Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak külföldi lakcímmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak külföldi lakcímmel rendelkező magyar állampolgár nem magyar állampolgárral házasodhat Magyarországon polgári esküvő keretein belül?

Figyelt kérdés
Ezen kívül alkérdésem még az is, hogy van különbség EU-tag állampolgár és nem EU-s tag külföldi esete között az adott helyzetben?

#esküvő #házasság #külföldi állampolgár #külföldi cím lakcímkártya
2022. máj. 18. 18:59
A kérdező szavazást indított:
Igen és mindegy, hogy EU-s vagy nem a nem magyar állampolgár.
Igen és EU-s állampolgárnak könnyebb.
Állandó magyarországi lakcím nélkül nem lehet Magyarországon házasodni.
Nem tudom.
Megírom hozzászólásban.
5 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezen kívül még az is eszembe jutott ide kérdésnek, hogy kötelező-e személyi igazolvány a magyar állampolgárnak vagy elég a magyar útlevéllel való igazolás is?
2022. máj. 18. 19:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség EU-n belüli és kívüli állampolgárok között, a pontos részleteket nem tudom, de van.

Elvileg a személyigazolvány helyett a magyar útleveleddel és magyar jogosítványoddal is igazolhatod magad.

Szerintem a lakcím lényegtelen. Magyar állampolgár vagy.

2022. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Kicsit tartok attól, hogy ha egyik fél sem rendelkezik állandó magyar lakcímmel, akkor megtagadhatják a magyarországi esküvőt, mondván minek, ha nem élünk Magyarországon. Erről tud valaki valamit?

Persze tudom, hogy inkább hivatalos helyről érdeklődjek, ne itt és szerintem fogok is írni valahova, ha kitalálom, hogy hova kéne egyáltalán...

2022. máj. 18. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a legegyszerűbb, ha keresel egy kisvárosi anyakönyvvezetőt (azért kicsit, mert egy nagyot nem biztos, hogy elérsz), és felhívod ezzel kapcsolatban. Ott tudnak neked minden kérdésedre válaszolni :).
2022. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ráadásul a polgári esküvő tényleg a házasság bürokratikus része (szemben a romantikus részével...), a bürokráciára meg a leginkább az jellemző, hogy bármikor változhat, tehát tényleg erre igaz a legjobban, hogy nem itt érdemes tuti választ remélni, bár azért én azért tettem fel mégis ide a kérdésem, hátha járt már valaki hozzám hasonló helyzetben, az megoszthatná a tapasztalatait, azzal együtt, hogy ki tudja, hogy most is így van-e még.


Szóval én külföldön élő magyar állampolgár vagyok, ráadásul nem is Európában, aki bejelentette külföldi életét a követségen, azaz kijelentkeztem, aláírtam nyilatkozatot, hogy életvitelszerűen nem Magyarországon élek, így kaptam egy új lakcímkártyát, amelyen lakcím helyett csak annyi szerepel, hogy külföldi cím. Ezzel párhuzamosan elhagytam a személyi igazolványomat már rég és nem csináltattam újat, mert minek, gondoltam...


A kedves másik felem meg, akivel házasodnék nem csak, hogy nem magyar állampolgár, hanem Európán kívüli külföldi, azzal együtt, hogy van egy holland állampolgársága is, ami európai, ugye, mert az apukája holland, de sosem élt ott, nem is tud hollandul sem, sem magyarul.


Tudom, hogy tolmácsot is kell biztosítani a polgári esküvőre, de pl. már ez is kérdés, hogy számít-e vajon az anyakönyvvezetőnek, hogy milyen nyelven tolmácsol magyarul, mert mi van, ha netán ebbe is belekötnek...?


Persze így is félelmetes, hogy mennyire bürokratikus ez az egész, mennyi papírt kell beszerezni, ráadásul mindent sürgősen, mert egy csomó papírnak frissnek kell lennie, három hónapon belül, a bürokrácia malmai meg lassan őrölnek, pláne, ha három ország között kell ingázni emiatt, amelyek közül kettőben nem élünk, ugye...


Persze tudom, hogy sok mindent el lehet intézni a követségeken is, de ott általában még több idő minden, vagy tán épp mindent a Magyarországon lévő követségeken kéne beszerezni, egyszerre igényelve mindent, hogy az esküvő napjára pont megjöjjenek tán...?


Nu, kezdem érteni, miért külön szakma az esküvőszervező és éljen az, h nekem nem túl sürgős, bár az is igaz, hogy pont amiatt, hogy bármikor bármi változhat, ha egyszer nekilendülünk az információszerzésnek, akkor érdemes mihamarabb cselekedni is, hogy minél kevesebb eséllyel járjon le az információk szavatossága.


Attól is tartok amúgy, hogy ha mindkettőnknek arról van igazolása, hogy nem Magyarországon élünk életvitelszerűen, akkor hiába vagyok magyar származású magyar állampolgár, ezen az alapon is visszautasíthatják a házassági szándékunkat, hogy ha nem ott élünk, miért akarnánk ott házasodni, ami vhol azért végül is jogos.


Különben amúgy mi másért kell az anyakönyvvezetőnek lakcímkártya? Mintha azt is olvastam volna vhol neten, hogy csak állandó magyarországi lakcímmel lehet házasodni, legalább az egyik félnek.


Tud valaki erről valamit?


Mindenesetre tényleg inkább a magyar követséggel kezdek levelezésbe, mert az a tuti, amit az állam részéről ők írnak, hiszen éppen ez a feladatuk, hogy képviseljék Magyarországot.


Tán még oda sem kell mennünk magyar esküvőért, az lenne mókás :D és akkor marad Magyarországra az egyházi és a lagzi! :D Na, most egész kíváncsi lettem! :D


De azért továbbra is érdekelnek mások tapasztalatai hasonló helyzetben!

2022. máj. 19. 09:14
 6/11 anonim ***** válasza:

"mondván minek, ha nem élünk Magyarországon."


Kétlem. A külföldön kötött házasságot is honosítani kell, különben Magyarországon semmis.

2022. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Szerinted milyen helyzetben szükséges a külföldön kötött házasság honosítása? Kinek fontos ez? Aki Magyarországon is tervezi az életét folytatni, nem? Szerintem minden bürokratikus kérvényhez csatolni kell a lakcímkártyát is, hiszen minden hivatalos papíron szerepel a kérvényező személyes adatai között a lakcíme is, amelyet igazolni kell valahogy, az biztos nem lesz elég, hogy külföldi cím...
2022. máj. 19. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Annak fontos, akinek fontos, hogy az állampolgársága szerinti országban is hivatalosan elfogadják a házasságát. AZt hittem, ez neked fontos, mert különben mi a jó fenének akarsz itthon házasodni.
2022. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jogos, és a válaszom a szüleim, a többi családtagom és az előző életem részében lévő barátaim miatt, értelemszerűen, pláne, hogy egy olyan országban élek, ahol a házasság egyházi esküvő létezik, ám én más vallású vagyok és a másik felem is. Az igaz, hogy innen a legtöbb hasonló helyzetű házasulandó a legközelebbi olyan országba megy házasodni, hol szét van választva a polgári és egyházi esküvő, ám én Magyarországra mennék a fent említett okok miatt.
2022. máj. 19. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:

"elhagytam a személyi igazolványomat már rég és nem csináltattam újat"

Hogyha valaki megtalálja és rosszindulatú, annyi hitelt és szerződést köthet a nevedre, amennyit nem szégyell, és mivel nem jelentetted be az eltűnését, nehéz igazolni nem te voltál. Arról nem is beszélve, ha bármikor igazoltatnak, hivatalos ügyet intézel a személyi alap. Biztos felnőtt vagy már?

2022. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!