Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Diplomával (mester), doktori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomával (mester), doktori fokozattal rendelkezők, hány évesen házasodtatok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy elég sokan egész korán, már mesterképzés alatt házasságot kötnek. Nem tudom eléképzelni, hogy ezt hogy tudták összehangolni. Volt olyan, akinek záróvizsgája előtt pár héttel volt az esküvője.

Mesélnétek, hogy ti hány évesen házasodtatok meg, hogyan ismertétek meg a párotokat?


2019. szept. 10. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen, a feleségem a doktori képzés befejezése után 3 évvel ismertem meg. Szerelem volt első látásra és azóta is hálás vagyok Istennek, hogy van nekem.
2019. szept. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kettő nem egy műfaj, mesterképzést végeztem, 23 évesen kerültem ki az egyetemről, 26 évesen született gyerekem, egy évvel később házasodtam.
2019. szept. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Ez aranyos. :) Megkérdezhetem hogyan ismerted meg?


2. Igen, nem kis különbség van, de nem szerettem volna nagyon leszűketni, csak doktorira.

Leginkább az érdeklene, hogy aki kutató, tanár pályára lépett, ideje nagyrésze erre fordítódik, hogyan tudta magánéletvel összehangolni.

De nem tudom mennyien lehetnek ilyenek az oldalon, így bővebb keretet hagytam inkább. :)

2019. szept. 10. 06:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan össze lehet hozni. Doktori alatt is sokan vállalnak be babát. Én is így tervezem, persze ahhoz előbb még férjet is kellene találnom:) De tuti minden megoldható, amikor már benne van az ember.
2019. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3: akkor még a statisztika kedvéért annyit, hogy van 8-10 doktoritvégzett ismerősöm, 4en házasok, mind a fokozatszerzés után nősültek, egyikőjük el is vált, mire státuszhoz jutott.
2019. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Bennem hamar kialakult, hogy soha az életemben nem fogok házasodni. És ez így is lesz. Számomra egy értelmét vesztett szokás... nincs rá szükségem.
2019. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6os sokat hozzátett a kérdéshez, köszönjük.
2019. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs doktorim és nem is kutatónak mentem, de több ismerősöm igen, szóval róluk tudok írni.

Egyikük még a gimi végén jött össze a párjával (osztálytársak voltak, annyira cuki), akit a doktori alatt feleségül vett, és kb mire befejezte a képzést, megszületett az első babájuk. Nem tűnt úgy, mintha annyira nehezére esett volna a kapcsolat fenntartása, félállásban dolgozott mellette, tartott pár előadást az egyetemen meg ilyesmi, de működött a dolog. Egy évre még kiment Amerikába is valami továbbképzésre, és azt is simán túlélte a kapcsolatuk. Nyilván nem volt könnyű, de én úgy vettem észre rajtuk, hogy igazán mindent megtettek azért, hogy sikerüljön életben tartani a kapcsolatot, és abból kiindulva, hogy most milyen édes, boldog kis család, azt mondanám, hogy sikerrel jártak :)

Egy másik ismerősöm félbehagyta ugyan a doktorit, de nem azért, mert a magánéletével nem tudta volna összehangolni, hanem mert elege lett belőle valamiért. Három évig csinálta viszont szívvel-lélekkel, és neki a doktori képzés alatt lett pasija, szakmabeli, gondolom így is ismerkedtek meg, akivel azóta már összeházasodtak és gyerekük született.

Egy harmadik ismerősömnek meg csak alkalmi kapcsolatai vannak, mindig is azok voltak, nem gondolkodik családban. Ő szabadidejében gyerekeket tanít és készít fel, egyébként meg az egyetemen kutató, előadásokat tart meg ilyesmi.


Ebből a három ismerősömből kiindulva úgy érzem, hogy aki akarja, az meg tudja oldani a dolgot. Ugye nekem csak mesterdiplomám van, még ha nem is kutatói területről, de én is a megszerzése előtt mentem férjhez (24 évesen), és egyáltalán nem éreztem összeegyeztethetetlennek a kettőt. Az egyetemi ismerőseimen keresztül ismertem meg a párom egy kollégiumi bulin, egyébként.

2019. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok doktorin, 26 éves vagyok, októberben házasodom. Párom az egyetemen ismertem meg.
2019. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én még most se, volt olyan csoportársam, aki 23 évesen Mester alatt, de olyan is, aki alapképzés közben.

Sőt olyan is, aki már azóta el is vált.


28

2019. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!