Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az orvos megházasodik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az orvos megházasodik, akkor a házastársa aláírásában szerepelhet a doktor rövidítése?

Figyelt kérdés

Most tegyük fel, hogy egy férfiorvos megházasodik és a felesége fel szeretné venni a nevét, hozzáírhatja a dr.-t is?

Csak kíváncsiságból kérdezem, mert egyik rokonunk egy orvoshoz fog feleségül menni. Megteheti házasság után, hogy felveszi ő is a doktor nevet?



2020. nov. 24. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Dr xyné lesz.
2020. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg felveheti, de azért nem a legszimpatikusabb húzás valaki más doktori címével kérkedni. Főleg, ha kötőjelesen veszi fel a nevét, és akkor azt sem tudni, kinek a doktorija.
2020. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lehet dr. Kovácsné Szabó Margit. De ettől még egyértelmű marad, hogy a férje a doktor. Ha a feleség is doktor akkor kétszer szerepelne a nevében. Szerintem elég hülye megoldás, de sokan viselik így, hogy dr. Kovácsné dr. Szabó Margit.
2020. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak a Nagyné Kiss Mariska formátumban találkoztam dr. előtaggal, tehát dr. Nagyné Kiss Mariska (meg értelemszerűen a dr. Nagy Istvánné-nál is ez a helyzet). Kötőjellel nem tudom, ez működik-e, de nem lenne sok értelme, főleg, ha úgy veszi fel, hogy dr. Kiss-Nagy. Akkor olyan, mintha ő lenne a doktor.
2020. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha a phd elott hazasodtak ossze, nem.


Ha mar dr. volt elotte a pasi, akkor igen.


Mas kerdes, hogy ertelmisegi korokben megmosolyogjak az ilyesmit. Ott mindenki a sajat jogan dr:)

2020. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha a kötöjeles változatot választja, akkor nem lesz ott a dr, illetve akkor sem, ha lecseréli a vezetéknevét

Kovács-Nagy Aranka

Kovács Aranka

dr Kovácsné Nagy Aranka

dr Kovács Józsefné


kb ezek a lehetőségek.

De igaz, más doktorijával kérkedni gáz. Az én kedvesem is doktor, ha oda jutunk, tutira a drmentes verziókból fogok válogatni.

2020. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
nekem alapból nem világos, miért kell bizonyos végzettségnek illetve tudományos fokozatnak bárki nevében szerepelnie.
2020. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Az miért is lenne kérkedés, ha egy házas ember felveszi a szerelme nevét? Igen, az a "Dr." is a név része. Vagy netán szégyellni kéne?

Nem mondom, hogy nem volt még olyan a világtörténelemben, aki csak azért vette fel így a férje nevét, mert az neki jobban mutat, de távolról sem ez a jellemző.

Én személy szerint a névfelvevősdinek sem vagyok híve, de ettől még nem erőltetem a véleményem másokra. Ha valaki fel akarja venni a férje nevét, akkor vegye. Én jobban örülnék, ha a leendő feelségem a saját vezetéknevén szerepelne a házasság után is, de természetesen ennek eldöntése az ő szuverén joga.

Hogy miért kell a végzettségnek a névben szerepelni? Úgy tudom, nem kötelező. Senki nem kötelezhető névváltoztatásra attól, mert megszerez egy tudományos fokozatot. Csak elég bénán adja ki magát, ha mondjuk egy orvosnak nincs a dr. a neve előtt.

Egyébként pedig azért van rá lehetőség, mert az, hogy valaki ledoktorált, azzal bizonyítja, hogy "valami nagyot már elért". (Most tekintsünk el attól, hogy ebben a rendszerben is vannak hibák, és van csalásra lehetőség.) Tudod, régen az alapján biggyeszthetett valaki a neve elé egy előtagot, hogy ki volt az apja, most meg az alapján, hogy mit ért el az életben. Jogos a felvetés, hogy ennek tényleg helye van-e a névben, és lehet azt mondani, hogy ez egy hülye szokás, a név szolgáljon ténylegesen csak névként, és ne tudományos rangjelzőként. De ha már egyszer az a szokás, hogy a névhez hozzácsaphatnak mindenféle megkülönböztető szócskát (idősebb, ifjabb, miegymás), akkor pont a magas tudományos fokozatért ne lehetne ilyet?

2020. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

#8 na jó, és mi van, ha valaki a három mérnökdiplomájával, vagy a világbajnoki címével szeretne kérkedni? az miért kevesebb, mint jogászdiplomát szerezni?

a neveket arra találták ki, hogy megkülönböztessen másoktól, nem arra, hogy kirakatba tedd az eredményeidet. az idősebb/ifjabb előtagot is a megkülönböztető funkció motiválta.

2020. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Az orvosi dr. foglalkozásdoktori cím. Én nem ismerek olyan orvost, fogorvost, állatorvost, aki ne használná. Egyébként a jogász is idetartozik.

A PhD más. Az egy tudományos fokozat. Itt több embert ismerek, akinek van, de nem használja. Nem kötelező amúgy, hogy személyiben megjelenjen, csak egy lehetőség.

Ahogy írták már a névváltozatokat, ha úgy veszi fel, akkor jár vele a dr. Tehát pl. Dr. Nagyné Kovács Ilona. Vagy Dr. Nagy Istvánné. Vagy Dr. Nagy Istvánné Kovács Ilona. Szerintem ezeknél egyértelmű, hogy a férfi a Dr. és nem ő. De ha pl. felveszi a férje nevét -né nélkül, akkor nem lesz Dr., hanem csak simán Nagy Ilona. Pont azért, mert Dr. Nagy Ilonaként úgy tűnhet, hogy ő a Dr.

Én nem gondolom, hogy mindenki kérkedik, aki így veszi fel. Ők házastársak, összetartoznak. Ha már lehetőség van feltüntetni a férj nevét a házasság utáni névben, akkor minek szégyellni, hogy ő Dr.?

2020. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!