Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Félek szeretni a férjem,hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek szeretni a férjem,hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt,van egy csodás gyerekünk.

Egyszer megsütöttem magam, sokat hazudott,azóta nagyon félek szeretni,és bárkit közel engedni magamhoz a gyerekemen kívül.

Úgy érzem erről nem szeretnék vele beszélni,próbálom úgy rendezni a dolgokat,hogy ő ne érezzen ebből semmit. Úgy érzem már nem tudnék mást sem közel engedni magamhoz.

A hazugságok óta eltelt 3 év.

Persze voltak érzelmes pillanataink,de gyorsan elnyomtam magamba,így próbálom védeni magam.

Azt tudni kell rólam,hogy nagyon nehéz gyerekkorom volt,ahol nem igazan foglalkoztak velem,majd később árva lettem,és elveszítettem minden.


2021. okt. 31. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Elég szomorú, amit leírtál és együttérzek veled de ez a "megsütöttem magam" kifejezés elég furcsa számomra. És nem égetted oda magad?
2021. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szóval most te hazudsz neki.

Engem is megcsalt a már exférjem, pont ezért váltam el, mert nem tudtam volna ilyen tüskével a szívemben élni és csak bántottam volna.

2021. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem keress egy szakembert aki a lelki nyavajadat rendbe teszi.


1es szerintem csak enyhen egett oda meg felkaparhato. 😁

2021. okt. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus tudna segíteni. És érdemes lenne feldolgoznod, ha másért nem, azért, mert ez a kapcsolati mintát tanulja el a gyereked. Ha azt szeretnéd, hogy ő majd felnőttként képes legyen mély, harmonikus, őszinte kapcsolatra, akkor neked kell(ene) mintát nyújtani ehhez, mert ahogy téged befolyásol a gyerekkorod, őt is fogja...
2021. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Bárkit"? Azért vagy vele, mert biztos mással sem menne?

Egy párkapcsolat csak akkor működik, ha van feltétlen bizalom, amihez kockáztatni kell. Ezt kell belátnod, hogy így nem működik. Nem kapsz, ha nem adsz. És mindig előre kell adni, nem csak cserébe. Ha meg sajnos nem működik, akkor meg tudni kell a saját határaidat, amihez ismerni önmagadat.

És sajnos tényleg rossz mintát örökítesz te is tovább. Hogy a nő mártíráldozat, aki csendesen tűr, de haragtartóan büntet a hallgatásával. Hogy tabuk vannak és falak. És hogy a párja helyett a gyereknek kell betölteni az anyja mellett a bizalmas szerepet, ami túl sok felelősség, hiszen ő a gyerek és te a felnőtt. El tudod majd őt engedni, hogy más legyen a párja? El fog merni engedni téged, hogy egyedül birkózz tovább?

Menj pszichológushoz, hogy egy kicsit kívülről tudd látni magad és kiutat találj a labirintusodból.

2021. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!