Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem túl nyugodt, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem túl nyugodt, én pedig túl hirtelen haragú. Nálatok ez hogy van?

Figyelt kérdés
A szöges ellentétei vagyunk egymásnak a férjemmel, ami sajnos konfliktusokhoz vezet. Ő minden helyzetben nyugodt marad és empatikus, én nagyon gyorsan felhúzom magam és szeretek az igazamért harcolni. Ezáltal bizonyos helyzetekben úgy érzem, hogy ő nem az én oldalamon áll, hanem pont annak az oldalán, akire ki vagyok akadva. Hasonló párokat kérdeznék, akik ennyire különböznek, hogy ők hogyan élik ezt meg? Nyilván, az nem megoldás, hogy én legyek nyugodtabb, ő pedig picit karakánabb, mert a személyiségünkön nem tudunk változtatni.

2021. márc. 10. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is így van, de mi pont ezért tudunk tökéletesen működni. Kiegészítjük egymást. Ha elszáll az agyam, akkor ő visszahúz a földre, ha meg ő nem látja a nyilvánvalót, akkor én jelzem neki, hogy most tegye félre a naivitását/jóindulatát/empátiáját és nézze racionálisan a helyzetet.

(mondjuk én nem várom el, hogy a pártomat fogja, sőt kimondottan kérem, hogy ne follyon bele az én vitáimba)

Mi igazából úgy működünk, hogy bármelyikünk is húzza fel magát, a másik próbálja finoman csítitgatni és arra kérni, hogy lenyugvás után racionálisabban kezeljük a gondokat.

Nem azt mondom, hogy nincs súrlódás, de nálunk ez a mentalitás közötti különbség inkább pozitívum.

Azt mondta, hogy ne írjuk, hogy változzatok meg, pedig muszáj ezt írni: mindkettőtöknek engednie kell egy kicsit. Piszkosul nehéz, de ha nem tudtok egymáshoz idomulni, akkor később nagyobb gondok lesznek.

2021. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten nyugodtabbak vagyunk, nekünk jó így.
2021. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1/2: köszönöm a válaszod, nagyon hasznos, ment a felfele mutató kéz:) Többnyire én is úgy élem meg, hogy ez egy jó dolog, de az elmúlt napokban kétszer is kerültünk úgymond "közös" konfliktusba, amikor 3. személlyel volt gondunk és úgy éreztem, hogy a férjem nem képes bennünket "megvédeni", nekem kell az érdekeinket érvényesíteni, mert ő nem áll ki értünk úgymond. Pl. van egy hülye szomszédunk, aki hónapok óta idegesít bennünket, a férjemet is zavarja. Tegnapelőtt szóltam a szomszédnak, hogy hagyja abba a késő esti hangos tevékenységeket, erre tegnap megint 10 kor centrifugázott az ősrégi mosógépe. Én ezen teljesen kiakadtam, hiszen egy nappal előtte szóltam neki, hogy kerülje ezeket (panelban lakunk, az is hallatszik, ha pukizik vki), a férjem meg csitítgatott, hogy úgy viselkedem, mint egy öreg mamika, akinek mindennel gondja van. De nincs mindennel gondom, csak már hónapok óta gyűlik bennem ez a feszkó és hónapok óta úgy viselkedünk a helyzetben, ahogyan az a férjemnek jó, ergó, kerüljük a konfliktust a szomszéddal, pedig legszívesebben, felmennék és leordítanám az illető fejét...
2021. márc. 10. 10:26
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

" Nyilván, az nem megoldás, hogy én legyek nyugodtabb, ő pedig picit karakánabb, mert a személyiségünkön nem tudunk változtatni."

Egészen eddig a mondatig egész szimpatikus voltál és akartam tanácsot adni, de ezt a felelősséghárító maszlagot nem veszi be a gyomrom. Persze, fogadjátok el magatokat úgy ahogy vagytok, nehogy elinduljatok bármilyen jellemfejlődés útján :D Alap személyiségen csak kis mértékben lehet változtatni, de a konfiktuskezelésen hogy a francba ne tudnál dolgozni, azt szöges ellentétjére is meg lehet változtatni. Minimális tudatosságot kéne vinni az életedbe, nem pedig sodródni az érzelmeiddel meg indulataiddal, ennyi az egész, nem atomfizika.

2021. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4/4: Nem akarok számodra szimpatikus lenni, leírtam az én álláspontomat. Attól még hogy megjátszom, hogy nyugodt maradok egy helyzetben, nem leszek nyugodt, mert más a habitusom. Ha nem lennék tudatos, nem tettem volna fel a kérdést. Amúgy te saját tapasztalatból beszélsz? Ergó, te is hirtelen ember vagy, akinek sikerül nyugodtabban reagálnia a helyzetekre, mert tudatosabb? Ha nem erről van szó, akkor menj és máshol oszd az észt.
2021. márc. 10. 10:47
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodj meg te is.
2021. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor ne személyeskedj. Szóval, hogy változtasson a konfliktuskezelésén egy hirtelen haragú ember? Hogyan legyen tudatosabb?
2021. márc. 10. 10:52
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki személyeskedett ?

Abban mi a személyeskedés , hogy nyugodj meg te is ?

Azt arra értettem, hogy szépen lassan mindent kétszer háromszor gondolj át mielőtt robbannál.

Mondhatnám úgy is , hogy számolj 10-ig minden tetted , kirobbanásod előtt. Különben elveszíted.

2021. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a tippet
2021. márc. 10. 12:56
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

En hirtelen haragu vagyok ugyanilyen felosztasban es megtalaltam,hogy tudom ezt kezelni. Rengeteget jartam egyesuleti boxra es futni most is.


Illetve megtalaltam a veszekedeseim gyokeret egy tanacsado egyetlen alkalommal valo igenybevetelevel.

N

2021. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!