Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most akkor "nézni vagy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor "nézni vagy nem nézni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Főleg Magyarországi ismerőseim házasság után hirtelen névé változnak.


Leánykori Kiss Évából Lakatos Béláné lesz. Vagy jobb esetben Lakatosné Kiss Éva....


Miért van ez?

Mi ennek a hagyománya?


Mást nem idegesít ez a szokás?

Miért nem marad meg a neve annak ami?



#Vass Kálmánné
2022. szept. 23. 09:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
De ennyi erővel ő is felvehetné a tiédet. Miért neked kell eldobni a saját neved, hogy másét felvedd? Én elfogadom, nem érdekel más mit csinál, csak nem bírom megérteni
2022. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Felvehetné a férjem is. Nálunk fel sem merült, nem akartam kötőjeleset se neki se, magamnak se. És nem dobtam el a sajátomat, Lakatosné Kiss Gizella formában vettem fel. Főleg, hogy 45 vagyok, 45 éve Kiss Giziként ismernek, ettől semmiképp sem szerettem volna megválni. Viszont nekem fontos volt, hogy a Lakatoshoz is ilyen formán is "tartozzak".
2022. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, én is -né formában tervezem, csak Lakatos Béláné Kiss Éva verzióban.

De ugyanígy egyáltalán nem idegesít, hogy más meg nem veszi fel vagy kötőjelez. Az életben sokkal nagyobb problémák vannak, mint más emberek névviselési szokásai. Én úgy gondolom, hogy a magyar jog ebben (kivételesen) elég megengedő. Sok országban nincs ennyi variáció. Szóval mindenki úgy él vele, ahogy neki tetszik.

2022. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem ezen mulik, de ha megtehetem, akkor miert ne tehetnem meg?

Az oka pedig pusztan erzelmek es tradicio, nem kell semmilyen racionalis okot adni. Anelkul is ossze fogunk tartozni a gyerekeinkkel, de miert baj, ha nekem jo az, hogy mi vagyunk a Kalmanek?

Amigy meg ha annyira akarsz racionalis okot keresni, akkor tessek: szuloin/fogadooran amikor bemutatkozunk a tanarokkal mar tudni fogja, hogy en vagyok a Kalman Pistike edesanyja.

Valamint ez nem biztos, hogy jo erv, szerencsere meg nem voltam ilyen helyzetben, de ha valami olyan eset van, hogy a korhazba csak a legkozelebbi hozzatartozot engedik be, akkor sokkal konnyebb bemenni a ferjemhez, nem kell hazaszaladni es eloturni az anyakonyvezetonel kapott papirost.

2022. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Ja, + meg egy indok: gyulolom az ekszereket magamon, valoszinuleg a karikagyurut sem fogom hordani. Igy ha abbol nem is tudjak, hogy foglalt vagyok, a nevembol fogjak.
2022. szept. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, mindenki úgy veszi fel a párja nevét ahogy akarja.

Nekem fontos volt legalább a részleges névazonosság, és a férjemnek is. Rám bízta a választást. Végül a vezetéknév csere és a Kötőjeles verzió közül a kötőjelest választottam, mert passzolnak a vezetékneveink, az enyém meg önmagában unalmas tucatnév. Így egyedibb lett.

De né pl semmilyen formában nem lettem volna,a hideg ràz tőle, és öregesnek tartom. De ettől még másnak tetszhet úgy is a saját neve.

2022. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
65%
Én sem lettem volna né soha, a kötőjeles verzión el sem gondolkodtam,mert sosem tetszett igazán a lánykori vezetéknevem,alig vártam,hogy megváltoztathassam végre,szóval kérdés sem volt,hogy a férjem vezetéknevét fogom felvenni,mivel az sokkal jobban tetszett és a keresztnevemhez is jobban passzol. Emellett még érzelmi oka is volt nálam, szeretem látni a személyiben, facebookon meg más közösségi felületeken,hogy ugyanaz a vezetéknevünk, esküvői meghívókon,hogy a “Vincze” család részére és az autónk rendszáma is előbb a vezetéknevünk kezdőbetűje,majd az én keresztnevemé,aztán a férjemé. Van, akinek ez nem számít és van,akinek ez szentimentális jelentőséggel bír, méginkább erősíti az összetartozás érzést. Kinek hogy és mi tetszik. Sokan vagyunk sokfélék és épp így kerek a világ.
2022. szept. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!