Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baj az, ha nem akarok mindenár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj az, ha nem akarok mindenáron gyereket?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok, boldog házasságban. A családban és a munkahelyemen is egyre többen megkérdezik, hogy mikor szülök gyereket. Nagyon szeretem a gyerekeket és én is szeretnék, de nem minden áron. Ha esetleg természetes úton nem esnék teherbe akkor nem szeretnék lombik programban részt venni. Kettős érzéseim vannak, egyrészt a gyerek, akit biztosan nagyon szeretnénk, de hatalmas felelősség és kötöttség, másfelől ott a szabadság, amit most élünk meg. Másban is ilyen kettős érzelmek voltak? Hogyan küzdöttétek le?

2019. szept. 9. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell leküzdeni. Én úgy gondolom, hogy akinek nem élete nagy vágya a gyerek az egyszerűen csak ne vállaljon. Ez nem olyasmi, hogy hááát végül is lehet jó lenne, próbáljuk meg. Akinek vegyes érzései vannak, nem a gyerek a legfontosabb tényező az életében annak semmi szüksége rá szerintem és nem is lesz annyira jó szülő. Egyáltalán nem kell minden áron gyereket akarni, teljesen normális ha más céljaitok vannak amiket nem adnátok fel. Én például személy szerint gyenge célnak tartom a gyereket, szerintem ez nagyon kevés az életben. Attól függetlenül, hogy én is úgy vagyok vele, hogy biztosan nagyon szeretném a gyerekemet nem érzem azt, hogy szülnöm kéne. Van rengeteg egyéb, nagyobb dolog az életünkben amit el akarunk érni és ez teljesen rendben van.
2019. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Én spec sokkal "kötöttebb" voltam mig nem voltak gyerekeim.... ezt nehéz elmagyarázni! Nem időben értem oersze.
2019. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

"Akinek vegyes érzései vannak, nem a gyerek a legfontosabb tényező az életében annak semmi szüksége rá szerintem és nem is lesz annyira jó szülő."


Cáfolom. 2 diploma után, 32 éves koromban, amikor olyan szinten voltam a karrierem csúcsán, hogy helikoptert küldtek értem havonta többször, hogy tolmácsoljak politikusoknak, jött a hidrgzuhany, hogy becsúszott a baba.

Férjnél voltam (vagyok azóta is), de egy pillanatig nem terveztünk akkoriban gyereket, a te szavaiddal élve, nem a gyerek volt a legfontosabb tényező.


Ennek ellenére jó szülőnek tartom magunkat.

2019. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
A férjeddel legyél erről egyetértésben.
2019. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

En is 31 eves vagyok, epp varandos, de gondok voltak velem, el akartam kezdeni a kezeleseket, de nem vt ra szukseg, mert termeszetes uton teherbe estem. Ha nem jon ossze, kezelessel sem, nagyon szomoru lettem/ lettunk volna, de a lombikig mi sem mentunk volna el.

Egy gyerek szerintem nem "szabadsagvesztes", a feleosseget meg vallalni kell. En sem erzem magam 100%-ig felkeszultnek a fogadasara, de abban bizom, hogy majd az anyai osztonom a segitsegemre lesz mindenben :)

2019. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Senkinek nem tartozol magyarázattal. Egyrészt. Másrészt csak az aluliskolázott, műveletlen prolik kérdeznek rá nyíltan, hogy mikor jön már a gyerek. Intelligens ember sose fogja feltenni neked ezt a kérdést.
2019. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

1# Ezzel egyeltalán nem értek egyet. Szerintem sokan vannak, akik nagyon akarták, de csalódtak, hogy nem minden rózsaszín vattacukor a gyerekvállalással kapcsolatban. Van aki nincs oda alapjáraton a gyerekekért, csak a sajátját szereti.

Egyébként én is elbizonytalanodom néha. Korábban el sem tudtam volna képzelni, hogy esetleg nem lesz gyerekünk. Most, viszont tele vagyok kétségekkel. Lehet, hogy csak azért mert most már tényleg aktuális lesz.

2019. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben voltam, 32 éves korom óta egyre gyakrabban éreztem azt, hogy nem szeretnék mindenáron gyereket. Szép lassan szinte teljesen elmúlt a "késztetés", eleinte szégyelltem magam emiatt, aztán rájöttem, hogy ez is én vagyok, és elfogadtam a tényt, hogy talán soha nem lesz gyerekem. Őszinte akartam lenni a párommal, megadni neki az esélyt arra, hogy családja legyen, így leültünk megbeszélni, és bár sajnos szakítás lett a vége, nem bántam meg, mert tudtam, hogy nem ugyanazt akarjuk. Azóta ő is megtalálta a párját, akivel gyereket terveznek, én pedig boldog párja vagyok egy elvált, 2 gyerekes férfinak :)
2019. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Cél meg terv meg... Mindentől függetlenül a gyermekszülés a nők kiváltsága. az hogy szülő lehetsz az egyik legnemesebb feladat és semmihez sem fogható érzés. Szerintem kár kihagyni. Egyébként meg Tiszteletem azoknak akik vállalják hogy nem szeretnének,nem kérek belőle és így élnek mint hogy engednek a társadalmi nyomásnak.
2019. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!