Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az ismeretségi körödben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ismeretségi körödben jellemzően "ideális korban", 20-25 évesen szoktak házasodni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azt értem ezalatt, hogy a 26 éves és a még idősebb az már túlkoros, csak a közbeszédben ezt a korosztályt szokták házasság szempontjából a leginkább ideálisnak tartani.
júl. 3. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, inkább fiatalabb korukban
Nem, inkább idősebb korukban
Egyáltalán nem vagy csak kevesen házasodnak az ismerőseid közül
28 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Aki akar az inkább 22-23 körül. Sokan nem akarnak.
júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, zömében 30 fölött.

Csak néhány párt ismerek, akik korábban házasodtak.

júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseim közül aki házas, mindenki 25-30 között házasodott.
júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben inkább 25-32 között.
júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
20-25 évesen ideális?? Te melyik évben élsz, 1830? A mai világban a kora huszonévesek még mentálisan nemis tekinthetőek felnőtteknek. Egyetemre járnak, buliznak, utazgatnak, élményeket gyűjtenek, ki a fene akarna ilyen korban házasodni. Meg miből? Kinek van arra anyagi kerete manapság 20 évesen, hogy esküvőzzön milliókért meg családot alapítson?
júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös nem én mondom hogy ideális, azért is tettem idézőjelbe, de az átlag közbeszédben még ma is ezt tartják ideális házasságkötési kornak. Az idősebbek biztosan, például az én szüleim is 20 évesek voltak, amikor 1985-ben összeházasodtak. Én sem állítom, hogy alig huszonévesen sok ismerősöm házasodott volna, 1-2 rokon volt nálunk így, a többség felénk is inkább 25-30 éves korukban, de azért bőven 30 éven túl már nem jellemző az én köreimben.
júl. 3. 12:07
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
#6 milyen “közbeszédre” gondolsz? A mai nyuggerek körében esetleg, de a mostani 40 alatti generáció egyáltalán nem a 20-25 éves kort tartja erre ideálisnak. Te az idősotthonok lakóira alapozod azt, hogy mikor jó házasodni?
júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van a közbeszédnek olyan része, ami ezt üdvözíti... talán nem az egész társadalom, de egyre nagyobb hangot kapnak a neo-konzervatív / hímsoviniszta mozgalmak és társadalmi rétegek... és talán nem a házassgra, hanem a gyerekvállalásra van kihegyezve, hogy a nő akkor van a legprímább időszakban gyerekszülési szempontból, akkor lesz 100%-osan egészséges a baba, meg ugye nyilván szüljön többet, akkor meg ne 30-höz közelítve kezdje el, mert 30 fölött biztos autista meg Down-kóros lesz a gyerek... és akkor gondolom, ehhez hozzácsapódik az is, hogy jó, de akkor házasság előtte.
júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem csak a nyuggerek, nálunk falun a középkorúak is sokan így tartják. A fiatalabb korosztály nem, ebben teljesen igazad van
júl. 3. 12:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 25-35 között az én ismeretségi körömben.
júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!