Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most akkor "nézni vagy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor "nézni vagy nem nézni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Főleg Magyarországi ismerőseim házasság után hirtelen névé változnak.


Leánykori Kiss Évából Lakatos Béláné lesz. Vagy jobb esetben Lakatosné Kiss Éva....


Miért van ez?

Mi ennek a hagyománya?


Mást nem idegesít ez a szokás?

Miért nem marad meg a neve annak ami?



#Vass Kálmánné
2022. szept. 23. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Én 23 éves vagyok és ha eljön az ideje én is -né leszek (tehát felveszem a vezetéknevét a toldással, de megmarad a sajátom is mellette). Mert így tetszik. A kötőjeles és a másik vezetéknevének a felvétele nem tetszik, mert nekem az olyan mintha a testvérem lenne.
2022. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak magyar hagyomány. Külföldön is Frau Klein leszel vagy Mrs Smith. Általában a nő teljesen elveszti ilyenkor a vezetéknevét. Nálunk elég sok forma használatos, a Lakatos Béláné egyre kevésbé. Én idén mentem férjhez, Lakatosné Kiss Gizella formában vettem fel a férjem nevét.


Megtartható a lánykori név amúgy gond nélkül, akit "idegesít".

2022. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom milyen közegben élsz, de az én ismerősi körömben totál kikopott ez a -né. Max a férjük vezeték nevét vették fel simán vagy egyáltalán nem változtattak a saját nevükön. Én sem fogok.
2022. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
nyilván ez a másik féltől függ, hiszen az ő neve, és nem én vagyok a nő, de nekem az tetszene, ha vagy megtartja a nevét, vagy a kötőjeles formát veszi fel, aztán majd ő eldönti, kétlem ugyan, de lehet Kovács Kálmánné akar majd ő is lenni
2022. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

akit idegesíti, annak nem kell így tennie. én pl semmi pénzért nem lennék -né, maximum kötőjellel venném fel a férjem nevét, de mivel a jelenlegi páromnak is, és nekem is különleges nevünk van, ezért marhára hülyén hangzana a kötőjeles változat is. éppen ezért ha arra kerül a sor, én semmit nem változtatok a nevemen, és ez neki is teljesen oké.

én nem értem azokat akik azon hisztiznek, hogy jajj csak én lógok ki a családból ha más a nevem. szerintem teljesen abszurd, hiszen HÁZASOK vagytok, nem tudom elképzelni azt a szitut, ahol ez a veszély fenyegetne bárkit is

2022. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát pedig gurvára gyakran látom, 30asok vagyunk tehát ebben a korosztályban néztem nem öreganyáméban.
2022. szept. 23. 12:15
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Te maradsz Kiss Anita. Nem tilos, sőt.
2022. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

En Lakatosne Kiss Eva leszek, a vezeteknevemhez nem illik a kotojeles forma, igy meg latszik meg a lanykori nevem is.

Szamomra fontos, hogy felvegyem a ferjem nevet, hogy latszodjon, hogy egymáshoz tartozunk. Nem is a hazassag miatt, hanem a gyerekeink miatt szeretnem, hogy ugyanaz legyen a nevunk.

24/N

2022. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
De 8as, magyarázd már el kérlek, én ezt egyszerűen nem tudom felfogni. Mit a toszt számít, hogy nem ugyanaz a nevetek? A házassagig sem volt, mégis egy pár voltatok. A gyerekeknek full mindegy, hogy Kissné Marika az anyjuk neve, vagy Tóth Marika,tudják hogy az anyjuk vagy. Pont úgy ahogy a rokonok, ismerősök is. Egy idegen meg le se sz*rja, hogy hogyan hívnak, férjed van-e. Főleg hogy a gyűrű amúgy is elárulja. Komolyan egy hülye vezetéknéven múlik, hogy azt érezd, összetartoztok? Vagy ezt csak a külvilágnak fontos mutogatni?
2022. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Neked egy hülye vezetéknév. Nekem meg, ahogy 8-asnak, fontos volt, hogy felvegyem a férjem nevét, bár közös gyerekünk már nem lesz, a fiam meg az apja nevét viseli, akinek meg nem voltam a felesége.
2022. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!