Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért éri meg elköteleződni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért éri meg elköteleződni?

Figyelt kérdés

Meg komolyat akarni. Ez az esetek döntő többségében ugye azt jelenti hogy házasság gyerek.


De miért jó ez egy férfinak tulajdonképpen?

-Több munka

-kevesebb szabadidő

-kevesebb szeretet az asszonytól

-maximum második lehetsz a gyerek után

-stb lehet sorolni napestig


És a nőknek ez miért jó?

-meghízol

-kiesel a munkából

- 2x 3x annyi munka

-ha szerencséd van nem ereszt le nagyon a férjed, de általában nincs

-ha vállás van sokkal nehezebben találsz már akárkit.

-stb lehet sorolni napestig


Szóval miért jó ez?

Jó hát gyerek!

De az is meddig cuki? Meg hogyan?

Először lesz@rik lehány, meg folyamat sir.

Aztán fogni kell a kezét és rettegni nehogy hülyeséget csináljon így is.

Aztán kamasz lesz és direkt csinál hülyeségeket.


Most tényleg akinek ez jó, annak miért éri meg?



2022. máj. 6. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Kiszálhatsz az állando vadászatbol. Hogy soha nem tudhatod ki mellett ebredsz vagy épp ki hagy ott, hogy állndoan muchoskodni kell es bevágodni valakiknél megszerezni stb. Ez egy pörgés és felfokozottabb állapot.

Es valahol stressz munka hajtás is.

A letelepedés, megallapodás az az, hogy már ebből kiszálltál, rájóttel hogy az uj varázs után is futhatnál egy eleten át mégis mind kvázi egyforma.

2022. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kicsit más. 30 vagyok, voltam több kontinensen, jó állásom van, korán megtaláltam a férjemet, van közös lakásunk, igaziból ha ennyit értem volna el, az elég lenne. Az, hogy még 4-5x vagy 30-40x megyek az EU-n kíbül nyaralni, nem olyan nagy különbség ezen a ponton.


Illetve szerintem az élet értelme, a modern felfogással szemben nem az, hogy "jól érezd magad". Pontosan látom, hogy sokaknak megvan mindene a környezetemben, de boldogtalanok. Az élet értelme a szolgálat és mások segítése. Ha nem leszel kutató, szociális munkás vagy tanár (és én mindháromhoz túl kényelmes vagyok), akkor igaziból egy módon érzem azt, hogy hasznos lehetek a társadalom számára, és nem csak halálomig. Ez pedig az, ha felnevelek 1-2 gyereket (lehet, hogy örökbe fogadunk inkább) és továbbadom, amit tudok.


Tudom, hogy nem lesz olyan könnyű, mint jelenleg. De nem azért mentem nehéz egyetemre, mert könnyebb volt, nem azért maradtam az országban, mert könnyebb volt és nem azért kelek fel minden nap és megyek be dolgozni, mert ez a könnyebb megoldás.


Azért csinálom, mert szerintem így kell helyesen csinálni.

2022. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van, maradj csak egyedül. Járjál szexbarátokhoz, szexbuliba és közben szép lassan hagyjad, hogy felőröljön a magány. 40 évesen meg kutyát vagy macskát fogsz családtagként szeretni, mert nincs jobb.
2022. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Te így gondolod, más máshogy.

Mincs evvel baj.

N30

2022. máj. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elköteleződés és házasság között hatalmas különbség van. Elköteleződni párkapcsolatban vagy élettársi kapcsolatban is lehet. Nem feltétlenül kell hozzá papír vagy gyerek.
2022. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ismered a házasságról szóló vicceket? Azok nem az előnyökről szólnak és akkor még ott vannak az anyós viccek! Hányszor megkeseríti az anyós a kapcsolatot! Mindenki mondja, milyen csodás dolog házasságban élni. Én kiüresedett kapcsolatokat, szürke embereket látok, aztán ott vannak a megcsalások, a tripla kötelességek. Én nem élek házasságban, de látom mi folyik körülöttem. Megy a vetítés, persze a házas felek se vallanák be, mennyire unják már ezt az egészet. A gyerek (ha van) viszont összeköt! Senki se mer lépni, beszélni, helyette kitekintgetés vagy megalkuvás. Jóval nagyobb teher, a szabadság megnyirbálása. Mindenki mérlegeljen. Én egyenlőre kihagynám!
2022. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 így van!
2022. máj. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésben máris összekeverted az elköteleződést a gyerekkel. Nem értem egy házasság mivel jár kevesebb szabadidővel meg elhízásal,mint egy kapcsolat.

Ha a kérdés csak a gyerekre irányult: vannak olyan típusú emberek, akik szinte gyerekkoruk óta szeretnének gyereket. Nagy családban nőttek fel, vagy igazából bármi. Nem hiszem, hogy egy ilyen vágyat vagy ösztönt magyarázni kell.

Vannak, akik meg úgy érzik, hogy ez egy lépcsőfok az életben. Tanultak, dolgoztak, szórakoztak és onnantól nem baj, ha kevesebb a szabadidő, mert teljesen új helyzet lesz egy gyerekkel.

2022. máj. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

8 éve vagyok házas, 12 éves kapcsolat. A feleségem ugyanúgy szeret, nem lett kövér egyáltalán, ugyanolyan vékony, mint a gyerekek előtt. Én még mindig normális munkaidőben dolgozom, nem hajtom ki a belem. Ő sem esett ki a munkából, csak visszavette, amíg picik voltak a gyerekek (vállalkozó). Én nem vagyok leeresztve, rendszeresen járok edzeni. Van szabadidőnk, mert csinálunk egymásnak kölcsönösen, illetve együtt is töltünk időt rendszeresen. Lehet jól is csinálni a dolgokat, nem kötelező elhagyni magunkat és leszarni egymást, csak mert lettek gyerekek. Ez csak akarat és odafigyelés kérdése (mindkét részről).

Mi még relatíve fiatalok vagyunk (30-35 között), de a gyerekeink már nem babák, hanem ovis és kisiskolás, így szabadabban mozgunk. Ma pl. moziba megyünk este kettesben, gyerekek az anyósomnál alszanak. Ha nem lenne nagymama, lenne bébiszitter ilyen alkalmakra.

Én őszintén nem látom semmi hátrányát a családos életnek, ellenben előnyét sokat: biztonságos háttér, meleg otthon van mögöttem, van az életemben stabilitás és szeretet, van, ami előre visz.

2022. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Soha nem fogsz unatkozni. De tényleg nagy szívás is. Csak a szüleid mégsem így gondolkodtak. Én nem akarlak befolyásolni, mert mi egy hyperaktív autista gyereket nevelünk. Asszony meg már elhidegült tőlem, de még ez is jobb mint a magányos velem egy idős embereknek. Kihívás az van bőven...
2022. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!