Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mire jó a házasság?
Semmire. Szerződés vagyonközösségről amit valaki vagy szeretne vagy nem. Lehet neki ilyen meg olyan érzelmi jelentőséget adni, de ez az érzelmi háttér amiről mondjuk az első beszélt, hogy így meg úgy elköteleződés nem a házasság miatt lesz meg. Az vagy megvan vagy nincs. Ha nincs akkor a házasságtól sem lesz, de házasság nélkül is teljes mértékben meglehet. Nekem a házasság mindig a leggagyibb módja volt az elköteleződés kifejezésének, nekem ez nagyon nagyon kevés.
Ha megszűnne akkor sokkal kevesebb ember tudna felelőtlen döntést hozni, bizonytalanságból összeházasodni egy gyakorlatilag ismeretlennel.
Idővel nem lesz már létjogosultsága, egy modern kapcsolatban két értékes, céltudatos ember között semmi értelme a teljes vagyonközösségnek, csak megnehezíti a haladást és annak a számon tartását, hogy milyen közel vagy a céljaidhoz.
A vagyonszerződésről hallottatok már? Érdemes lenne nem emeletes fsságokat mondani. A házasság nem jelent feltétlenül vagyonközösséget, ha erről papírral rendelkeztek, sem az aktuális vagyonra, sem a házasságban szerzett vagyonra vonatkozóan.
Egyébként pedig a kultúránk része, ma már inkább csak egy kedves gesztus, ami sok dolgot egyértelművé tesz és megkönnyít jogilag és egyébként is (vagyonszerződéssel együtt és nélkül is). Olyan, mint például a karácsony. Egy ok az ünneplésre, egy lehetőség a kötelék kimondására, hivatalos rögzítésére, az elköteleződés iránti igény kifejezése a másik felé.
A vagyonközösség fennáll akkor is ha együtt éltek papirral vagy anélkül.
És ah9gy előttem mondták ... a kultúránk része.
Réges régen az egyház kitalálta, hogy egy embernek csak egy partnere lehessen.
És sokan ezt is remélik egy házasságtól, hogy a társuk azok után már soha nem hagyja el őket, és soha nem kell majd neki másik ember.
Elég szánalmas, ha valaki a vagyonközösség miatt házasodik... :D De akkor pontozzatok le azért, mert én nem akarom elvenni a férjemtől azt, amit ő keresett meg és erre még azelőtt gondolok, mielőtt kicsit több ellenszenvvel esetleg kikötünk a bíróságon erről beszélgetni. Egy ember házastársa a legközelebbi hozzátartozója lesz, ez pedig sok könnyedséget jelent, főleg más rokonokkal szemben. Ugyanígy egy gyerek esetében is kevésbé vitathatóak a jogai, minden sokkal egyértelműbb, mint abban az esetben, ha azt sem tudják eldönteni jogilag, hogy a kapcsolatotok mikortól és minek számít (mert az élettarsi viszony pont ilyen, nincs rá bevett jogi gyakorlat sok szempontból).
De persze van, akinek az teljesen oké, hogy azért házasodik össze a másikkal, hogy utána mindennek a felét vigye, beleértve a munkagépeket, az otthonát és a többi vackot. Akkor csak csináljátok. Azt hiszem, nem fogja egy ilyen szerződés miatt senki kevésbé szeretni a párját, hiszen ha szereti, emellett is ad neki anélkül, hogy vossza tudná vagy akarná követelni tőle. Ezekre a döntésekre nem azért van szükség, mert most nem szeretitek egymást, hanem azért, mert láttam már szétmenni és egymást gyilkolni embereket több évtizedes házasság után és senki sem tudhatja előre, hogy lesz-e olyan pillanat az életében, mikor valaki hátbatámad vagy elárul téged, neked pedig akkor egy döntésre alapozva, amit évtizedekkel korábban, fiatal fejjel hoztál, semmilyen kapaszkodód nincs...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!