Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit válasszanál, lakás vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit válasszanál, lakás vagy esküvő? Elfogyott a pénzünk

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk egy pár. 2021.októberétől jegyben járunk. Jövőre terveztük az esküvőt, viszont mivel anyukámnál éltünk és már ő elmúlt 30 én pedig 26 úgy döntöttünk minden pénzünket összekaparjuk és elköltözünk. Mivel ide anyuhoz soha nem vállalnánk kisbabát sem ezért belevágtunk a lakás felújításba. Nagyon nagy szerencsénk volt, mert soha de soha nem tudtunk volna saját ingatlant venni de a párom családjától nagyon jó áron megvásárolhattunk egy kertes emeletes családi házat annyi,hogy kb 15 km-rel arrébb van a jelenlegi lakhelyünktől egy pici 400 fős faluban. Nagyon örülök neki tényleg ezer hála érte de sajnos mivel az egész házat felkellett újítani. 15 éve nem lakják, és minden félretett pénzünket bele fektettük. Sajnos így sem marad a konyhára és a lépcsőre majd talán pár év múlva. Én szomorú vagyok,hogy nem lesz esküvőnk, a barátom szerint sokkal fontosabb,hogy legyen lakásunk és ez most egy nagyon jó lehetőség volt számunkra. Én soha nem akartam gyermeket szülni csak házasságon belül és ehhez tartom is magam. Lehet, hogy csak 2024-ben tudunk összeházasodni. Engem nagyon zavar, de lehet velem van a baj???? Már nem idegesítem a párom,mert abban igaza van,hogy nekünk magunknak kell kifizetni az esküvőt nekünk nincsenek gazdag szüleink. A házzal marha nagy szerencsénk volt mert a rokonoknak akiktől kaptuk nincs már más élő rokona, de az esküvőbe senki nem fog beszállni. Mit gondoltok, én vagyok túl nagyravágyó?

2022. aug. 12. 13:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
59%

Megértem a párodat. Egyszer akar házasodni, azt szeretné olyannak megtartani amire vágyik.


Jól kerestek, mit gondolsz hitel felvételről? Ha ráér még évekkel később akkor ok, de ez csak egy nagyon gyors megoldás. Két év múlva sem késő. Legyetek egy kicsit kettesben.

2022. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor nem értem a problémát. Átlag pároknál ez úgy működik, hogy esküvő is, és ingatlan is. Nyilván nem egyszerre, mert annyi pénz nincs. De a sorrend teljesen mindegy. A ház szerintem is fontosabb amúgy, ha nektek ráér az esküvő, akkor lehet pár év alatt simán összespóroljátok az árát. Szóval végső soron az egyik már megvan, és majd lesz a másik is, tehát ez nem egy vagy-vagy döntés.

Ami itt érzésem szerint bekavar és ami miatt mégis megszületett a kérdés, az a gyerek. Azt írod még egy ideig amúgy sem lenne aktuális téma. De ha még amúgy sem most akartok, akkor simán lehet esküvő is előtte nem? Vagy te azért már mégis szeretnél lassan? Mert ez a nem mindegy. Kicsit ellentmondásos nekem, hogy egyszer még azon aggódsz, hogy esküvő nélkül nem szülnél, utána meg azt írod, hogy még amúgy sem most akartok gyereket. Akkor mégis miért kéne esküvő előtt szülni? Vagy milyen esküvőt akartok, ami nem kihozható pár év alatt?

2022. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
2 tanús esküvő az nem kerül sokba. Lagzi lehet később is. Akár már gyerekkel is. +Lakás. Ugye, a ház a te nevedre is került, nemcsak a párodéra?
2022. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!