Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Volt-e már közületek valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt-e már közületek valaki abban a helyzetben, hogy a házastársával válni készültek, de végül sikerült megmenteni a házasságot? Miképpen sikerült?

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

"Megmentettük", de rövid időn belül ott folytatódott minden, ahol abbahagytuk. Fél év múlva újra elindítottuk a válópert és el is váltunk.

Ez a fél év már nettó időpocsékolás volt.

2020. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ mi a probléma.
2020. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
A megmentes azt jelenti, hogy a ferjem azt hiszi, jajdejo, minden rendben, en meg tovabbra is rohadt boldogtalan vagyok. De a covid valoban osszetart minket. Hiszen most nem is elhetnenk maskepp, de miatta tiz eve pontosan ugyanigy eltunk, es ebbol lett elegem.
2020. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Anyósomék. Nem friss történet, közel 20 éves. Most látva őket nem is tudom hogy jöttek össze, el nem tudok képzelni két kevésbé összillő személyiségű embert. A gyerekek már közel felnőttek voltak, mikor először szétköltöztek a szülők. Később, pár hónap múlva adtak maguknak egy úly esélyt, de kb egy év múlva véglegesen elváltak. Azóta mindketten új kapcsolatban élnek és egyáltalán nincsenek rosszban, tehát lehet családi eseményt szervezni velük, meg tudnak maradni együtt egy légtérben is.
2020. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pesszimista harmas vagyok. Viszont egy hazaspart ismertem, akik valas utan par evvel nem koltoztek ossze, de randizni kezdtek. Tulajdonkeppen egy par voltak, de lazan. Nem film, valodi sztori. Sokaig jol elvoltak igy, talan orokre is, csak a ferfi kb hatvan evesen meghalt.
2020. nov. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is inkább csak olyanról hallottam, ahol ideig-óráig jobb lett a dolog, aztán rosszabb viszonyban váltak el, mint eredetileg tették volna.
2020. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ha bármelyik fél egyszer eljut arra a pontra, hogy válni akar, onnan már nem nagyon van visszaút... próbálkozni persze lehet, mert hátha sikerül. De gyanítom, hogy a válni készülő fél rövid időn belül "találni fog" más okot arra, hogy "ez így nem mehet tovább".


Nekünk sem sikerült megmenteni - javasoltam a feleségemnek, hogy menjünk el párterápiára. Utólag szomorú lettem volna, ha meg sem próbáljuk. A feleségem persze nekifutásból hülyeségnek tartotta az egészet, de azért eljött egy alkalomra velem. Utána közölte, ő nem hajlandó többet eljönni, mert ő is tanult pszichológiát, neki egy pszichológus nem tud ebben újat mondani, stb. stb.

Utólag könnyű okosnak lenni, de így visszatekintve úgy látom, hogy akkor már bőven eldöntötte a válást, csak ő is eljátszotta a színjátékot.

2020. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak házasság ér? Leírom, hátha hasznos lesz. Jóbaratnőm és párja 10 éve voltak már együtt, amikor a lány szakított, kb 2 hónapot voltak külön, aztán újraösszejöttek. Ennek már 2 éve, azóta házasok is. Ehhez persze azt kellett, hogy mindketten tudjanak változni, és kompromisszumot kötni a másikkal. Abban a 2 hónapban megtapasztalták milyen a másik nélkül, kicsit mindketten "belehaltak", erre volt szükségük ahhoz, hogy elindulhassanak a változás útján.
2020. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen ismerős pár van a látókörömben. Igazából közeli családtag a házaspár hölgy tagja.

Az adta a váló okot, hogy a férj határozott idejű (5 év) munkája miatt itthon feladtak mindent és külföldre költöztek. A feleség nem talált munkát a végzettségével, elvállalt minden vackot, ami szembejött, de csak azért tartott ki, mert tudta, hogy 3 évet kell kibírnia.

Végül a férj közölte, hogy maradna anélkül, hogy ezt otthon megbeszélték volna. További egy évig húzták a dolgokat, mire a feleség úgy döntött, hogy neki ez nem élet és hazaköltözött Magyarországra. Beadták a válópapírokat is.

Végül hónapokkal később a férje is inkább hazajött és kompromisszumos megoldásokkal továbbra is együtt vannak, nem váltak el.

Nem volt igazán megoldhatatlan problémájuk, csak a makacsság és az önzőség.

2020. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez a helyzet, hogy válni akarok. Próbálnám szinte minden nap megmenteni a házasságunkat, de hiába beszélek a prblémákról, hogy mire vágyom, hogy legyen komrpmisszum stb., se tisztelet, se szex, se gyerek, se semmi. Elmentek az éveim, kiesek lassan teljesen abból az időből, hogy egyáltalán gyerekem lehessen.... Viszont nincs anyagi hátterem, csak az a kis sajátom, amit megteremtettem magamnak, de az még kevés egy hitelhez is, és a családom se tud támogatni sőt, ők is támogatásra szorulnának. Lelkileg se támogatnak, nem jó a kapcsolatom velük - hiába próbáltam velük -, szóval igazából egyedül vagyok. Őszintén szólva félek egyedül nekivágni a nagyvilágnak úgy, hogy hogy senki másom nincs. Hozzáteszem, a házasságunk teljesen kivette az erőmet és az önbizalmam is romokban.

Szóval én is reménykednék a házasságunk megmentésébe, ehhez viszont szerintem erősen mindkettőnek akarnia kell, és ha nem-igazán passzolnak alapból, akkor abból válás lesz, kérdés, hogy mikor. Vagy marad a pokol...

2020. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!