Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A mai nőknek tulajdonképpen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nőknek tulajdonképpen mi a jó házasságban és gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés

A régi világban, amikor a nők nem dolgoztak és az volt az egyetlen kitörési lehetőségük, hogy férjhez mentek, gyerekeket szültek teljesen racionális lépés volt, de a mai világban mi erre a motiváció? A női magazinokban is csak arról írnak, hogy a patriarchális elnyomás egyik legjobb eszköze a házasság és a gyereket vállaló nő kiszolgáltatja magát a férjének, a házi munkát is többnyire neki kell végezni, a gyerek nevelése is inkább rá hárul, a család logisztikai terheinek nagy része a nyakába szakad. Nem minden esetben van így természetesen, de azért többnyire igen. Mondjuk szerintem a nők kritikusabbak egymással, mint a férfiak, szóval elmarasztaló hozzászólást inkább a más nőktől szoktak kapni, nekik igyekeznek inkább megfelelni.

Mi a jó ebben? Miért van az, hogy diplomás, jó egzisztenciával rendelkező nők akarják ezt az életet? És még mindig azt tartják furcsának, ha valaki nem megy férjhez. Amúgy szociológiai kutatások szerint a nők bérhátránya a munkaerőpiacon inkább az anyaság miatt van és a gyermektelen nők általában hasonlóan keresnek, mint a férfiak.



tegnapelőtt 18:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindenki haszon szempontjából nézi a dolgokat, sőt a legtöbben érzelmi szempontból. Én pl. gyereket nem akarok, de házasságot igen, mert nekem az lelkileg többet jelent, hogy egy ceremónia keretében hivatalosan is kijelentük, hogy egymással akarunk élni, nem pedig elvagyunk egymás mellett, mint a befőtt, de kötöttségek ne legyenek, hogy villámgyorsan tudjunk dobbantani a legapróbb hibánál. Pont emiatt amúgy nekem egy kevésbé puccos polgári szertartás pont elég, nem kell pompázatos lagzi, sem templomi esküvő (nem is vagyok vallásos).

Megint más meg pont a külcsín miatt akarja. Vagy mert ez náluk a hagyomány. Vagy azért akar gyereket, hogy továbbörökítse a génjeit vagy esetleg a saját vagy a párja nevét. Vagy azt, hogy legyen belőle meg a párja DNS-eséből egy új élet, és az milyen romantikus. Vagy csak gondoskodó ösztön van benne.

tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek más fontos az életben, a lényeg, hogy jól tudd érezni magad a bőrödben, boldog légy. Van, aki szingli életre, szabadságra vágyik, van, aki párkapcsolatra, és van, aki családra. Én mindig is erre vágytam. Hála az égnek van is egy gyönyörű kislányom, benne lelem most örömömet, az apukája sajnos elhunyt.
tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
A házasságban semmi, a gyermekvállalásban minden. Vannak, akik a mindenért a semmit is hajlandóak bevállalni 🤣
tegnapelőtt 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Én se értettem ezt soha. Női szempontból kész ráfizetés az egész minden téren. 40/n
tegnapelőtt 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Mi az hogy nem dolgoztak a nők? Szerinted csak ültek az ablak előtt és nézték a felhőket 70 éven át?

Dolgozni dolgoztak a női őseid, csak a könnyű, szellemi munkáktól voltak eltiltva, és a pénzt az általuk elvégzett fizikai robotért nem mindig ők kapták.


Amúgy gondolom azért lesz valakinek gyereke, mert akar. Hiába a sok sz0patás, valakinek még így is megéri..

tegnapelőtt 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Tudod, anyai ösztön...
tegnapelőtt 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
6, amit pont régen találtak ki, hogy ha nem akartál volna gyereket, azt mondhassák, rosszul működsz, és muszáj legyen szülnöd.
tegnapelőtt 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért lettek gyerekeink, mert vágytunk rá. Nem éri meg senkinek, nem csak a nőknek. Sokkal több felelősség, anyagi teher, munka, kötöttség, ennek ellenére imádom ezt az életet. A jó benne az, hogy olyan emberekről gondoskodunk, akiket mindennél jobban szeretünk. A legtöbb ember ezért vállal gyereket (remélem).
tegnapelőtt 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy jó kérdés.


Mindenkit más tesz boldoggá, van, aki a gyerekvállalásban teljesedik ki, más pedig a karrier területén.


Az a lényeg, hogy úgy éld az életedet, ahogy jónak látod!


Mérlegelni kell, mindennek van előnye és hátránya is.

tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Nekem sem leányálom az életem amióta férjem van ès gyerekem.

De van félretett pénzem, mindig teszek is hozzá, plusz tudok vásárolgatni.

Másképp már régen elhagytam volna a férjem, sőt nem is szültem volna tőle.

Ő szereti a finom vacsorát este, meg ha tisztaság várja, én meg imádom a parfümöket, szép ruhákat, és a shoppingolást.

Na úgy nem tudnám elképzelni hog nem elég a sok meló, a kialvatlanság, de még szegények is legyünk….

tegnapelőtt 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!