Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válás esetén hogy csináljam jól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén hogy csináljam jól?

Figyelt kérdés
Sok éve örököltem apukámtól egy kis falusi családi házat. Ekkor már férjnél voltam. Majd később évek múlva sikerült eladnom,nem sokat kaptam érte de az a pénz még azóta is a számlámon van. Jelenleg a válást fontolgatom, sajnos megromlott a házasságunk. Lakás ahol lakunk férjemmel nem közös ezért válás esetén nem tudnék hova menni. Azon gondolkozom hogy a számlámon lévő pénzből befizetném egy kis lakásra az önerőt, a többi hitel lenne. Félek férjem be tud-e kavarni váláskor hogy neki is jár abból a pénzből, vagy az ilyen módon önerőzött lakásból. Ezt most kellene meglépnem hogy legyen hova mennem. Hogy bizonyítom be a bíróságon hogy az az apukámtól örökölt pénzből van én nem havonta a fizetésemből tettem félre. Ami tudom közösnek számít.
2020. dec. 14. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Keress egy jó ügyvédet, sok a golddiger pasi, aki ki akarja forgatni az ex nejét.
2020. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár abból a pénzből neki egy fillér sem.

Az örökség, és eladása után az abból származó pénzvagyon

is kizárólag az örökösé.

Nem számít bele a közös vagyonba.


Viszont akkor is, ha a lakás/ház fenntartásában, felújításában stb. , amiben együtt éltetek, az ő külön vagyona, amit a házasságotok előtt szerzett, mint közös háztartásban élő feleség, te is közreműködtél,

méghozzá felerészben.

Amit a házasságotok alatt vagyont felhalmoztatok, vásároltatok,

kocsi, bútor, stb, az mind közös. Akkor is, ha egyikőtöknek kevesebb volt a fizetése, mint a másiknak.

Mint feleségnek, a háztartás fenntartásában, karbantartásában a te munkád is benne van.


Ne konfrontálj. Gyűjtsd szépen össze mindenről a dokumentumokat, számlákat, stb. Jól jönnek azok még a perben.


Az örökölt vagyonodról minden hivatalos papírt szerezz be. Legyen meg

az eladáskor kötött szerződés, a pontos összeg.


Tehát ő egy fillért sem kaphat belőle, törvényes különvagyon.

2020. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Finoman, lassan, részletenként ürítsd le a számlát! Utólag meg hiába pampog, elköltötted és kész.
2020. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Mindent fényképezz le, amikor nincs otthon .

Minden bútort, együtt és külön.

Ha van kocsi és a házasságotok alatt vettétek, hiába van a nevén, közös szerzemény.

Szépen menj végig minden ingatlanon és ingóságon, amit az esküvő után vettetek.


Mert nem neki lesznek követelései, hanem neked.

Feltétlenül ügyvéd.

Ne sajnáld rá a pénzt, mert sokkal többet veszíthetsz.

2020. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Hagyatéki végzés ( önkormányzatnál megkapod, ha elkeveredett volna).

Nem tudja sem elvenni, sem pedig részt kérni belőle.

Még arra sem hivatkozhat, hogy közösen költöttetek rá,

mert eladtad.

Vehetsz lakást, de ha plusz hitel is kell rá, míg közös háztartásban éltek, necces.

Ugyanis jogilag a közös jövedelemből fizetnéd a részleteket, míg együtt éltek, egy háztartásban éltek. Ez már bonyolultabbá teszi az ügyet.

Fordulj ügyvédhez. Addig menj albérletbe, most olcsóbb is.

Amikor már elköltöztél, ezt hivatalosan is bizonyítod, akkor már

valószínűleg nyugodtan léphetsz, mert nem éltek közös háztartásban,

nem közös a befolyt jövedelem.

Tehát ügyvéd!

2020. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. a házasságkötés után szerzett vagyontárgyak közös vagyonnak számítanak, míg az esküvő előtti szerzemények különvagyonnak minősülnek.


2.Az egyik fél által örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgyak ugyanis a házasságkötést követően is különvagyonnak minősülnek.


3. A házasságkötés előtt alapított cég ugyan különvagyonnak számít, de a bevételek közösek, mert a házasság ideje alatt az egyik fél különvagyonából származó haszon közös vagyonnak tekintendő.


4. A házastársak nem csak a szerzett bevételeken, hanem az adósságokon is „osztoznak” – azaz az adósságok is közös vagyonnak számítanak –, feltéve, hogy a felek nem kötöttek házassági vagyonjogi szerződést.

.

Tehát: örököltél egy házat. Eladtad. Az az összeg = az örökséged pénzvagyonban. 100%-osan a tied.


Ha még meglenne az örökölt házad, és teszem azt, kiadtad volna, akkor az abból befolyó haszon már közös lenne.

2020. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaj 6-os most megijesztettél! A 4-es pontod alapján osztoznom kell a férjem adósságán? Ugyanis házasságunk alatt úgy lett 1/1-ben saját lakása, hogy kifizette a testvére fél tulajdonrészét belőle. Ezt több millió forintos hitelből tette. Én is adós lennék váláskor?
2020. dec. 14. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha házasság alatz vette fel a hitelt, akkor te is adós vagy. Viszont ha a házrészt is házasság alatt vette, az a tied is, nem számít, hogy az "ő nevén van".

Leírták már egy páran, de akkor mégegyszer. Menj ügyvédhez.

2020. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 6 és 8 mondja.


Keress egy ügyvédet mellete az az egyetlen jó tanács, és ezeket a dolgokat pontosan írd össze neki.


KI, mikor, mit vett, szerzett, adott el.


Ő gond nélkül ki fogja hámozni, hogy mi közös, és mi különvagyon.

2020. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Látom kénytelen leszek elmenni.Sajnos náluk pár mondat segítség több tízezer forint.
2020. dec. 14. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!