Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha egy nő nem akarja felvenni a párja nevét?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

A Tóthné verziót majd akkor veszem fel, ha a férjnek meg Kisférj lesz a neve.


Amúgy a kérdés szerintem nem a Kiss Bélane verzióról szólt, hanem az osszesrol.

2020. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Clay Morrow ***** válasza:
18%
Nekem furcsa lenne, mivel ahol én élek, lakok, felnőttem ez megy, biztos furcsállnám és nem élnék teljes békében ezzel a gondolattal, de úgy sem erőltetném rá soha senkire, ne ez álljon közénk.
2020. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Inkább arra kell indok, mért vegye fel.

Az az alap, hogy mindenkinek van saját neve, ami az ő saját brand-je...

2020. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a saját döntése. Ha nem akarja, hát nem akarja. Attól még hozzá megy az adott személyhez és szereti. A pl. Nagy Béláná névváltozat már nagyon nem “módi”, de Pl. Nagyné Kiss Bettina elnevezés még 80%-ban napjainkban is használatos. Egyébként sok mindentől függhet. Ha nem tetszik a férj vezetékneve, esetleg nem illik a hölgy nevéhez a párja neve, vagy pl ügyvéd,orvos és már évek óta így ismerik és nem szeretne változtatni ezen. Semmi probléma nincs vele szerintem! :)
2020. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nem vettem fel, mert az én nevemet egyszerű leírni, megérteni, viszont a férjemét állandóan betűzni kell. Nekem ehhez nem volt kedvem, hogy állandóan visszakérdezzenek. A gyermek természetesen az ő nevét vitte tovább.
2020. máj. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%

Semmit, mindenki el tudja dönteni, hogy felveszi-e vagy sem.


Nekem szerintem egészen jó vezetéknevem van, nem cserélném egy Kissre, Nagyra, Kovácsra..stb

2020. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Tok lényegtelen, ki veszi fel a nevet és ki nem...nem ettől lesz jó vagy rossz egy házasság. Én csupán azért szeretném felvenni majd a volegenyem nevet, mert az enyém borzasztó (imadom a családom) de a párom vezetékneve szebb :D
2020. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Őszintén szólva a 2-3-5 éves "holtodiglan" házasságok korában azt sem értem, hogy miért házasodnak az emberek. Ha mégis így döntenek, akkor szerintem a legjobb megoldás az, ha mindenkinek marad az eredeti neve. Legalább válásnál nem kell majd járni az okmányirodát, hogy visszaírassa a régi nevét.
2020. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Ez mindenkinek legyen a személyes döntése. Sokszor tényleg nem értem, mikor mások fennakadnak, hogy valaki hogy szeretné viselni a nevét. Nagyon ráérhet, aki ezen pörög...

Ugyanúgy magánügy, ha valaki megtartja a lánykori nevét, meg az is, hogy ha Kiss Béláné lesz. Egyébként valamikor olvastam egy statisztikát, hogy a Kissné Nagy Éva a legelterjedtebb, de utána a lánykori név megtartása a 2. Szóval ez egyáltalán nem ritkaság.

2020. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Én sem vettem fel a férjem nevét. Nem vagyunk hagyománykövetők, elavult és felesleges dolognak tartjuk. Egyikünknek sem a szerelem vagy az összetartozás jele, mint ahogy semmi más sem, amit a külvilágnak mutogatna az ember. Ettől függetlenül szerintem teljesen rendben van, ha valaki fel akarja venni a férje nevét, csak rám ne erőltesse senki a véleményét, én se erőltetem másra a sajátom.
2020. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!