Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Tényleg vannak vízválasztó évek a párkapcsolatban?
Nincs ilyen.
Idő van, ami folyamatosan múlik. Emberi döntések vannak, amiket ez idő alatt meghozunk.
Szerintem nem az évek száma határozza meg a fordulópontokat, hanem az életszakaszok.
Például fordulópont lehet a kapcsolatban az amikor befejezik az iskolát, vagy lediplomálnak, az első munka, az összeköltözés, tehát minden ami kimozdít a mindennapi rutinból, ilyekor minden megváltozik, az emberek is, más lesz a prioritás, új személyiségjegyek jelennek meg,érik az ember vagy keserűbb lesz idővel, sok minden történhet.
Ezt a párnak együtt kell megélnie, együtt kell fejlődni, de itt sokszor elbuknak, mivel másfelé húznak, idővel megváltoznak, különösen ha nagyon fiatalon jönnek össze, míg amikor nincs kialakult életük, személyiségük.
Én fél, másfél, 3, 7 éveket hallottam annak idején. Az érdekes az, hogy baromira nem hiszek benne, de szinte mind bejött. Egyúttal, ahogy az ötös is említette, meggyőződésem, hogy nem időtartamtól függ, hanem inkább ezek amolyan általános "vedlési" időszakok, amikor szintet ugrik a legtöbb kapcsolat.
Az idő inkább ott jön képbe, hogy ezek olyan számok (3, 7 - nagyon népmesei), amiknek az ember jelentőséget tulajdonít, és számot vet. Szerintem minden ilyen ponton annyi történtik, hogy az ember egy pillanatra megáll, elgondolkodik, hogy jó irányba megy-e. Ilyenkor mindig hátranézünk, és felteszünk magunknak egy kérdést: eltelt x idő, vajon a következő ugyanekkora időtartamban mit szeretnék csinálni?
Fél évesen rádöbben az ember, hogy a járás pillanatnyi élvezete után ez már párkapcsolat. Az idő szerepe, hogy a félév már "években" mérhető. Itt hirtelen elgondolkodik az ember, hogy el akar-e köteleződni egy párkapcsolatban.
Az egyéves évforduló nekünk 18 évesen szakrális pillanat volt. Azután viszont rádöbben az ember, hogy oké, eltelt egy év, és megy tovább az élet. Az aktuálisan megválaszolandó kérdés, hogy akarok-e KOMOLY párkapcsolatot, akarok-e évekig kizárólag egy emberrel lenni.
Háromévesen már komoly párkapcsolatban vagy, és ha már három évet leéltél valakivel, az már komoly idő. Itt már általában szokás emelni a tétet valamilyen formában: eljegyzés, összeköltözés, gyerek? És pont ez az aktuális kérdés ilyenkor: akarom emelni a tétet? Ha nem, akkor miért nem? Ha nem akarom emelni, a tétet, vajon miért maradjak egyáltalán a kapcsolatban?
Hét év alatt pedig az történik az évekkel, mint félévesen a hónapokkal: helyiértéket ugrunk, és évek helyett évtizedes kérdések kerülnek napirendre. Ezidő alatt már valamilyen élethelyzetbeli változás egész biztosan történik, ami próbára tegyen, de egyúttal a kérdés, ami felmerül: mi lenne, ha ez maradna évtizedekre, netán ÖRÖKRE?
A 14 éveset viszont kihagytuk, ott minden oké volt - most vagyunk együtt 18 éve, így a 25 évesről sem tudok nyilatkozni.
Nem tudom pontosan ki mit ért vízválasztó alatt.
Talán a nagyobb fordulópontok a kapcsolatban esetleg?
Nálunk eddig 4 nagyobb dolog volt. --Ugye eleve a megismerkedésünk, az hogy egyik napról a másikra részei lettünk egymás életének, szerintem ez is fontos.
-aztán Az eljegyzésünk 2,5 hónap után,
-majd 1 évesek lettünk:), és össze is költöztünk,
-majd 6 hónapra rá ( 1,5 éves kapcsolatban) a házasságkötés.
Mindegyik egy pozitív, boldog élmény volt mindkettőnknek.:)
3 és 7 évnél nálunk semmi konkrét nem történt,
-10 év után fogadtunk örökbe közösen egy kiskutyát, erre már nagyon rég vágytunk!
14 -25 évről nem tudok nyilatkozni, mert még csak 12 éve vagyunk együtt. A gyerekvállalás mint fordulópont, pedig abszolut kimarad, mert mi egyáltalán nem akarunk gyereket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!