Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek jó hatással van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó hatással van egy házasságra ha a szerelem 16-7 éves kor óta tart?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a válaszok ugyanis a hugomnál ez a helyzet ál fenn és egyszerűen hihetetlen hogy az első komoly kapcsolata már 10éve tart. Ennek milyen pozitív és negatív oldalai vannak szerintetek? Ti eltudnátok képzelni hogy nem is probáltatok semmit senki mással? 30N

2021. nov. 22. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Bár én is látok ellenpéldát, szerintem nincs jó hatással rá. Jobb az, ha legalább 2-3 korábbi kapcsolata volt mindkét félnek. Sajnos a saját baráti körömben is tudok nem egy olyan hasonló kapcsolatot, ami azért ment tönkre, mert a két fél közül az egyik kitalálta, hogy ő még nem élte ki magát, és kíváncsi arra, hogy milyen lehet mással.
2021. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez teljesen emberfüggő. Nincs általános szabály.

Nekem volt egy hasonló kapcsolatom, kicsit több, mint 10 éves volt. Egyszer csak bumm, a csajnál beütött, hogy élni akar és nekiállt fűvel-fával dugni. A saját életét elszúrta, nekem meg a bizalmam.

De, a környezetemben a több kapcsolaton átmenők sincsenek jobb helyzetben. Egyszerűen 30 alatt gáz az egész helyzet...

2021. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azon a két emberen múlik. A többségnek sajnos nem előnyös, de gyakran még a korai 20-as évek óta tartó kapcsolat sem. De tényleg attól függ, mit éreznek és tartanak fontosnak azok akik egy párt alkotnak. Csak azért, mert korán jöttetek össze, semmi ok arra, hogy temessétek.
2021. nov. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Sztem kifejezetten rossz és ártalmas az ilyen.

Max akkor működhet a tiniszerelem felnőttként, ha mindketten leragadnak ugyanabban a gyerekes érzelmi világban, és sosem változnak különösebben a tini énjükhöz képest.

Ahogy felnősz, úgy "növöd ki" a régi kapcsolataid nagy részét is, hiszen ez az a kor amikor kialakul a személyiséged. Ami nem baj! Ez lenne a természetes, nem pedig ugyanarra vágyni 16 éves tiniként, mint 26 éves felnőttként. Ez alatt az évtized alatt mindkét fél gyökeresen megváltozik, és nem realisztikus, hogy még így is teljesen összepasszoljanak. Ha meg mégis együtt vannak, akkor előbb fogadnék arra, hogy vagy valamilyen szinten leragadtak a régi énjüknél, vagy pedig félnek kilépni a kapcsolatból, mint arra, hogy a kor csak erősebbé tette a szerelmüket.


A tini szerelem akkor a legegészségesebb, ha segítetek egymásnak felnőni, aztán elválnak az utjaitok

2021. nov. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen, eddig 8 éve tartó kapcsolatban vagyok, úgyhogy úgy érzem releváns választ tudok adni. :)

Egyértelműen azt mondanám, hogy emberfüggő, hogy ez működhet-e. Engem nem zavar, ha senki mással nem leszek, nem próbálom ki milyen a szex vagy egyebek mással, pedig nekem a párom abszolút mindenben az első volt. Sokkal jobban értékelem, hogy ismerjük egymás rezdüléseit, nem igazán hajt a kíváncsiság, hogy milyen lehet mással, nem érzem úgy, hogy többet, jobbat tudna valaki adni, akit kevésbé ismerek.

Magának a kapcsolatnak az előnye, hogy mivel fiatalon jöttünk össze, együtt nőttünk fel, könnyen változtunk, összecsiszolódtunk, úgy, ahogy már nem tudnánk valakivel, akivel most ismerkednénk meg. Előny, hogy nagyon sok mindenen keresztül mentünk, kiismertük egymást, míg egyáltalán odáig jutottunk, hogy időszerű legyen az eljegyzés, házasság. Így nem valószínű, hogy majd ezek után egy-két évvel egyszer csak elmúlik a rózsaszín köd, hiszen ezen az átalakuláson már túl vagyunk.

Nehezítés, hogy 16-25 éves koráig nagyon sokat változik egy ember, személyiségében, élethelyzetében is, mindeközben mindvégig egymás mellett, közös hullámhosszon maradni nem mindig egyszerű. Gyakori végkimenetel, hogy más irányba változnak a felek, így végül szakítani érdemes. Ahol ez nem áll fent, ott is fontos az ütemezés. Úgy kell fejlődni, hogy ne hagyjuk el, de ne is húzzuk vissza egymást. Azt tapasztaltam, hogy a biztos pont kényelméből lassabban történnek meg azok a változások, amik a felnőttkorba vezetnek. Számomra talán ez volt a legnagyobb kihívás abban, hogy a kamaszkori kapcsolatom maradt meg.

2021. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja hugom 16 evesen jott ossze az elso pasijaval

Most van 3 gyerek, 45 eves es meg mindig egyutt vannak.

Hogy boldog e? Passz, elvannak mint a befott...

2021. nov. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen szép dolog, és a legjobb opció. Tinikorban a szerelem még tiszta, nincsenek lelki sérülések, frusztrációk. Én mindenképpen pozitív dolognak látom.
2021. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
a mai világgal az a baj, hogy mindenhol a kisértésnek vannak kitéve az emberek, szexuális utalások, különféle írások arról , hogy mi a jó kapcsolat mit tegyen az ember stb.. ezek legtöbbje félrevezető és manipulatívá teszi az embereket aminek előbb utóbb az a vége, hogy valaki valakit megcsal..
2021. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevés esetben működik úgy,hogy együtt öregednek meg,de mindenre van példa.
2021. nov. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon!
2021. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!