Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen lehet két pszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehet két pszichológus házassága?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen házaspárt? Az átlagnál jobb, vagy rosszabb a kapcsolatuk?
2021. márc. 31. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A pszichológusok is csak emberek, nincs semmilyen szuperképességük és nem abból áll az életük, hogy másokat pszichoanalizálnak...
2021. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

V1: Mindketten csalták egymast, majd elváltak, most mindkettő daganatos beteg.


V2: 4 gyerekkel boldogan élnek, kötődően nevelnek, de ugyanakkor életre is. Tanitanak, kutatnak szuperjófejek, imádnivalók.


Mindenféle van itt is, ez épp a skála 2 vége. A pszichológus is ember, bármily furcsa is...

2021. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondtam azt hogy nem emberek?
2021. márc. 31. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem, csak sugalltad a kerdésed implicit megfogalmazasaval, hogy "más" lehet esetleg, mint a civileké.


Milyen 2 régész, 2 fogorvos, 2 szakács, 2 sportoló, 2 tanár házassága? Miben lenne más szerinted 2 pszichológusé?

2021. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem teljesen elrugaszkodott kérdés. Bármilyen szakma képviselőinél fennáll a veszély, hogy "hazaviszik" a munkát, otthon sem tudnak kiszakadni belőle, és ez más és más módon nyilvánulhat meg (olyan szakmákban, ahol fontos az előrejutás, pl. versengeni kezdhetnek a felek). Pszichológus párt nem ismerek, de olyat igen, aki hajlamos elemezgetni az embereket a munkán kívül is.
2021. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Ugyanez volt, ha multis kollégákkal ültünk be szórakozni valahová.

Undoritó céges szlengek, mozaikszavak röpködtek a megfelelő dózis szervezetbe juttatásáig, sokszor utána is. Le is szoktam róla.

Amúgy pszi. vagyok, és sosem volt még pszi. pasim. Biztos túl hamar átlátnánk egymáson, ezért nincs benne kihívás - vagy épp túl sok (?) - és nincs kedvünk versenyt elemezni egymást.:)

2021. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagyok pszichológus, de egy barátnőm (lány-lány barátságban) az. Az utóbbi időben állandóan elemezgetett, nem lehetett vele egyszerű barátnőként kibeszélni a problémákat, folyton analizált, visszakérdezett, mintha pszichológusnál ülnék. El is távolodtunk egymától. Van párja, "civil" foglalkozású, nem tudom milyen lehet a mindennapi kommunikációjuk, de engem kikészített, hogy nem lehetett egyszerű barátokként pletyizni, kisírni magam, még ha esetleg én is csináltam hülyeséget.
2021. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb pszichológus, magamat is beleértve - roppant hálás erte, ha sima hétköznapi emberként tekintenek rá a környezetük tagjai. A világból kifutnék, ha azzal jön egy rokonom, hogy te, mint pszichológus....

Nem. Én én vagyok, magánemberként, és pont.

A házastársammal ugyanígy működnék, akkor is, ha ő is szakmabeli volna.

Talan tudatosabban kezelnénk egy-egy krízist, mert tudjuk, hogy ez épp az, de semmi garancia nincs rá, hogy sikeresen oldanánk meg. Talán több "belsős poénunk" volna a közös szakmai háttér miatt, de törekednék arra, hogy kiszakadjunk a pszi. szerepből, mert az egyszerűen nem járható út, ha benne ragadunk.

Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy sokkal simább helyzet volna, szerintem nekik mas miatt nehéz.

Ahogyan az is máshogy nehéz, ha civillel van kapcsolatod: látod, hogy probléma van/lesz, de ha jelzed, indul a haddelhadd, hogy ne elemezd, ne akard jobban tudni a kapcsolatot (amiben benne vagy...), mint ő, mert attól,hogy ezt tanultad, bla - bla... 🤦‍♀️


Nem egyszerű, maradjunk annyiban.:)

2021. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Két pszichológus ismerősöm van, egyik sem házas. De egyikük sem szokott elemezgetni. Érdeklik a lélektani dolgok őket, de sosem hallottam még olyan tőlük, hogy a beszélgetőpartnerüket elkezdték "elemezni", hogy "ezt azért mondod, mert traumáid vannak"... :D Vagy valami más sztereotípiát.

Én úgy gondolom, hogy két pszichológus házassága lehet jó és lehet rossz is, ahogy mindenki másé. Attól is függ, hogy mennyire viszik haza a munkát. De ha valaki nagyon hazaviszi, az más szakmáknál is zavaró szerintem.

2021. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

"Érdeklik a lélektani dolgok őket, de sosem hallottam még olyan tőlük, hogy a beszélgetőpartnerüket elkezdték "elemezni", hogy "ezt azért mondod, mert traumáid vannak"... :D"

én sem ilyen formában hallottam. hanem úgy, hogy bevallotta, hogy magában hajlamos elemezni.

2021. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!