Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfiak melyik kezükön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak melyik kezükön szokták hordani a jegygyűrűt?

Figyelt kérdés
ma 16:06
A kérdező szavazást indított:
Bal
Jobb
2 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Férfiak nem hordanak jegygyűrűt, a nőnek húzzák fel. Az esküvői gyűrűt pedig a bal kézükön a gyűrűsujjukon hordják mint a nők (a legtöbb esetben).
ma 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.


Figyelj kisöreg, csak azt nem értem hogy minek kellett itt benyögnöd a hülyeségeket; hogyha egyáltalán nem értesz hozzá.



[link]



"A jegygyűrűt az eljegyzést követően hagyományosan a bal kezükön, majd az esküvő után a jobb kezükön hordták a jegyesek"



Tehát itt azt írják hogy mind a két fél hordja a jegygyűrűt először a bal aztán a jobb kézen !

ma 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

#1 Butaságot írtál.

Az eljegyzési gyűrű kerül a nő bal kezére, a kaeikagyűrű pedig a jobbra az esküvőn.

Amúgy meg szerintem mindenki hordja azon a kezén, amelyiken neki kényelmes,ezek már nem annyira kőbevésett szabályok.

ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A házassági gyűrű bal kézre kerül, de van aki jobb kezén hordja. Amúgy meg ha annyira tudod kérdező akkor miért tettél fel kérdést? Csináld úgy ahogy neked jó.
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

5.

Hát nálad biztos jobban tudom. De azt hittem hogy lesznek itt szagértők akit még nálam is jobban tudják de tévedtem.


Tehát még egyszer ha nem tudsz olvasni belinkelem a hivatalost:


"A jegygyűrűt az eljegyzést követően hagyományosan a bal kezükön, majd az esküvő után a jobb kezükön hordták a jegyesek"


Szóval átmegy a jobb kézre.

ma 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 Az előbb írtam le, hogy a "házassági gyűrű" (jeggyűrű, amit mindkét fél hord) a JOBB kéz gyűrűsujjára kerül.

A balra az eljegyzési (általában köves) megy, amikor megkéred a párod kezét.

ma 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.

jó de az oldal azt írja hogy ez egy régi szokás nem tudom hogy ez most hogy van

ma 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Drága kérdező ha ilyen jól tudod a választ minek írod ki a kérdést ezután oktatsz ki válaszolókat.

Én például nem hordom sehogy mert zavar a munkàban és balesetveszélyes is

ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.

már megírtam: azért mert nem tudtam hogy nem értetek hozzá

ma 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan ez most is így van, de nyilván az esküvő után mindenki ott és úgy hodja, ahogy akarja.
ma 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!