Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

A férjem 30 éves. Eddig még nem dolgozott heti 5x napi 8 órában (vagy heti 32 órában dolgozott vagy phd-t írt, de ezt nem túl aktívan).


Most befejezte a phd-t és mivel a fizetés, amit kapna bőven alatta van a phd-s ösztöndíjnak, ami a 10 éve ott lévő tanárok fizetésével egyenlő, ezért elkezdett dolgozni.


Viszont nagyon nem tetszik neki, és most vissza szeretne menni az egyetemre vagy valami olyan helyre, ahol nem kell ennyire szigorúan betartani a heti 40 órát.


Ti hogyan reagálnátok ebben az esetben?


Egyikünk fizujából is megélünk, de van 40 millió hitelünk és az eddigi megtakarításunk alig több, mint 6 évi albérleti díj - a szüleim második lakásában laktunk eddig és az ő második kocsijukat használtuk + a nászajándékba a szüleimtől kapott 3 millió, amit megkaptunk, bár csak szűk családi esküvőt tartottunk, szóval azt érzem, hogy nem sikerült előrelépnünk önerőből az elmúlt 5 évben, amióta befejeztük az egyetemet.


2022. márc. 18. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs saját lakás, honnan a 40 milkás hitel?
2022. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kamu
2022. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros a story.
2022. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most vettünk lakást :)
2022. márc. 18. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most igazán mi a kérdés? Ha ő kényelmesebb módon is tudja fedezni a hitel ráeső részét, nem mindegy hol és mennyit dolgozik?
2022. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajom nem lenne azzal, ha rugalmasabb munkaidőt keres, csak hozzon ő is fixen haza bevételt. Elfogadható mértékű bevételt, jelentsen ez bárkinek is bármit.

Azért a sztori nekem is sántít valahol. Nem tudom phd mellett mennyit kereshetett (azért nem a túlfizetettségről híresek az ösztöndíjasok sem), de 40 milliót felvenni merész és nem 300 ezres fizetésekről lehet szó gondolom, amire ezt megadták. Nomeg ehhez azért némi önerőt is elő kellett teremteni, amit azért nem neveznék eredménytelen életnek.

2022. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem sántít.


50 M a lakás = 10 M önerő + 40 M hitel. Ebből 10 M babaváró + 30 M piaci hitel ~2,7% kamatra, 180 alatti havi törlesztő, amihez minimum össz nettó bevétel kettőnknél, ha nincs cafeteria, akkor 360 ezer forint. Ha kezest is bevonsz, akkor ennyi sem kell.


Mint írtam, a szüleim második lakásában laktunk, ahol eleinte a rezsit is fizették nekünk, aztán később havi 50-t adtunk nekik, amiben a kocsi teljes karbantartása, biztosítás stb. is benne volt.


Az esküvő szűkkörű volt (kb. 0 forint) de a családomtól kaptunk nászajándékot, 4 millió forintot.


Ha a maradék pénzt elosztod 6 évre, az kb. évi 1 M ~ 84 ezer/hó, bár emlémeim szerint nekem volt már elég rendes megtakarításom addigra.


Még 2x140 (phd ösztöndíj összege) nettóval is egészen hihető, hogy összejön, mert 280-85-50 = 145, amiből 2 ember étkezést+ruházkodást szerintem ki tudna hozni. De igen, ennél valamivel több bevételünk volt.

2022. márc. 19. 23:35
 8/10 anonim ***** válasza:

De miért kellett a semmiből rögtön egy 50 milliós ingatlan, amiből 40 hitel?

Ne haragudj de én a gondolkozásmódban nagyobb problémát látok, mint abban, hogy egy ember rugalmasabb beosztásban képzeli el az életét.

Nyilvánvalóan havi 180 ezres törlesztő mellett, ha az ember nem hülye, akkor dolgozik, mint a güzü és nem azon agyal hogyan centizze ki az életet. De ti hoztátok magatokat ilyen helyzetbe, nektek is kell megoldani, együtt.

2022. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Budapesten lakunk, a szülőkhöz közel akartunk lakást venni, itt ez ennyi. Ezért a kérdés nem az volt, hogy jó ingatlant választottunk-e vagy sem (amúgy igen, ha a férjem és én is ott dolgoznánk, ahol most 4-5 évet, akkor a piaci hitelt vissza is fizetnénk, most váltottunk többszörösét keressük a korábbi fizuknak + kiadjuk az előző lakást, ahol laktunk - 3 szoba Budapesten).


A kérdés az volt, hogy hogyan reagálnátok, ha vissza szeretne menni egyetemi tanárnak. Mint említettem jelenleg az én fizumból meg tudunk élni.

2022. márc. 20. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pedig reagáltam is rá, hogy áldásom rá. Ha ekkora bevételből is tudjátok fizetni a kötelezettségeiteket, akkor nem értem a gondot. Nem elítélendő, ha valaki ruglmas munkaidőben akar dolgozni, ha mindkettőtöknek oké, hogy az bevétel kiesés.

Én nem így döntöttem volna és nem is döntenék így a helyében, de ez a ti dolgotok.

2022. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!