Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyikünk rontotta el, lehetsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk rontotta el, lehetséges számomra pozitív jövő?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez fontos-e, második férjemmel 6,5 éve élek együtt.

Közben 5O+-os lettem, már nem vagyok olyannyira fitt mint ismeretségünk első hónapjaiban. Ellenben a férjem ugyanolyan mint volt, olyan aki bizonyos dolgokhoz sosem fáradt.

Szerelemből házasodtunk, legalábbis remélem. Mostanra ez a szerelem jelentősen megkopott a rengeteg vita miatt. Részemről mindenképp, úgy gondolom részéről is. Leginkább a háztartási munkákhoz való hozzáállásunk nem passzol, valamint a szexuális életünk is tönkrement.

Egyik baj részemről, én legalább annyit dolgozom munkahelyen mint a férjem, mégis tőlem várja hogy intézzem a főzést, háztartást. Mondván női munka. ( Tégla bérházban lakunk )

Ez a hozzáállása nem tűnt fel a kezdetekkor, ugyanis én ismerkedésünkkor éppen tartós táppénzen voltam egy komolyabb betegségből. Akkor, mivel már egész jól voltam, természetes volt hogy én intézzem a háztartási dolgokat.

A szex mennyiségében mindig is túlzásokba esett, persze volt kapcsolataim tapasztalata alapján tudom ezt állítani. Mégis annyira szerettem hogy elfogadtam ezt, akkor még nem volt különösképp zavaró.

Ahogy telt az idő egyre terhesebb lett az állandó szexuális közeledése.

Mára ott tartunk hogy fokozatosan megszűnt köztünk a szex. Mondanom sem kell, miattam. Komolyan fontolgatom a válást, ellenben félek.

Nem szeretném végleg egyedül élni az életem.

Kérdésem az lenne, találnék-e ebben a korban egy értelmes, megértő párt magam mellé, amikor is már jóval fáradékonyabb vagyok mint pl. 1O évvel ezelőtt. Másik dilemmám, mennyire lehetek hibás hogy férjemmel tönkrement a kapcsolatunk. Igaza lehet hogy jobban kellett volna alkalmazkodnom hozzá?

Köszönöm a segítő válaszokat.


2022. jún. 23. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Találhatsz. De ezt már akkor kellett volna befejezni mikor probléma volt a jelentősen különböző szexuális igény. Jobb nem lesz ha te nem akarod a szexet ez örök vita marad és esély lesz a megcsalásra. Nem állítom hogy meg fog de nem lehet tudni. Válj el.
2022. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy idosodik az ember úgy tud egyre nehezebben alkalmazkodni, nehezebb párt találni. Na meg komolyan kell gondolni a jóban rosszbant ha érzelmi biztonságra vágysz.

Nekem kívülállóként nem tűnik menthetetlennek a kapcsolatotok, bár nem tudom mire épült az elején? Csak a szerelemre? Mi közös meg bennetek?

A két probléma: szex és házimunka az ő részéről is erőfeszítést igényel, ő hajlandó ezekben engedményt tenni?

2022. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

50+ semmi. Lesz ez több is. Ami nem jó, azt ott kell hagyni. Ne hibáztasd magad - lehet, hogy ő sem alkalmazkodott hozzád eléggé. Ha terhes az alkalmazkodás, nem öröm az élet.

Ha nyitott vagy az újra és a jóra, meg fogod találni.

2022. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. Igazad van. Sajnos mire igazán problémává vált részemről, már házasok voltunk. Valóban örök vita ez köztünk.

2. Pont nem érzem érzelmi biztonságban magam, inkább egy eszköznek aki jó bizonyos dolgokra. Elgondolkodtam, a szerelmen kívül úgy tűnt mindenben egymáshoz valók vagyunk. Most meg úgy tűnik semmiben. Számomra is érthetetlen.

3. Teljesen igazad van, én sajnos kevésbé vagyok bizakodó.

2022. jún. 23. 19:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, mert értelmes, megértő párod most sincs🤷🏼‍♀️ Max.ugyanúgy nem lesz, csak kevesebb lesz a házimunka.

Szerintem amúgy a szexben alkalmazkodhattál volna, mármint a nullához képest mindenképpen több kéne, különben ne csodálkozz, ha máshoz jár, vagy lecserél. Azt nem tudom, mennyi volt az a túlzás, ahhoz nem biztos, hogy elvárható lenne alkalmazkodni, de mindenképpen beszélni kellett volna a különböző igényekről.

Háztartásban semmennyire nem kellett volna alkalmazkodnod, inkább neki. Nincs férfi munka, meg női munka, munka van.

2022. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
találsz szerintem, de azért 50+-osként hozzátenném, hogy a fáradékonyság nem normális. kezdj el mozogni és fittebb leszel.
2022. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5. Én sokáig próbáltam alkalmazkodni szexben, pár évig általában több volt mint ami nekem jólesett. Többször jeleztem hogy nekem ez sok, az volt rá a választ hogy nem tehet róla ő minden egyes nap igényli.

Előfordult hogy fáradt voltam mert irtó korán keltem, akkor sem kaptam megértést, inkább sértődést.

6. Túl sokat is mozgom, a munkám fizikai jellegű, időnként eléggé kimerítő.

2022. jún. 23. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor úgy érthető a fáradtság. pihenj többet!
2022. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azon csodálkozom, hogy 50+-kent még nem esett le, hogy az érzelmi biztonságot csak és kizárólag saját magadtól várhatod. Szar a házasságod, de én nagyobb problémának tartom, hogy félsz az önálló élettől. Ha most elválsz, akkor két nagyon komoly kapcsolat lesz a hátad mögött. Tud még majd valaki újat mutatni, lesz ez még másmilyen mással? Hiszen az előző házasságodból sem tanultál. Már most azon agyalsz, hogy találsz -e valakit, nem azon dolgozol, hogy mit tanulhatnal ebből.
2022. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Te rontottad el. A háztartáshoz való hozzáállás és a szexuális igények általában már az elején kiderülnek. De neked fontosabb volt, hogy ne légy egyedül. És még egyszer, meg még ki tudja hányszor fogod elkövetni ezt a hibát. Előzőnek igaza van. Tanulni kéne az ilyesmivel, különben mindig itt fogsz kikötni.
2022. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!