég a kínjára. És ezek vannak többségben. Nagyanyám is mikor papa beteg lett, be akarta dugni elfekvőbe. Az öregasszony életébe nem dolgozott, papa a tenyerén hordozta, Juliskám beteg, hagy pihenjen, mikor már nem dolgozott (72 éves kora után) otthon ő csinált mindent. Juliskám csak amihez kedve volt. (Kb telefonálgatni a barátnökkel, licitálva ki a betegebb.) 80 évesen ment el. Kapott egy drága koporsót meg sírkövet. Életébe meg szolga volt. Egy évig volt beteg, de 9 napig volt nagyon beteg, végig tiszta tudattal, és utolsó nap is kiment enni, csak már nem esett jól neki. Utolsó 9 napban kellett segíteni felállni, lefeküdni, fürdeni. Ez idő alatt Juliskám végig bőgött, de nem azért mert a férje haldoklik, hanem mert "ő ezt már nem bírja csinálni". Úgy, hogy utolsó 3 hétben már egyetlen éjszaka sem volt egyedül, nappal kellett segíteni, és még csak nem is aludt vele egy szobába éjszaka. Mikor meghalt is én voltam ott, és bár nem dohányzom, akkor ott bent rágyújtottam. Haverom volt a mentős, kértem tőle egy szálat. Nem az érdekelte, hogy meghalt a férje, hanem hogy mit képzelek magamról hogy rágyújtok az ő házában. Amiért egy marék földet nem mozdított meg. Másnap a papa ruháit, cuccait már ki is hordta az udvarra. Keresztanyám meg sem említettem, aki a saját férje temetése előtt egy hétvégét volt wellnessezni a szeretőjével. Megünnepelték, hogy nem kell válni. Keresztapám a kötelet választotta. Papa testvérét leszúrta a felesége, mert megitta a pálinkát. Jó, ott az öreg sem volt kutya, volt hogy ő verte meg az asszonyt hasonlóért. Nekem a nők többségével ilyen tapasztalataim, meglátásaim vannak. Feleségem eddig kivétel. Nem általánosítok. Csak minden léptem 3x átgondolom. A közvetlen családba nincs is pozitív példa.

tegnap 03:02
 22/40 A kérdező kommentje:
De apám ellenpélda. Ő volt a kenyérkereső. Csalta anyámat fűvel fával. Anyám nem mert lépni. Szar gyerekkorom volt, amiért anyám is ugyan úgy hibás mint apám. Mindegy. Apám beteg lett, anyám körbeugrálta, nem tudott sokáig dolgozni, hónapokig kórházba volt, anyám elment dolgozni, azóta apám helyrejött, és már megváltozott. De ekkor én már rég nem laktam otthon. Szóval csak amit így tőlük hallottam az 1-2 havi látogatások alkalmával azt tudom. Mióta megvan az unoka, azóta jönnek havonta 1-2x, de én legtöbbször nem is vagyok itthon. Feleségem jól kijön velük, meg próbálnak is odatenni újabban. Rájöttek, hogy többet ér, ha azt mondják, hogy vigyáznak az unokára egy fél napot, mintha hoznak valami szart. Értsd, valami játékot. 4 éves, vigyék fagyizni, fürdőbe, állatkertbe. Nem kell a századik kisautó, meg nem kell az elektromos kisautó sem amibe beleülhet. Egy hétig menő, utána megy a többi közé a játszószobába. A legótól meg előre félek, mert így is sikerül mindig valami kis szart széthagyni, ami természetesen akkor derül ki, mikor sikerült rálépni.
tegnap 03:39
 23/40 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem igazad van a kérdést illetően.

Egy nőbe se bíznék meg.

tegnap 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, hogy mit nem szeretnek az emberek a házassági szerződésben, úgy gondolják, hogy nincs meg a bizalom a másik felé, de én mindig is úgy voltam vele, hogy az ember csak a saját vérében bízzon meg (ott sem mindenkiben), a házastárs meg nem az. Úgyhogy én támogatom a szerződés ötletét, ha lenne párom, és előállna vele, aláírnám. Üdv, egy 38 éves mamahoteles férfi. ;)
tegnap 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
58%

Az én élettársamnak is ezt javasolta a tesója. Végül nem mentem bele, de felnyitotta a szemem. Nálam is ugrott a bizalom, addig hajlandó lettem volna az anyjáék közelébe költözni, gondozni később a demens anyját, gyereket vállalni.

Belegondoltam hogy ő bebiztosítaná magát, én tegyem tönkre a testem, az életem a buz111gyerekével, akit csak ő akart de válás esetén persze majd az én nyakamon maradna. Soha nem lehetett volna új kapcsolatom, dolgozhattam voona 2 helyen hogy eltartsam a kölykét. Na meg az anyját is gondoztam volna... Nem, köszi.

Azóta bánja, de örülök hogy felnyitotta a szemem. Lehet te is megmented ennek a nőnek a jövőjét ha felhozod ezt a témát.


És igen, nekem is "punc1 picsa " volt csak, mert 22 éves voltam, honnan a faxból lett volna több házam, millióim? Az élettársam idősebb 7 évvel, 7 év előnye volt abban hogy gyűjtögesse a pénzét. Nyilvánvaló, hogy nem voltunk egy anyagi szinten. Azóta viszont nekem van 2 házam (ingatlan arverésen vettem olcsón), neki meg csak egy. Az elc1gányosodó szülőfalujában. Ha szakítunk is, mehet a cigányok közé, nekem meg van választásom. Mennyivel jobb, hogy elbaszta a bizalmamat az elején és nem lett se gyerek se falura költözés, mert akkor biztos nem lett volna semmi megtakarításom.

tegnap 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
68%

A volt férjem is ilyen volt mint te, óvatos, lepapírozott mindent, akkoriban meg is értettem, az ő érveit. Mára már rájöttem, hogy határtalan aljasság állt mögötte. Anno végül gyerekestől utcára rakott. (mert apámra neheztelt és hogy én vele tartok) Azóta se akart fizetni gyerektartást sem, mert ha penzről van szó, elsápad és reszket. Betege lesz.

Így neveltem a lányát szüleim segítségével, sokszor apám mondott le a gyógyszereiről, hogy tudjon adni az unokájának ételpénzt!

Apám meghalt 5 éve már sajnos. Ami nem csoda!

A csodás apuka meg ül a millióin!

Persze annak idején ő is a gyerekével takarózott, hogy neki akarja hagyni.

Csak a teória sántít, mert azóta miert nem érdekelte, hogy mit eszik a gyereke, mit vesz fel. Ja majd aztán lesz jó. Ki hiszi? Egy kegyetlen állat, szép magyarázatok ellenére!

Mindig mindent sajnált, beteg hozzáállása volt a pénzhez!

Elkaptam egyszer rendelt egy nagy műfasst, azt mondta hogy közös játékokra. Sose láttam. Gondolom ringatózott benne.

Rájöttem, hogy az ilyen típusú se apának se férjnek nem való, nőgyűlölő kappan, nem szabad összeállni, vagy “leállni” velük, ezt ajánlom a nők figyelmébe!

tegnap 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

"Lehet menni egyetem mellett dolgozni, meg spórolni, és meglesz az önerő."

Te milyen egyetem mellett tudtál, önerőt összeszedni?

"Aztán hitellel a lakás, infláció miatt lehet végtörleszteni, mivel van lakás, a másodikra már most önerő sem kell, albérleti díj fedezi a hitelt, előtörlesztés, végtörlesztés, és hagy menjen."

Én meg csak olyat látok az életben, hogy az ilyen, "a semmiből vakartam össze a vagyonom" sztorik mögött elhallgatott lóvék, örökségek, ingatlanok, földek, cégek, szülői tőkeinjekciók vannak.


Tehát te a semmiből, a nagy szorgalmaddal és tehetségeddel várakat építettél, a tesódnak meg egy szaros kis lakása van csak, az is szülői segítséggel.

Én nem hiszek neked.

Ezt az ömlengést tuti nem férfi írta.

A puci picsás, pénzszóró, falusi liba típus nagyon is létező dolog, a tesód hülye, ha nem írnak papírt.

tegnap 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
23%

25.

Ingatlan árverésen szerzett 2 ház?

Ezekre az árverésekre földi halandó be sem jut, egy maffia az egész, neked hogy sikerült?

tegnap 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, neki hogy sikerült, 28 as, a lényeg, hogy időben felismert egy szemetet!
tegnap 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Én gratulálok a 25 ösnek! Okos volt, időben kilépett egy csapdából, minden szava igaz, nevelhette volna a köcsögnek a gyerekét semmi háláért, rosszabbul élt volna mint a putrisori cigányok!
tegnap 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!