Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Erkölcsös nevelés vagy szexuál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erkölcsös nevelés vagy szexuális nevelés? Mi a leendő szülők vagy a felnőtt párok véleménye?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos kérdés, ugyanis nagyban befolyásolja a későbbi felnőtt életminőségét!

Együtt élő párok, akik gyereket szeretnétek! Melyiket és miért tartjátok jobbnak?

(azért nem gyerk nevelés téma, mert magára a leendő szülők véleményére vagyok kíváncsi, hogy mit gondolnak erről, és mennyire tartják fontosnak ezt?)



2019. júl. 27. 16:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Amiről te beszélsz, az nem erkölcsös nevelés, hanem prűd. Ne keverd a kettőt. Nincs semmi erkölcstelen egy szép, romantikus párkapcsolatban, akkor sem ha a fiatalok végül nem maradnak együtt hanem új partnert keresnek pár év múlva, amikor rájönnek, hogy a szerelem nem minden és nem elég egy házassághoz.


És abban sincs semmi erkölcstelen, ha valaki úgy dönt, hogy nem kíván házasságban élni, vagy csak örömszerzésből szexel, nem gyermeknemzési céllal.

2019. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az erkölcsös nevelés szemben áll a szexuális neveléssel."


Ne haragudj, de ez orbitális baromság.

2019. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#9: Amiről te írsz, az nem erkölcsös nevelés, hanem ostoba, prűd, valóságtól messze álló hülyeségekkel traktálás.
2019. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem címkéztem fel a nézeteim. De arra fogom nevelni a gyerekem, hogy a szex az jó. De olyannal csinálja, akiben megbízik, és védekezzen. Ezen kívül én teljes szabadságot adok neki, hadd kövesse el a saját hibáit, abból tanul a legtöbbet.


(Azt végképp nem fogom neki megtanítani, amit fentebb a prűd pitsa említett, hogy a férfi csak nővel és fordítva, illetve hogy a szex kegy, amit a nő ad, a férfi pedig elfogad, mert ezek nem férnek bele a világnézetembe.)

2019. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Amugy qurvára le pontoztak... :/
2019. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Jah, valami félre siklót. Nálad agyban, az tuti. Jobban is belekötnék a helyesírásodba, de az a legkisebb baj.
2019. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az erkölcsös nevelés szemben áll a szexuális neveléssel.

Előbbi legtöbbször eltusolja a szexuális nevelés fontosságát, tabusít ezért sajnos legtöbbször tévhiteket, tévképzeteket kelt a tapasztalatlan fiatalokban. Kizárólagosan a lelki szerelemet tartja értékesnek és elfogadhatónak."


Nem... Pont arra mutat rá az erkölcsi nevelés, hogy a szexualitás fontos dolog, ezért nem kéne felelőtlenül "használni".

A kettő nem zárja ki egymást, sőt az erkölcsi nevelés egy tágabb fogalom, aminek része a szexuális nevelés is.

2019. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek együtt járnak.

Arra kell tanítani, hogy hogyan váljanak teljes egésszé.

Ha fiú vagy lánnyal lehetsz csak boldog... Ki szerint?

Arra nevelem, hogy ő találja meg, mitől lesz teljes egész, ebbe beletartozik a szexualitás. És vannak a társadalmi erkölcsi normák, amik ennek keretet adnak.

Csak egy kiragadott példa, a párkapcsolata és abban a pikáns részek nem tartoznak az utcára, fejezze ki a párja felé, hogy szereti, de ne a 4es6oson essenek egymásnak.

Vagy az első együttlét ne nyomásra történjen meg, hanem tényleges vágyból, legyen rá kész minden téren, ha csak egy picit is hezitál, akkor inkább mondjon nemet, de ne játszmázásnak használja. És ne legyen miatta bűntudata, sem ha nagyon hamar, vagy mert későn kerül rá sor. És tisztelje magát és a partnerét, a testét és a lelkét.

2019. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kicsit régi kérdés, de azért válaszolok.

Engem alapvetően erkölcsösnek tart a környezetem és igyekszem valóban erkölcsösen is élni. De, a szexualitás felé is teljesen nyílt vagyok. A férjem egy szigorúan vallásos családból való akiket kimondottan tisztel a környezetük(én is vallásos vagyok egyébként), mégis megtanították neki a szex fontosságát egy kapcsolatban, és azt is, hogy nem fog ugyan a pokol tüzén elkárhozni, ha pl házasságon kívül szexel, de sose legyen felelőtlen.


Nos nekünk van egy lányunk és őt is így tervezzük felnevelni. Szeretném ha erkölcsös lány lenne, aki tisztában van önmagával, az értékeivel és hibáival egyaránt. Aki hasznos, fontos tagja a társadalomnak és akire akár követendő példaként is lehet majd tekinteni a jövőben. Ez pedig nem hogy kizárja, hanem egyenesen megkívánja, hogy igenis legyen fogalma a szexről és a szexualitásról. Hogy ne legyen meggondolatlan, ne legyen olyan butuska mint akár ezen az oldalon is rengeteget fiatal és sajnos felnőtt is. Ne legyen meglepetés neki az emberi test működése, a védekezés, megelőzés és ha eljött az ideje akkor a terhesség és gyermekvállalás. Muszáj ezeket is megtanulnia és a velük járó felelősséget is éreznie, különben egyszerűen nem is lehet erkölcsös.

2019. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem van szexuális életem, erkölcstelennek spec nem mondtak még, a gyerekeim se.

Valahogy ők is ilyenek, szerintem nincs semmi ellentmondás

2019. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!