Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nyitott kapcsolat ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyitott kapcsolat ?

Figyelt kérdés
Azok akik így élnek.Titeket komolyan nem zavar ,hogy mással van a párotok?Miért jutott idáig a kapcsolatotok ami miatt ezt bevállaljátok ?Nem mentek ebbe tönkre ?
2021. ápr. 27. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom titokban az izgatja őket, hogy valaki jól megkeféli az asszonyt 🤣
2021. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Barnabas333 ***** válasza:
51%
Olyan nyitott kapcsolatot nem ismerek ahol külön vannak és működött hosszú távon. Ismertem egy ilyet, de abba hagyták és inkább a nő titokban csalta a másikat. Olyat ismerek egyet, ahol bevesznek és egymás előtt vannak párokkal, férfiakkal és nőkkel. Na ők szeretik egymást és izgalmas és színes a magán életük, baromira irgylem őket, de ez nagyon ritka mint a fehér holló. 43F
2021. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Barnabas333 ***** válasza:
Ja volt egy másik pár is akik csak együtt éltek, de őket is zavarta ha külön lógtak engedéllyel, de már nincsenek együtt...
2021. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éve így élünk, így is kezdtünk bele a kapcsolatunkba. Szerintem ez egy alap felfogás, nem olyan dolog, ami idő közben egy válság kezelésére megoldást nyújtó életforma. Sokan erre használják, de ez egyértelműen nem működőképes, hiszen ellenkezik a pár valamelyik tagjának alapelveivel jellemzően.

A kapcsolatunk félig-meddig nyitott, illetve megalkottuk a saját szabályrendszerünket. Nálunk ez így működik.

Az egyik szabályunk az, hogy nem akarjuk tudni ki mikor kivel hol, így nem bánt feleslegesen... Mindkettőnknek megvan a privát szférája, mindketten eljárunk barátokkal, a családunkhoz külön-külön is, ergo elég szabad elvűek vagyunk, nem ellenőrizgetjük egymást. Mindenki oldja meg, de ne számoljon be róla.

Egy másik szabályunk az, hogy mindez addig működik, amíg nem alakulnak ki érzelmek más iránt, ergo pontosan tudjuk "hol a helyünk". Ha valamelyikünk azt érzi, hogy meginog a házasságunk, akkor azonnal tesz ellene és jelzi, hogy baj van, hogy együtt dolgozhassunk ellene.

Mi jól működünk így. Az ok, amiért nem gondolkozom azon, hogy ő kivel van, az önbizalom és bizalom. Tudom azt, hogy én vagyok számára A nő és innentől kezdve bárkivel van és bármit csinál, bízom benne, mert tudom, hogy a kettőnk egységében sosem fog meginogni. Számomra az lenne igazán megcsalás érzet, ha azt érezném, hogy meginog a közös jövőnk.

2021. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én nem vagyok nyitott kapcsolatban és nem is lennék, ellenben volt már kalandom egy olyan lánnyal aki nyitott kapcsolatban volt. Viszont náluk csak a lány járt össze más pasikkal (mert még élni szeretne), a barátja nem járt össze lányokkal. Így az ő kapcsolatukat "fél nyitott kapcsolat"-nak lehet talán nevezni? Nem tudom, mindenesetre ezt így nem tartottam egészségesnek. Mert végülis a lánynak volt egy hapsija aki szerette és haza várta és hűséges volt, a csaj meg kalandozgatott a hapsija tudtával.
2021. ápr. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Poliamór vagyok. Nincs annál gyönyörűbb, amikor egy csapatban áramlik mindentől mindenhova a szeretet, szerelem, ahogy az természetes. Nekem ha több partnerem van, annál jobban szeretem őket, mert több érzelmi ingert kapok. Nincs is csodálatosabb, amikor az ember akibe szerelmes vagy, arról beszél hogy más szerelmével milyen mennyei dolgokat éltek meg együtt. Főleg ha többen vannak, vagy ha te is részese lehetsz.
2021. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#os vagyok.

Egyet értek a 4#essel is, de ha ebbe az egységbe tudnának találni még hozzájuk hadonló és haosnló szinten lécő embereket, akkor még szebb lehetne.

Valamint a beszámolás szerintem fontos. Tudni, hogy a másik amikor egyedül van, hogy éli az életét, min gondolkodik, milyen érzései, tapasztalatai vannak. Még ha az egy "érzelemmentes" szex is valakivel, engem érdekelne annyira, amennyire neki jó volt, és jó megosztania.

2021. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút kapcsolatfüggő. Nekünk a beszámolásra nincs igényünk. Érzésekről persze beszélünk, de egymásra koncentrálva, nem azt forszírozva, hogy ki milyen érzésekkel feküdt le valakivel.

Én az elfogadást tartom fontosnak és valóban jó lenne több ilyen kapcsolatban élő emberrel találkozni, beszélgetni. Valahogy elítélendőnek tartja az ember a saját életformáját, mert lépten nyomon társadalmi elítéltségbe botlik. Ez nem jó érzés, így inkább soha nem is beszélünk senkinek az életünk ezen területéről. Elég itt megnézni az ilyen kérdéseket. Meglepő, hogy itt kifejezetten értelmes válaszok születtek. :)

2021. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!