Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Késõn vs korán vallalni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Késõn vs korán vallalni gyereket +30 folott vagy -25 tõl lefele. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2020. jan. 31. 22:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%
30 felett.
2020. febr. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
40%
Biológiai szempontból, és a gyerek szempontjából 25 alatt, ez ilyen, nem valtozik, kár tagadni. Manapság azonban ez ritkán jön össze.
2020. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
Az ideális mindenképpen 35 éves kor alatt lenne. Én elég későn 40 éves kor felett vállaltam gyereket. Sajnos érzem, hogy sokkal előbb kellett volna. Már a türelmem se a régi. Most már inkább ledőlnék munka után olvasni picit vagy csak nézni a tv - t csendben, gyerekzsivaj nélkül. Sokszor a hátam közepére nem kívánom a játszóteret sem. Szóval komoly lemondásokkal jár a gyerekvállalás. Mi férfiak amúgy is önzőek vagyunk és nehezünkre esik lemondani minden földi jóról. Pl :sex. Mert ugye az is ritkábban van, sőt pár hónapra meg is szünik.
2020. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem 30-35 között. Anyagilag stabilabb az ember, úgymond el tudott menni olyan helyekre és tudott úgy élni, ahogy gyerekkel már nem fog tudni vagy legalábbis úgy már nem normális a szememben (pl sok utazgatás, nem csak évente 2x, bulik, éjszakai élet, mindenféle munka)

És a másik legfontosabb, a szellemi érettség. A gyereknek a pénzzel megvehető dolgok kérdése a legkisebb probléma. Ha a szülő is egy gyerek, akibe nem sok felelősség szorult és nem tudja pontosan, mire vállalkozik, akkor megette a fene.

Illetve szerintem az is fontos, hogy megtaláld és kiismerd a megfelelő embert alaposan, mielőtt gyereket vállaltok. Az nem járja, hogy fingik egyet és rájön, hogy nem áll készen a családos életre, mikor a gyerek már ovis...


Anyám 22 évesen szülte nővéremet, 40 évesen engem... Hát ezek alapján nekem a gyerekvállalás 35 éves koromig meg nem fordulna a fejemben. A tesóm egy idegroncs, teljesen elkallódott. Nem tekintek a szüleimre bűnbakként, de az az életvitel és nélkülözés, amiben éltek, meg az ingázás, csapongás, amit csináltak először a munka, aztán az építkezés miatt, teljesen kicsinálta szegény gyereket. Sosem kapott annyi figyelmet, amennyit kellett volna. Apám többször otthagyta őket, majd visszaszállingózott újra. Gusztustalanul viselkedett a saját gyerekével. Mikor én születtem, akkor meg már stabil volt a család anyagilag. Anya mindig le tudott velem ülni tanulni, nagyon sok élmény és inger ért már 10 éves korom előtt is. Gondoskodtak arról, hogy jó végzettségem, jó munkám legyen, hogy el tudjak indulni az életben. Megfelelő mentalitást adtak át és sosem hagytak magamra. És úgy gondolom, meg is lett az eredménye ennek az amúgy szülők számára rohadtul megterhelő és teljes odafigyelést igénylő munkának. Csak a tesómat sajnálom... 17 éves kora óta nem jött haza. Évente egyszer, ha látom, külföldön él, de végzettség híján ott sem jó körülmények között.

2020. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja és köszönöm, de anyám jól van. Nem egy járókeretes leamortizálódott nyugger, hanem a mai napig pörgős, imádnivaló anyuka, aki velünk jár túrázni.


Fszért hiszik emberek, hogy 70 alatt valaki rokkant, nem tudom... 80 az átlagéletkor.

2020. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen szültem. Nem bánom. 12 éves párkapcsolatba érkezett a fiunk. Ha úgy alakul, még 1-et bevállalunk de max. 35 éves koromig, utána már nem szeretnék szülni.

32/N

2020. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Összetett dolog ez. Függ az anyagi helyzettől, a pártalálástól, az érettségtől, és persze a vágytól, hogy mikor érzik azt, hogy tényleg akarják. Valaki 22 évesen szül, mások 45 évesen. Mindkét végeznek megvannak az előnyei és a hátrányai is. Én 26 évesen szültem. A férjem 8 évvel idősebb, nagyon fiatalon nem akartam, de 35 éves koromig sem húzhattam miatta. Nekünk ez így pont jól jött ki.
2020. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%
Ez mindenkinél egyedi. Ezen vitatkozni teljesen felesleges. Itt is elmondja mindenki a saját(!) meglátását, de ez semmit sem jelent.
2020. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
25 alatt.
2020. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

Részemről egyik sem jó, mivel soha nem akarok gyereket, se én se a férjem.

Amúgy àltalànossàgban a 30+ - nak szerintem több az előnye. Mondjuk nem pucér seggre vàllaljàk mert nagyobb eséllyel van stabil hàzassàg, esetleg kapcsolat, màr kiélvezték kettesben a közös éveket, remélhetőleg anyagilag is készen àllnak, van megtakarítàs, nem minimàlbéren élnek hónapról hónapra, van sajàt otthon, ilyenek.

2020. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!