Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A mai nőknek tulajdonképpen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nőknek tulajdonképpen mi a jó házasságban és gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés

A régi világban, amikor a nők nem dolgoztak és az volt az egyetlen kitörési lehetőségük, hogy férjhez mentek, gyerekeket szültek teljesen racionális lépés volt, de a mai világban mi erre a motiváció? A női magazinokban is csak arról írnak, hogy a patriarchális elnyomás egyik legjobb eszköze a házasság és a gyereket vállaló nő kiszolgáltatja magát a férjének, a házi munkát is többnyire neki kell végezni, a gyerek nevelése is inkább rá hárul, a család logisztikai terheinek nagy része a nyakába szakad. Nem minden esetben van így természetesen, de azért többnyire igen. Mondjuk szerintem a nők kritikusabbak egymással, mint a férfiak, szóval elmarasztaló hozzászólást inkább a más nőktől szoktak kapni, nekik igyekeznek inkább megfelelni.

Mi a jó ebben? Miért van az, hogy diplomás, jó egzisztenciával rendelkező nők akarják ezt az életet? És még mindig azt tartják furcsának, ha valaki nem megy férjhez. Amúgy szociológiai kutatások szerint a nők bérhátránya a munkaerőpiacon inkább az anyaság miatt van és a gyermektelen nők általában hasonlóan keresnek, mint a férfiak.



júl. 1. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
Családban nőttem fel. Alap beállitottságom, hogy családban is fogok élni és nem csak ideoda csapódva egyik f.rol a másikra.
júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Van akit a státusz, van, akit a csok és a babaváró, van, akit a szeretet és a szerelem motivál. Egy férjezett csaladanya teljesen más státuszban van, máshogy ítélik meg, máshogy tekint rá a társadalom, mint egy egyedülálló nőre. Egyszerűen sokkal erősebben áll a talajon egy családos nő, mint egy egyedülálló. Emellett elvárás is a környezet részéről és addig bctatják az egyedülálló nőket, amíg férjhez nem mennek egy akárkihez, vagy el nem menekülnek az adott környezetből. Én úgy látom, hogy a legtöbb nőt a státusz meg egyeseket a vele járó csok motiválja. A szerelemből való házasodásra és a szeretetből való gyerekvállalásra kevés példát látok, de azért látok.
júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem abszolút szívás főleg a mai gyors világban, abban a tudatban hogy beláthatatlan időn belül úgyis bomlani fog ez a családos dolog, legalább is ez a statisztika.
júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekvállalásban nem tudom mi a jó, passz. Mi nem akartunk soha gyereket, szerintem csak nyűg és felesleges stresszforrás és anyagi+ teher, rengeteg lemondás.

A házasság viszont mindig is fontos volt mindkettőnknek. Együttjárás, eljegyzés, összeköltözés, házasságkötés volt a sorrend. Szerettünk volna hivatalosan- törvényesen is egymás hozzátartozói, férj-feleség lenni. Nem csak barátnőm-pasim kapcsolatban maradni. + Én szerettem volna, ezért felvettem a férjem vezetèknevét is a sajátom mellé.( Ennek egyébként ő is örült). Ennyi.

Nem látok benne semmi rosszat. Mi Közösen viseljük az anyagi terheket, mindketten dolgozunk, és a házimunkákat is megosztjuk. Boldogok vagyunk együtt, most már 14 éve.:)

júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Bármennyire is szeretnék valakit, a sok rossz tapasztalat miatt képtelen vagyok még elképzelni is, hogy ennyire függővé tegyem valakitől az életemet, és olyan döntésekbe vélemények, pl közös hitel, amiből már nem lehet csak úgy vissza táncolni, ha tönkremennek a dolgok.
júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha előre tudnák a nők, hogy mekkora szívás felnevelni egy gyereket, sokan nem szülnének, de nem látunk ki a romantikus képzelgésekből az elején. Azt gondolom, hogy valahol a csokot felvevő sem azért szül mert kell a pénz, hanem mert belül érzi, hogy ez az útja a kettejük kapcsolatának, meg szeretik egymást, stb. Legalábbis remélem, hogy nem a csok miatt szül sok nő.

Nekem 3 gyerekem van és kislány koromban sem voltam az a babázós típus, soha nem gondoltam volna, hogy egynél többet szeretnék, de így alakult. És annak ellenére hogy egy befelé forduló, magányt kedvelő ember vagyok, totál más életem van, ami ultra szívás de szeretjük a gyerekeinket és már nem is tudnám elképzelni milyen lenne nélkülük. Meg lehet találni a szépséget az apró dolgokban is gyerekesként, pl. emlékszem a kicsi kezükre amikor fogták az enyémet szoptatás alatt, vagy hogy szuszogtak a mellkasomon amikor hordoztam őket, de arra is amikor először sikerült fuvolán eljátszania egy dalt, vagy építettek egy óriási homokvárat. Ezek nagyon szép dolgok és örömmel tölt el, noha a férjemmel való kapcsolatunk nem túl rózsás…

júl. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Szóval visszatérve az eredeti kérdésre: miért szülünk mégis? Nem tudom. Tényleg megértem a tudatosan gyermekteleneket, hogy ezt a szívást nem akarják bevállalni. Háromgyerekesként is megértem és cserélnék vele pár napra amíg kipihenem magam. :)))

Ideális esetben ez úgy van, hogy még a diplomától függetlenül is azt érezzük, hogy jó együtt a másikkal, kössük össze az életünket, jöhetnek a gyerekek, stb. Ez szerintem társadalmi kódoltság. Nem elvárás, csak ha már valaki erre az útra lép, azt támogatja az állam.

júl. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
A házasságot megértem. Ha két ember szereti egymást, együtt könnyebb az élet. A gyerek más kérdés. Mi el nem tudtunk volna képzelni egy harmadik/negyedik személyt az életünkben, ugyanakkor mások meg így lesznek igazán boldogok. Sajnos még mindig sok nő azért akar gyereket, hogy a pasit magához kösse, aztán mégis egyedül marad.
júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

Kislány korom óta gyereket akartam. Pont. 32 évesen szültem, addigra volt jó melóm, diplomám, anyagi háttér.

Az apjával nagyon hamar szétmentünk, nagyon nem ment együtt, pedig 4 év után vállaltuk a gyereket. Utána kb 8 évig voltam egyedülálló anya. Eleinte nehezebb volt anyagilag, aztán megoldottam mindent, egyre könnyebb lett, a logisztikát meg eleve úgy alakítottam az életünkben, hogy csak én vagyok a gyereknek, nem számíthatok senkire, hogy érte megy a suliba és elviszi edzeni.

Aztán megismerkedtem a most már férjemmel. A második vágyam is teljesült, házasságban élek. Mindkettőnk részéről velünk élnek a gyerekeink, közös nincs, nem is lesz.


Én nem egzisztenciális oldalról közelítem meg az életemet - azon túl nyilván, hogy meg kell élni, kell enni, lakni stb - de nem a pénz a mozgatórugó.

júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy értelmetlen kérdés, értelmetlen hozzáállás. Akkor lenne értelme, ha az életben mindig mindenki azt csinálná, ami hasznos, egészséges, és nyereséges. Annyit ér ez a kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy miért járnak egyes értelmes, diplomás férfiak horgászni, mikor akciós a harcsa a lidl-ben. Erre is, meg a te kérdésedre is az a válasz, hogy mert őket ez jó érzéssel tölti el.
júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!