Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek a muszlim nok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a muszlim nok boldogok?

Figyelt kérdés
Es hogy viselik a csadort, az elnyomast?

2021. ápr. 30. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Az megvan, hogy a boldogságot legnagyobb részt a közvetlen környezet határozza meg?


Beszélgess el erről szakemberrel, ha nekem nem hiszel. Afrikában, Dél-Amerikában vagy Ázsiai rizsföldeken dolgozó részein a legtöbb ember sokkal boldogabb, mint akár nyugatabbra vagy a skandináv országokban, ami még itthon is etalonnak számít.


Az embernek ha az alapszükségletei megvannak, akkor boldognak érzi magát. A boldogságot úgy tudod elvenni tőle, hogy megmutatod neki, hogy hol van az abszolút magas szint és ő hol helyezkedik el ehhez képest. Ha olyasmire tapintottál rá, amin nem tud változtatni, akkor egy életre boldogtalanná tudod őt tenni.


Mivel egy tartósan boldogtalan ember bármire képes, ezért kell a fordított oldalon is az, hogy "nézd meg mennyi emberhez képest számítasz gazdagnak, ihatsz ivóvizet, stb."


De ez olyan, mint egy lelki fájdalomcsillapító, nem tartós, mert a saját környezetedben kell boldognak lenned.


Ehhez még hozzátartozik, ami a fejlett világ sajátossága (ezért voltak boldogabbak még itthon is az 50-es években vagy régebben az emberek, pedig sokkal rosszabb körülmények között éltek), hogy a marketinggépezet a felső 10%-ra kalibrálja az "átlagot".


Nézz meg bármilyen reklámot, aztán nézz végig a bútoraidon, autódon, ruházatodon és életstílusodon, hogy te meg tudod-e engedni magadnak azt, amit a reklámokban látsz. Van-e olyan, zöld pázsitos kerted, mint a mosóporreklámos anyukának, van-e olyan modern amerikai konyhád, mint az akármilyen élelmiszerreklámban, olyan panorámás nappalid, mint a tévéreklámban és így tovább.


Mondhatod, hogy rád ez nem hat, de bőven elég, ha az emberek 70-80%-ára hatással van, már kívülállónak fogod érezni magad.

2021. máj. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok múlik azon, hogy milyen férj mellett él muszlim nőként. Ha szereti, a tenyerén hordozza, akkor lehet boldog úgy is, ha közben birtokolja. De ha csak használja és elnyomja, netán bantalmazza is, akkor az lehet maga a pokol.

Amúgy meg ez pont ugyanúgy érvényes az összes házasságra, vallastól függetlenül. Maximum annyi a különbség, hogy ők vallási okból sem válnak.

2021. máj. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es tökéletesen összefoglalta a lényeget. Egyébként az, hogy " muszlim", egy óriási gyűjtőfogalom, nagyon nagy különbségek vannak az egyes országok, régiók között és azokon belül is. Én például a közvetlen környezetemben egy muszlim nőt ismerek, egy kollégámat. Ő iráni. Úgy öltözik, mint bárki más. Farmer, felsők, néha rövid szoknyák. Talán kicsit több színt hord, mint a magyar átlag. Én is szeretem a színeket, néha elcsacsogunk ruhákról is. Annyi különbség van közte és a nem muszlim többi kolléga között, hogy ő jóval erősebben sminkel, ez a mi kulturúnkban ugye nem szokás nappalra, munkahelyen. És a mi standarjeinknél picit több parfümöt használ, de nem zavaró mértékben. Tanult, intelligens, nagyon kedves nő. A férje is nálunk dolgozik, egy másik részlegen, olyanok, mint bármelyik másik, képzett, jómódú pár. Vannak más muszlimok a munkahelyemen, akiket nem ismerek személyesen, sokan hordanak kendőt közülük, szép színeseket. Amúgy úgy öltöznek és viselkednek, mint mi, "fejlett európaiak". Éltem külföldön, ahol a török szomszédaim voltak a legnagyobb partiarcok, csapatokban vonultak bulizni a lengén öltözött lányok. Van muszlim a közeli barátaim között is. Neki az édesanyja, otthon, Libanonban és minden nőrokona európai módon néz ki és él. A felesége egy emancipált, sikeres, lengyel nő. Erről sokat lehetne beszélni, de a lényeg, hogy értem, mit akartál kérdezni, de a kérdésnek ebben a formában nem sok értelme van.
2021. máj. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

#12: Így van. Ahol szeretet, bizalom és megbecsülés van, ott a birtoklás szó értelmezhetetlen, mert nem is akar a nő kilépni belőle.


De ahol abban szocializálódnak már kislány koruktól a lányok, hogy hercegnős álomvilág, csillámpóni, utána meg sugar életforma meg jóképű adonisz celebek, ott ez ugyanolyan fura, hogy egy muszlim nő lehet boldog, sőt, boldogABB egy ilyen kapcsolatban úgy, hogy egy férfi mellett éli le az életét és még a nagyszüleinkénél is kevesebbet veszekedtek, mint mondjuk egy itteni felső-középosztálybeli srác számára az, hogy elmaradottabb országokban a tűz körül dalokat énekelve is sokkal boldogabbak lehetnek az emberek, más meg már "uncsizik" ha fél napig nincs internet, pedig régen anélkül is tökéletesen megvoltak az emberek.


De mi már nem tudnánk maradéktalanulul boldogok lenni a tűz körül, mert az emlékeinket nem tudjuk kitörölni, sosem felejtenénk el, ingerszegénynek tűnne az a környezet.


De ha nem ismernénk mást, akkor boldogabb életet élhetnénk le, mint most, amikor fiatalok lesznek tizen meg huszonévesen öngyilkosok meg pszichiátriai gyógyszerekkel képesek csak elviselni az életet.


Pedig boldognak kéne lenniük, hiszen van vezetékes ivóvíz, internet és a kedvencem... sokkal kevesebb munkaórával megtermelnek maguknak egy meki menüt, mint a bangladesi vagy mexikói embertársuk. És mégis...


Van nálam egy alapszabály. Akkor nyúlj bele más emberek életébe, ha utána egész hátralevő életében felelősséget vállalsz érte.


Kívülről okoskodni a világ legkönnyebb dolga, bölcs gondolatokat pofázni mindenki tud. Mentorálni valakit egy ÉLETEN KERESZTÜL... Na akkor már hárítjuk a felelősséget.

2021. máj. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%

8-as vagyok. A boldog magyar nők nagyon leszavaztak....

Pedig igazam van. Ebben az országban, már minden nőnemű kb 12 éves korától pszichológusért kiált... Annyira boldogok...

2021. máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95%
Akik muszlim országban élnek, és nem is tudják, hogy másképp is lehet, azokról el tudom képzelni, hogy boldogok. Ők ezt szokták meg, nekik ez a természetes. Egy szaúd-arábiai nő pl. csador nélkül annyira meztelennek érezné magát, mint egy magyar nő fedetlen mellel.
2021. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem boldogok, csak nem tudnak mit tenni a sorsuk ellen. Senki sem lenni boldog, ha 14 éves korában hozzáadnák egy hatvanéveshez.
2021. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!