Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság utáni névváltoztatás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névváltoztatás, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok a parommal nemreg szoba kerult hogy milyen nevet vennek fel, ha osszehazasodnank. Bar meg nem tervezzuk kozel se, es az se biztos, hogy osszehazasodunk, nem tartom olyan fontosnak.

Szoval o rogton ravagta hogy en (al nevekkel szimbolizalva) Kovacs Janosne Nagy Ilona lennek. Mondtam neki 1. Ez tul hosszu, 2. Nem akarok né lenni, es az se biztos hogy fel akarom venni a nevet, max ha o is az enyemet. Az en csaladnevem ritka, olyanszinten hogy max 8-10 en vagyunk az orszagban. A né nekem tulsagosan szexistanak hangzik, mintha az o tulajdona lennek, (nem akarok ezzel senkit se megserteni) + a gyerekek is jogilag akkor csak az apjuk nevet kaphatjak, ha majd lesznek (ha lesznek egyaltalan, ez se biztos) en viszont a gyerekeknek az en nevemet is akarnam adni az apjuk mellett.

Szoval a vegen azt mondtam neki szivesen felveszem a nevet kotojelesen, ha o is felveszi az enyemet, igy szimbolizalnank hogy egymashoz tartozunk. De o nem akarja. Nem is erti, miert kene neki felvennie a nevemet. Kerdeztem tole jo de akkor nekem miert kene felvenni az ovet? Hiszen ma mar sok no dont ugy hogy nem veszi fel a nevet, es mar egyre tobb ferfi veszi fel a feleseg nevet, a feleseg meg a ferjet, nem egy nagy szam. Kompomisszumnak szerintem megfelel a mindkettonk neve felvetele, de neki ez egyaltalan nem tetszik. Ugy erzem ha tenyleg egyszer oda kerulne a sor, vita targya lesz ez es szerintem az o csaladjanak se fog tetszeni. Tanacs?



2021. jan. 3. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Bar meg nem tervezzuk kozel se, es az se biztos, hogy osszehazasodunk, nem tartom olyan fontosnak."

Tanácsom az, hogy felesleges ezen agyalni, ha szó nincs arról, hogy összeházasodnátok.

Szerintem a férfi és a nő is maga döntse el, hogy felveszi-e a másik nevét és ha igen, akkor hogyan. Nekem személy szerint nem tetszik a kötőjelezés, viszont a Kovács Jánosné Nagy Ilona igen, szóval én így fogom felvenni. De másnak meg más tetszik. Kb. olyan kérdés ez, mint hogy tejföllel eszi-e a bablevest vagy sem.

2021. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy a barátod ilyen szinten akar “uralni” téged, hogy még a nevedet is ő akarja meghatározni. A -né verziót egyébként én is szexistának tartom és attól is lever a víz, amikor a nők születési nevére úgy hivatkoznak, hogy “lánykori név”. Ha magamból indulok ki, akkor nem fogom felvenni majd a férjem nevét (legyen az bármi is), mert a szüleim szép frappáns nevet adtak nekem, ritka és szeretném, ha majd a gyerekem a nemcsak a férjem, de az én veznevemet is megkaphatná.
márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett végül, kérdező?
júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!