Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjnél vagyok és nemsokára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjnél vagyok és nemsokára doktori címet fogok szerezni. Felvettem a férjem vezetéknevét, elhagytam a leánykori vezetéknevem, tehát pl. Kiss Marikából lettem Nagy Marika. Hogyan használhatom így a dr. megjelölést a személyimben?

Figyelt kérdés
Lehetek dr. Nagy Marika? Vagy csak Nagy Marika dr? Hol lehet erről hivatalos infót szeretni? Anyakönyvi hivatal egyelőre nem válaszolt.

tegnapelőtt 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Es Te leszel dr. Atya.ur.eg
tegnapelőtt 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
dr. Nagy Marika
tegnapelőtt 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Íme a jogszabály:



146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet


a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény végrehajtásáról



15/D. § * (1) A doktori címet az érintett kérelmére, viselt nevéhez „dr.” jelzéssel, az azt igazoló okirat adatai alapján, a kérelem előterjesztésének napjával kell a nyilvántartásba bejegyezni. A kérelmező több doktori címe közül csak egy jegyezhető be. Tudományos fokozat - a doktori cím kivételével - a nyilvántartásba nem jegyezhető be.


(2) Ha a polgár a doktori címének a nyilvántartásba való bejegyzése időpontjában házassági nevet visel, a „dr.” jelzőt


a) a feleség esetében


aa) * a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 4:27. § (1) bekezdés a) és d) pontjában, valamint (3) bekezdésében meghatározott esetben a házassági nevet megelőzően,


ab) * a Ptk. 4:27. § (1) bekezdés b) pontjának a feleség nevének a férj nevéhez való hozzákapcsolására vonatkozó rendelkezésében és a Ptk. 4:27. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott esetben a házassági név születési névből álló tagját megelőzően,


ac) ha a férje családi és utónevét viseli házasságra utaló toldással, a házassági nevet követően,


ad) ha a férje családi és utónevét viseli házasságra utaló toldással, amelyhez előző teljes házassági nevét hozzákapcsolja, az előző teljes házassági nevet megelőzően,


ae) ha az előző házassági nevét viseli tovább változatlan formában, az előző házassági nevet megelőzően


kell a nyilvántartásba bejegyezni;


b) * a férj esetében a Ptk. 4:27. § (2) bekezdés a) és b) pontjában, valamint (3) bekezdésében meghatározott esetben, továbbá ha az előző házassági nevét viseli tovább változatlan formában, a házassági nevet megelőzően kell a nyilvántartásba bejegyezni.


(3) Ha a doktori cím viselésére a férj jogosult, a férj doktori címét viselni kívánó feleség csak abban az esetben kérheti a doktori cím bejegyzését, ha a férj már kérelmezte annak nyilvántartásba vételét.


(4) * A feleség házassági névviselésében a férj doktori címét a Ptk. 4:27. § (1) bekezdés b) és c) pontjában meghatározott esetben a házassági nevet megelőzően kell a nyilvántartásba bejegyezni.


[link]

tegnapelőtt 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A dr. akkor áll hátul, ha a férjed az es nem te.
tegnapelőtt 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor a fokozatszerzést bemutatod az okmányirodába és lehetsz Dr. Nagy Mariska.
tegnapelőtt 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen területen leszel Dr?
tegnapelőtt 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jogi területen leszek dr.
tegnap 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Tehat akkor be kell linkelni a jogszabalyt, mert magadtol nem megy? Nem rossz, nem rossz.....



40F incel

tegnap 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Gratulálok, én mérnök Dr. leszek ha egyszer eljutok addig.
tegnap 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is gratulálok!

Egy remélhetőleg leendő történész Dr.

tegnap 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!