Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házas emberek, ti mit gondolto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házas emberek, ti mit gondoltok Fidesz kormány családtámogatásáról, elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Pesten lassan masfélmillióba fáj az új lakások négyzetmétere. Csok, babaváró, hitel együtt kb. 20 négyzetméterre elég, mellette legyen még hatvanmillád pluszban. Köszi, fidesz!
2021. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagyok házas, de sokan a környezetemben fiatal házasok, picivel.

Új tető, új kocsi, nyaraló, iskolai/óvodai/bölcsődei támogatások.

2021. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Igaz nem engem szólítottál meg, de egyedülálló férfiként engem k.rvára hátrányosan érint, mert ezzel a befektetési célú ingatlanvételeket kvázi ellehetetlenítették. Olyan lufi lett, hogy sehogy sem jön ki a matek, csak akkor, ha horror áron lehetne kiadni a lakásokat. Viszont az albérletben élőknek még xarabb lesz, ha kijön majd nekem a matek, mert akkor a büdös életben nem fognak annyit félre tenni, hogy sajátjuk legyen...
2021. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Annak jó akinek van saját háza, felújítja, felveszi a 3+3 milliós támogatást amiből 1.5+1.5 vissza jár. ( Persze kp-val éri meg ) aztán éli világát. De azoknak akik hitelre újítanak, vesznek ingatlant azoknak TKO. Nincs az a pénz ami be takarja a végtelenségig tartó törlesztőrészletet. Köszönöm FIDESZ!
2021. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem érint a dolog (külföldön élek, külföldi párral), de akinek nincs ingatlana, amit csak újítani kéne, annak nem nagy segítség ezek egyike sem. Nem érdemes ezekre támaszkodni.
2021. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Egyedul nevelek 3 gyereket


Ha ezek nem lennenek akkor kb a beka segge alatt lennek.


Az ado es jarulek kedvezmeny miatt tudok most felujitani (regi haz kellett mar) igy nekem csak 4 millaba fajt es nem 7be.


A csok miatt tudom beepiteni a tetoteret h majd valamelyik akar ott is lakhat nagykoraban. Addig meg lesz normalis gyerekszobak nekik. Jelenleg egy nagy szobaban vannak ami kuckositva van.


Sikerult a regi oreg opelem 26eves volt) helyett egy alapfelszereleso autot vennem a kedvezmeny miatt. A kedvezmeny nelkul egy min 10 eves jott volna ki a penzembol.


Szoval igen elegedett vagyok.


De ettoleg pontosan latom j akiknek nincs gyereke milyen " hataranyokat" latnak. Teny h gyerekvalalsra buzditanak ezek az intezkedesek. Es teny h az allami tamogatasok az epitoipari es ingatalan piaci arak elszallasat eredmenyeztek.


Szoval tarsadalmi szinten csak egy csoportnak jok ezek. De ha azt nezem akkor pont ezt a csoportot kell tamogatni.

Sokan hoborognek h nem tud befektetesre ingatlant venni azt horror aron kiadni. Spec en orulok neki ennek. Talan ezzel sikerul az alberlet arakat nem az egekig novelni mert amugy nonszensz h ket fiatal egyik fizeteset siman elviszi es tovabb letni nem tudnak max ha mellette nyomorognak az alberletbe.

2021. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Egy gyermekünk van, a CSOK 800.000ft körül lenne rá, ha jól tudom, de nem igényeltük meg. Babaváróhitel nem, köszi, most fizettük ki a devizás hitelünket. 12.000 ft családi pótlékot kapunk meg kb ennyi az adókedvezmény, amit elméletileg megkapok, de összehasonlítva a bérpapíromat a gyermektelen munkatársaméval rájöttem, hogy nem kapok lóf@szt sem.

Nem fogok azért szülni még kettőt, hogy több kedvezményt kapjak, mert egy gyereket normálisan eltartani többe kerül, mint amennyit adnak rá.

Annak éri meg, aki ész nélkül szül. Rengetegen bevállalják, aztán meg panaszkodnak, hogy milyen nehéz az élet.

Szerintem, amit a FIDESZ csinál az nem segítség, hanem zsarolás.

2021. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

#6, a #3 vagyok:

Az utolsó bekezdésedben fordítva ülsz a lovon! Épp az a baj, hogy ezek az albérletárakat növelik!


Példa, hogy értsd: CSOK+BV előtt egy "példa" ingatlan 30 millió volt, ezt kb. 150ezerért kellett kiadni, hogy megérje a vétel. Most UGYANAZ az ingatlan 60 misi, ergo hasonló hozamért már 300ezer/hó áron kellene kiadni, ami több mint a jelenlegi átlagfizetés... Én tudom, hogy nem fogja ennyiért senki (egyelőre) kivenni, ezért meg sem veszem, veszek helyette állampapírt, részvényt, devizát stb. De emiatt hosszabb távon az lesz, hogy csak xar állapotú, régi lakások lesznek kiadóak, amik ráadásul szépen lassan drágulni fognak, mivel kisebb lesz a kínálat a befektetők távolmaradása miatt. Erre írtam, hogy kutyavilág lesz a bérlőknek, ha ismét megéri majd befektetésre ingatlant venni, mert akkor az azt jelenti, hogy az átlagos díjak az átlagfizetéstől magasabbak lesznek. És ez nem a befektetők hibája! Ők csak a dominósor végén állnak a bérlők előtt, akik az utolsó dominók. A sor elején a CSOK, BV és társaik miatt elszálló építanyagárak és munkadíjak vannak. Kicsit kisarkítva, a gyerekesek mostani dőzsölésének az árát részben a befektetők, nagyobb részt a szegények, albérletben élők, illetve egyedülálló fiatalok fizetik meg...

2021. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Hogy jól megszpatták vele az átlag embereket!

Szerettünk volna venni egy házat, aztán beütöttek és mostmár kb elérhetetlen ilyen árak mellett (2 gyerekünk van).

Egy nagyon jómódú rokonunknak már megvolt a 3 gyerek, ők úgy tudták kihasználni a lehetőséget, hogy nem szimplán ingük-gatyájuk ráment, de még plussz hitelt is kellett felvenniük. Igaz, hogy van egy megfelelő méretű házuk, de a cuccaikat meg sorra próbálják eladni, hogy csepegjen egy kis plussz pénz

2021. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Többek között ezért fog a fidesz bukni, már ha bukik. El kezdtek költekezni, mert semmi egyéb ötletük nem maradt. Bejött a covid, bejött az usa-kína háború és már meg is van a baj. Pénz nincs (azaz nagyon nem elég semmire a csok), az infláció repeszt, a gazdaság mínuszban. Az emberek a zsebükkel fognak szavazni. Ez pedig beteszi a kaput. Kérdés, hogy utána mi következik? Leesnek az ingatlan árak? Max időlegesen, ha a csokot kivezetik. Attól tartok, hogy egy svájci frank válság méretű következmény lesz, de itt már legalább tudja a nép, hogy ki indította el az egészet. Merthogy a svájci frankos hiteleket is a vezér találta ki.
2021. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!