Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok egy ilyen férjről/emberről?

Figyelt kérdés

Ezt egy kérdéshez írtam válaszként, de gondoltam megérhet egy külön kérdést is.


Egy ismerősömről van szó


Semmi közöm a dolgaikhoz, de csak szerintem nagyon fura ez a felállás?


Több mint 10 éve házasok


haszonállatokat tartanak, a feleség munkahelyen dolgozik a férj pedig otthon dolgozik az állatokkal (amik a feleségéé)


A férjnek nincs bankszámlája csak az asszonynak. (nem közös)


Még télen segítettem neki fát vágni és a fűrészén (stihl) egy ilyen olcsó lap volt, folyton szenvedett vele.


Majd egyszer csak mondta hogy holnap vesz rá egy gyári stihl lapot.


Másnap kérdem tőle hogy hol az új lap?


Erre a válasz: "Az asszony nem adott rá pénzt, úgyhogy marad ez"


Ez akkor nagyon megütötte a fülem..


De más esetben is, ha alkatrész kellett valamihez vagy kellett egy új szerszám neki, mindig az asszonynál kuncsorgott hogy had vegye már meg..


Gyakorlatilag csak akkor vehet valamit ha a felesége ad rá pénzt..


Egy esetben pont ott voltam náluk mikor asszem a sarokcsiszolót mondta a feleségének hogy kellene egy másik mert szétment a kapcsolója.

A felesége válasza nagyon lekezelően:"Mert ezt is elb*sztad!!"



Amikor meg finoman próbálok erre kérdezni hogy neki miért nincs saját bankszámlája/saját pénze, mindig azt hajtogatja fennhangon hogy "Engem nem érdekel a pénz!"



Aki így áll a dolgokhoz az nem gondol bele abba hogy mi lesz vele egy esetleges válásnál?


2022. aug. 20. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Mind2 félnek kell legyen saját költőpénze én ugy gondolom!(független attól,hogy nő vagy férfi)

Én meg a Párom közös kasszán vagyunk, viszont bármikor kell neki valamite pénz vagy nekem azon nem balhézunk össze! Tisztában vagyunk azzal hogy mind2önk bele rakta a fizetését!

Ez miatt nincs fillérezgetés meg ilyenek h "jaaaj,te most ebben a hónapban 15 ezret költöttél pluszba, én meg csak 5öt"... Nem nézzük!


Főleg ha ilyen haszon cuccokról van szó,hogy a fűrészhez kell valami vagy hasonlók! Az a másik érdekét is szolgálja ,hogy jó legyen!

2022. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#10 Végül is innen is meglehet közelíteni a dolgot.


Annyi különbség azért van hogy ha egy munkahelyről kirúgnak, a fizetésedből vett dolgaid (autó, lakás stb) megmaradnak.



Akkor lenne ugyanaz ha a munkahely pénzt nem fizetne, csak biztosítana lakhatás, ételt, ruhát, és némi "zsebpénzt". Vagyis a kirúgásoddal egyúttal a lakhatásod, autód stb is odalenne.

És gyakorlatilag hajléktalanként kellene új munkahelyet keresned.



Na mindegy, magamból indultam ki, én ilyen kiszolgáltatott helyzetbe biztos nem mennék bele.

2022. aug. 20. 17:48
 13/16 anonim ***** válasza:

Már ha tudsz annyit keresnj hogy vegyél lakást és autót. Mert ha pl.albérletbe laksz akkor azt se tarthatod meg nem fizetsz.


Ha a csávónal van lakása megtarthatja, mehet oda a válás után. Ha a felesége házába terpeszkedik akkor milyen jogon vár el bármit is?


Nem muszáj neki ilyen "kiszolgáltatott " helyzetbe lenni, de nyílván könnyebb a készbe mereszteni a seggét, mint megtermeteni magának.

2022. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor ez kicsit olyan mintha a nő alkalmazna a férfit. Azért egy alkalmazottnak jár fizetés. Elég mulya lehet a barátod, ha ez így megfelel neki.
2022. aug. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasok, a házasságkötés után szerzett vagyon váláskor feleződik, tehát a férj nem olyan státuszba kerül, mint egy kirúgott alkalmazott. Valóban, ha a ház, az állatok és az eszközök már a házasságkötés előtt is a nő tulajdonában voltak, akkor a férjnek nem sok minden jut, de ebben az esetben is jogosan kérheti a részét abból, amit ő tett hozzá. Pl. az ingatlan értékének növekedése a felépített dolgok által. Itt mindegy, hogy ki ütötte be a szögeket a kerítésbe, és ki fizette a fát. Házasok, tehát az ebből származó érték váláskor feleződik, ha szerződésben máshogy nem rendelkeztek.


Kívülállóként nem tudhatod, hogy milyen a kapcsolatuk. Mindkettőnek joga lenne szólni vagy lépni, ha nem tetszik neki ez a felállás. Lehet, hogy a feleség nem becsüli eléggé a férj munkáját, de az is lehet, hogy a férj nem tud bánni a pénzzel, és ezért nem ő kezeli. Ha nekik így jó, kár beleszólni.

2022. aug. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Őszintén, ez nagyon gyakori fordított felállásban, és furcsamód azon nem lepődik meg senki. Tudod, mikor az asszony htb, mellette gondozza a veteményest, ellátja a gyerekeket stb., a férj dolgozik munkahelyen, ő keresi a pénzt, a feleségnek meg azért is kuncsorognia kell, hogy tampont vegyen magának. Ez ugyanaz a szitu, csak fordított felállással, nem értem, ez mitől döbbenetesebb.

Btw, szerintem tökmindegy, hogy a férfi vagy a nő van ilyen helyzetben, marha szánalmas, hogy egy felnőtt ember nem tud a saját egzisztenciájáról gondoskodni, és a másiktól függ anyagilag. A kérdésben a nő leleményes és életrevaló, a férfi meg csak betette a seggét a készbe. Az a minimum, hogy legalább annyit mozdítson magán, hogy az állatokat ellátja.

2022. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!