Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság utáni névváltoztatás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névváltoztatás, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok a parommal nemreg szoba kerult hogy milyen nevet vennek fel, ha osszehazasodnank. Bar meg nem tervezzuk kozel se, es az se biztos, hogy osszehazasodunk, nem tartom olyan fontosnak.

Szoval o rogton ravagta hogy en (al nevekkel szimbolizalva) Kovacs Janosne Nagy Ilona lennek. Mondtam neki 1. Ez tul hosszu, 2. Nem akarok né lenni, es az se biztos hogy fel akarom venni a nevet, max ha o is az enyemet. Az en csaladnevem ritka, olyanszinten hogy max 8-10 en vagyunk az orszagban. A né nekem tulsagosan szexistanak hangzik, mintha az o tulajdona lennek, (nem akarok ezzel senkit se megserteni) + a gyerekek is jogilag akkor csak az apjuk nevet kaphatjak, ha majd lesznek (ha lesznek egyaltalan, ez se biztos) en viszont a gyerekeknek az en nevemet is akarnam adni az apjuk mellett.

Szoval a vegen azt mondtam neki szivesen felveszem a nevet kotojelesen, ha o is felveszi az enyemet, igy szimbolizalnank hogy egymashoz tartozunk. De o nem akarja. Nem is erti, miert kene neki felvennie a nevemet. Kerdeztem tole jo de akkor nekem miert kene felvenni az ovet? Hiszen ma mar sok no dont ugy hogy nem veszi fel a nevet, es mar egyre tobb ferfi veszi fel a feleseg nevet, a feleseg meg a ferjet, nem egy nagy szam. Kompomisszumnak szerintem megfelel a mindkettonk neve felvetele, de neki ez egyaltalan nem tetszik. Ugy erzem ha tenyleg egyszer oda kerulne a sor, vita targya lesz ez es szerintem az o csaladjanak se fog tetszeni. Tanacs?



2021. jan. 3. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

És mi lenne, ha senki nem venné fel a másik nevét?


Nálunk az alábbi a helyzet:

- Kovács Jánosné nálam kizárt

- Kovács Jánosné Kiss Nóra túl hosszú

- Kovácsné Kiss Nóra elviselhető

- a kötőjeles verzió tetszene legjobban, de a párom és az én vezetéknevem egyáltalán nem passzol egymáshoz

- Kovács Nóra verzió nem tetszik, mert a saját vezetéknevem nem maradna meg


Ráadásul egyszer a doktori cím miatt már le kellett cserélnem az összes iratom, pont elég volt.

Megmondtam a páromnak, hogy nem szeretném felvenni a nevét, csak akkor, ha ő kifejezetten ragaszkodik ehhez. Akkor valószínűleg a Kovácsné Kiss Nóra verziót választottam volna. De szerencsére a párom azt mondta, neki nem fontos, ha nem akarom, nem veszem fel és kész.

2021. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ebben a dologban ne engedj.
2021. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell használni, úgyhogy úgy vedd fel, ahogy neked tetszik.
2021. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Úgy vedd fel, ahogy szeretnéd, ha szeretnéd egyáltalán. Az ismerettségi körömben az elmúlt 3 évben rengeteg esküvő volt. Szinte mindenre láttam példát. A legtöbben persze kötőjellel vették fel a férjük nevét, de úgy hogy a férjük nem vette fel az ő nevüket. Voltak, akik az Xné Y Z nevet választották, olyan is aki megtartotta a lánykori nevét és, olyanok is, ahol a pár mindkét tagja X-Y lett, sőt, még a Kovács Jánosnéra is láttam példát, méghozzá nem is idős nőknél, velem egykorú korai harmincasok. Nem is tudtam hogy még az én korosztályomból is van aki így veszi fel. Én felvettem a férjem vezetéknevét. Igazából tetszett volna a kötőjeles verzió is, de mindkettőnknek német vezetékneve van, szóval rettenetesen hangzott és nehéz is volt kimondani.
2021. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Ne vegyed fel a nevét, ha nem akarod, de a gyerekeket hagyd ki ebből!
2021. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha ritka nevem lenne mindenképpen vinném tovább, a gyerekemnek is. A kötőjel és forma teljesen rendben van, de mindenki a saját nevéről döntsön. Te leszel kötőjelesen, ő meg marad ami volt. A gyerek szintén kötőjeles.

Én nem vettem fel a férjem nevét, maradtam a lánykori nevemen, szeretem a nevem, nekem így jó. A gyerekek a férjem vezetéknevét kapták.

2021. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Én nem szivatnám a gyerekemet egy kötőjeles névvel. Ő is ha házasodik, csak az egyiket tartja meg úgyis, úgyhogy nem sokáig vinné tovább a nevemet.

A -né nekem is birtokos, az meg teljesen kizárt, hogy Kiss Péterné legyek. Azzal mintha teljesen elvesznék lenni, aki addig voltam.

Én sem tervezem felvenni a férjem nevét, de ha muszáj lenne valami miatt, akkor kötőjelesen és csak ha ő is így tesz.

2021. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én Katzenbergerné Kis Juliska lettem. Annyira szörnyű így a nevem, hogy K. Kis Juliskaként futok mindenütt, ahol nincs szükség a hivatalos nevemre.


Nálunk a férjem erőltette. A kötőjeles verzió szörnyen hangzott volna, ráadásul ő fel sem vette volna úgy.


Így maradt ez, de nagyon bánom, abszolút nem esik jól ránézni a nevemre, szörnyű disszonáns. Amúgy a férjem vezetékneve jól hangzik önmagában, csak az enyémmel nem, még a -né átvezetés sem segít rajta.

2021. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

“Az se biztos, hogy összeházasodunk, de lehet, hogy mégis. Gyerek majd talán lesz, de lehet, hogy mégse..DE ha mégis, akkor...”

ezen nagyon durván korai még dilemmázni :D

Szerintem a gyerek mindenhogy kaphatja az apja nevét, a te nevedtől függetlenül, sőt ha nem visztek be a korházba házassági anyakönyvit, tudtommal akkor a tiedet kapja, de nem tudom pontosan. Szerintem manapság már mindenre van lehetőség. Az én vezetéknevem nagyon hosszú és nagyon ritka, gyakorlatilag bármilyen másik név hülyén néz ki mellette -nésen, kötőjelesen, mindenhogyan, plusz akkor egy sorba nem fér ki egy A4-es lapra sem az egész nevem, így is egy szenvedés. Ha férjhez megyek, akkor vagy megtartom a sajátomat, vagy felveszem csak az övét, de őszintén (kövezzetek meg) ez nálam mindig is úgy gondoltam, függ attól is, hogy a férj vezetékneve mennyire passzol a keresztnevemhez, esetleg mennyire gagyi alapból ( pl. Bugyi, Retkes, Recska, stb. Nevet nem venném fel ha egy mód van rá, de a gyerek szegény megkapná :D )

Meg nekem alapból fura, hogy éek egy nevvel majdnem 30 évig, aztán egyszer csak már nem az a nevem. Hajlok afelé, hogy megtartom, ha úgy alakul.

De ha függetlenítem magam a sztoritól akkor nekem a kötőjeles megoldás tetszik, vagy a Kovács Ilona.

2021. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20 évvel ezelőtt házasodtam össze a férjemmel és a mai napig előttem van az anyakönyv vezető megrökönyödött arca amikor a férjem válaszolt helyettem, hogy NEM veszem fel a nevét. A leánykori nevemet használom, mert szeretem, különleges, alliteráló és garantáltan csak engem hívnak igy az országban.

A gyerekeink a férjem vezetéknevét kapták (neki sem hétköznapi a vezetékneve) és szintén szép, különleges keresztneveket választottunk amik alliterálnak.

2021. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!