Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok? Nagyon önző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok? Nagyon önző vagyok, ha boldog akarok lenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A férjemmel 16 éve ismerjük egymást, 10 éve vagyunk házasok. Megváltozott a kapcsolat. Csak megszokásból élünk. Nem érzem, hogy ugyanúgy szeretném, olyan mintha lakótársak lennénk.Még csak 35 éves vagyok. Éljek tovább vele, hogy ne bántsam meg őt és a közös múltunk, vagy adjak esélyt annak, hogy mindketten boldogok legyünk mással? Nincs gyerekünk és már mindketten érezzük, hogy valami itt nem jó. Bár ő jobban ragaszkodik a házassághoz.

2020. júl. 18. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
10 év alatt sincs gyerek??? Én már réges régen 2-3 év után elhagytam volna az is biztos!
2020. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Megértem, amit érzel, de azt is kalkuláld bele, hogy ha új életet kezdesz egy másik férfival, néhány év múlva ugyanitt találod magad, ahol most vagy. Önző semmiképpen sem vagy, hiszen csak egy életünk van, ha úgy érzed, hogy boldogabb lennél nélküle, akkor ez a te döntésed. Csak nagyon jól fontold át, hiszen ha elváltok, utána már lehet, hogy nincs visszaút a férjednél, ha esetleg rájössz, hogy mégsem volt ez a házasság olyan rossz. Főleg, hogy ilyen sokáig együtt voltatok. Nem lehet, hogy hullámvölgyben vagytok csak?
2020. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered önmagad, a férjed és a szituációt! Itt vannak kifejezetten válás pártiak, házasság pártiak, rózsaszín lelkűek, kő szívűek. Mindenki csak a magáét fújja úgyis, a szubjektív véleményeiket sziklaszilárd igazságként tüntetik fel.


Te döntesz az életedről, mi nem tudhatjuk hogy mi a jó a házasságodban, érdemes-e feladni, mit vársz el önmagadtól, a férjedtől és a házasságodtól.


Én megmentettem, mondhatni visszahoztuk a meccset fél perccel a lefújás előtt. Viszont ezek mi voltunk. a mi problémáink megoldhatóak voltak kettőnk számára. Olyan problémák voltak, amiknél sokan bedobták volna a törülközőt. Másokat meg lehet hogy nem is izgattak volna. A mi jellemünk, világképünk ilyen.


Ezt azért írtam le, mert ilyenkor nincs jó tanács! Mi kívülállók vagyunk neked, nektek.

2020. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. júl. 19. 21:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyilván azt csinálsz, amit akarsz, ha el akarsz válni, akkor megteheted. De kérdés, hogy megéri-e. Mondjuk pár év múlva találsz valaki mást, összeházasodtok, de 10 év múlva az is ugyanígy ki fog hűlni.

Soha nem lesz olyan, hogy valalki mellett instant boldog vagy évtizedekig. A szerelem végül mindig átalakul. Ezt el kell fogadni.

35 évesen, elváltan nem olyan könnyű új társat találni. Aki ennyi idősen még nincs kapcsolatban, az legtöbbször nem véletlen nincs. Aki ugyanígy elvált, annak meg legtöbbször van gyereke, hadakozhatsz majd az exszel, meg a gyerekkel, hogy elfogadjon.

Én mindenképp inkább a házasságomon próbálnék javítani, mert nagyon pofára lehet esni azzal, ha feladsz egy alapvetően jó, csak ellaposodott kapcsolatot a bizonytalanért. Nagyrészt nem a találsz egy újat, és boldogan éltek, amíg meg nem haltok forgatókönyv jön be, hanem a kőkemény megalkuvás, nem könnyű ebben a korban normális, független, komoly kapcsolatot kereső férfit találni.

2020. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!