Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon egy pszichológus mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon egy pszichológus mit szólna ehhez: "a család az érték"?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor olvastam itt felnőtt témakörben, mikor egy nő kérdezi , hogy mi számít jobban, ő a gyerekkel... vagy a szeretővel a félrekefélés, hogy leírják szintén -szerintem legalábbis-nők, hogy a család az érték. Egy félrekefélés meg csak pillanatnyi elmezavar.


Miért degradálják a szexet a nők? Miért gondoljátok, hogy egy kapcsolatban x év után már elég lesz, ha csak anyák vagytok és havonta egyszer oda adjátok magatokat, mondván, ennyi elég?

Miért csodálkoztok egy megcsalásnál és miért hiszitek, hogy egy normális kapcsolatnak nem része a normális szexuális élet?

Valóban a család az érték ez tény, de ennek nem szerves része a két házas fél szexuális kielégültsége?


2021. máj. 10. 15:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Miért degradálják a szexet a nők?"

Pont hogy az mutatja meg azt hogy a szex fontos és értékes, hogy az ember a házastársával csinálja és nem bárki jött-menttel. Ettől értékes, hogy nem osztod meg bárkivel. Ettől értékes, hogy kettőtökre tartozik, ahova nem fér bele egy harmadik.

Az valóban egy tévút, hogy sok nő megszűnik feleségnek lenni idővel és csak a gyerek van. Valóban a család érték. De a család nem csak az anya meg a gyerek, hanem a férj is. Igenis tenni kell azért mindkét félnek, hogy a házasság működjön. Ahogy a 2-es is írta, ha kiszipolyozott cselédlány lesz a feleség, akkor persze, hogy megszűnik feleségnek lenni. Nagyon be tud szűkülni egy nő amúgy is kisgyerekkel a négy fal közé, de egy gyereknek azért van apja is, hogy ne csak az anyán legyen minden nehézség.

2021. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Úgy látom eléggé tévútra ment a beszélgetés.

Nem emlékszem, hogy bárhol írtam volna, hogy csak az anyán van nehézség, mert a férj rátolja. Ezt egy kommentelő totál feleslegesen behúzta, és ebből látszik, hogy milyen általánosítás megy itt.


Én arra céloztam, hogy ezen az oldalon rengeteg olyat olvasok, hogy férfiak (azért írom, mert ez a felállás itt a sűrűbb) ha leírják, hogy kielégületlenek, máris jönnek csőstül a nők, akik elhordják mindennek (ahogy kb itt is, pedig sehol nem írtam , hogy nem segít pl. háztartásban)


Olyat én még itt nem olvastam sűrűn, hogy igaza lenne, mert fontos nagyon is fontos lenne egy házasságban a minőségi szex még x gyerek után is.

És ha megcsalásig fut ki a dolog, akkor pedig egyértelműen csak és kizárólag a feleségét szereti, és csak a szex hiányzott és ezért ment félre.

Fel sem merül az emberekben hogy ha már félremegy, mert "csak" szex, akkor az a kapcsolat milyen nagy hiányt szenvedhet több téren is.


Na erre írtam, hogy mikor ilyenkor jön valaki azzal, hogy a "család az érték" magyarán mindegy, hogy van-e minőségi szex, és hogy kivel, de te már úgyis családos vagy, attól lever a víz. Mert ezzel azt közli, hogy ha már szülő lettél neked úgyis a gyerek és a háztartás lesz az első meg a munka és innentől huszadrangú a szex, akár el is hagyható, mert te ott fogod mindig a legjobban érezni magad, ahol párod-gyereked van.


Ezt óhajtottam leírni :)

2021. máj. 11. 10:55
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem huszadrangú, de a férfiak meg szeretnek úgy csinálni, mintha mindig a nő hibája lenne, hogy nincs szex. Egyszer csak, magától frigid lett, nahát 🤷‍♀️ egyébként ha a férfi valóban mindent megtesz, kiveszi a részét, udvarol, próbálja a nőt tehermentesíteni otthon, törekszik rá, hogy jó legyen neki is a szex, akkor valóban nem az ő hibája. Volt is egy pasi itt az oldalon, aki ezeket kifejtette részletesen, neki pl. írtam is, hogy itt ő valóban mindent megtett, a feleségénél van gond. Ilyen is van, nyilván.
2021. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Egyszer csak, magától frigid lett, nahát


Hát pedig ilyen van. Nem óhajtok veszekedni. Ha valaki nem érti továbbra sem a kérdést, akkor sajnálom. Nagyon sok embert ismerek, aki szülőként nem vágyott már szexre igazán. És tett a párjára magasról


Továbbra is arról írtam, hogy ilyenkor nem csoda már, ha kinéz az illető a kapcsolatból. Mert a szex sokkal fontosabb annál, hogy csak úgy el lehessen felejteni egy kapcsolatban

2021. máj. 11. 11:12
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp azt írtam a kommentem végén, hogy igen, van ilyen. Csak szerintem sokkal ritkábban, mint ahogy azt a férfiak állítják. Nekem is van olyan ismerősöm, aki szerint az asszony bele van buzulva a gyerekbe és azért nem akar szexelni. A valóság meg az, hogy ez az ember meló után minden egyes nap hívogatja a fél baráti társaságot, hogy valaki menjen már vele sörözni, este 10-11-kor mászik haza félrészegen, és akkor rinyal, hogy az asszony nem akar pörögni a farkán, mert csak a gyerek. Mire föl akar az ilyen szexet? Na, érted.

De mondom még egyszer, persze, olyan is van, hogy a nő magától lesz ilyen.

2021. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!