Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Erkölcsös nevelés vagy szexuál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erkölcsös nevelés vagy szexuális nevelés? Mi a leendő szülők vagy a felnőtt párok véleménye?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos kérdés, ugyanis nagyban befolyásolja a későbbi felnőtt életminőségét!

Együtt élő párok, akik gyereket szeretnétek! Melyiket és miért tartjátok jobbnak?

(azért nem gyerk nevelés téma, mert magára a leendő szülők véleményére vagyok kíváncsi, hogy mit gondolnak erről, és mennyire tartják fontosnak ezt?)



2019. júl. 27. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, hogy miért zárja ki az egyik a másikat.
2019. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1, a kérdés megválaszolásának szempontból ez viszonylag nagy probléma.
2019. júl. 27. 17:11
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Én se értem, hogy miért nem lehet a kettőt együtt
2019. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nincs "vagy" a gyermek szempontjából mindkettő fontos. Szerintem definiáld már, mit értesz te a két fogalom alatt, mert tartok tőle, hogy itt lesz a probléma.
2019. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

A kettő együtt. A szexualitás nagyon nagyon fontos, egy kapcsolat egyik alappillére. Soha nem tudnám azt tanítani a gyerekemnek, hogy ne feküdjön le valakivel akit szeret (vagy akihez vonzódik) mert az bűn vagy erkölcstelen. Amit fontos tudni az az, hogy a szex ellen való nevelés vezet a legtöbb szexuális aberrációhoz (például a papok között kirívóan magas pedofília arány). Minden embernek vannak szexuális vágyai és érdeklődése. Ez egy természetes és helyes folyamat. De hogyha a szülő folyton azt sulykolja a gyerekbe, hogy ezt nem szabad és ezeket el kell nyomnia magában akkor ez hatalmas törést fog okozni benne.

Tiniknél ez nagyon szépen kijön egyébként. Minél jobban tiltva van egy tini a szextől annál biztosabb, hogy sok partnere lesz és nem a megfelelő emberek.

Én azt fogom megtanítani a gyerekemnek, hogy a szex jó és fontos. De az is fontos, hogy ez megfelelő emberrel történjen és megfelelő körülmények között, megfelelő védekezéssel. Az erkölcsösség és a szex nagyon szépen tudnak kéz a kézben járni.

2019. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen vagy, a kettő együtt van jelen az emberek életében a ma elfogadott társadalmi normák szerint, közösségektől függőn más-más mértékben.
2019. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%

Oke mar ertem mit takar a szexualitás! Hirtelen rosszra gondoltam :D


Na most ilyen helyzetben nem zárja ki az egyik a másikat!

fontos mindkettő! Erkölcs abból nagy hiány van! Szoval meg kell tanítani a tényleges helyes normákra! Ezek a higiéniai, etiketti, társadalmi, érzelmi, mentalitasi szempontok!


Ugyan akkor a szexualitást is olyan mértékben hogy ha fiu akkor a lányok hoz vonzodjon

2019. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Fuck 7-es vagyok! Ha lany akkor a fiúkhoz továbbá a helyes szexualitást kialakítani benne ne pedig ami sok embernek van mert sok ak eltorzult a szexualitása a média és egyébb dolgok miatt!


Pl ha fiu akkor legyen férfias, legyen úriember, ne masszon rá mindenre (nagyon fontos!)


Ha nő rendesen oltozkodjon ne mutogassa magát! Ne legyen plasztikai beavatkozása mert nagyobb szajakat akar! Ne fekudjon le mindenkivel! Ne adja olcsón magat!


És ami a legfontosabb hogy ha fiu ha lany a megfelelő párt találja meg magának! Ami érdekes mert amiket felsoroltam azok egybefolynak mert van bennük szexualis (nemi) ès erkölcsi dolgok is!


Azert van ilyen sok gyökér gerinctelen olcsó ember! Mert nem kaptak rendes nevelést!

2019. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az erkölcsös nevelés szemben áll a szexuális neveléssel.

Előbbi legtöbbször eltusolja a szexuális nevelés fontosságát, tabusít ezért sajnos legtöbbször tévhiteket, tévképzeteket kelt a tapasztalatlan fiatalokban. Kizárólagosan a lelki szerelemet tartja értékesnek és elfogadhatónak.

Esetenként retorziót alkalmaz vagy annak alkalmazását helyezi kilátásba, ezáltal szorongást, félelmet, bűntudatot kelt a kíváncsiskodó fiatalban. Illetve, funkcionális problémáknak ágyaz meg az által, hogy sugallja a szexualitás irányába mutatott érdeklődés helytelenségét, sőt, esetlegesen a szexuális viselkedést is megveti, avagy korainak tartja.

Lenéző a mássággal szemben. Kirekesztő, elutasító, nem tiszteli az egyént. Legkevésbé sem didaktikus módszereket alkalmaz az esetlegesen elkövetett hibák megoldására.

Nem tiszteli a tudományt, a beidegződéseket és dogmákat élteti.


A szexuális nevelés maga a nyitottság, tolerancia és elfogadás megtestesítője. Módszerei révén, eloszlatja a kételyeket, felvilágosítja a fiatalokat a potenciális betegségekről, a védekezési és fogamzásgátlási eszközöket megismerteti velük, közelebb hozza a különböző neműeket, ezzel segíti a másikkal való azonosulást és annak megértését.

Nem kelt félelmet a fiatalokban és az elsajátítható tudás által jelentős mértékben csökkenti a későbbi pszichés és testi szexuális problémák kialakulását.


Természetesen a szexuális nyitottság csökkenti a család intézményes szerepét, cserébe elhozza a tényleges a női egyenjogúságot, amikoris a nő nem lesz megvetve azért, mert szexuális értelmében aktív szerepet tölt be, vagy mert kezdeményez, vagy mert szexuális jellegű vágyai vannak.

2019. júl. 27. 17:50
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
#8 Hagyjuk már ezeket az ezer éves baromságokat. Attól, hogy valakinek van pár egyéjszakás kalandja nem lesz erkölcstelen. Attól, hogy hamar lefekszik a párjával akivel szeretik egymást és nem húzza tök feleslegesen a szexet nem lesz rossz ember. Nem az az erkölcsös szex, hogy csak kapcsolatban szexelek és csak fél év után mert engem bizony érdemeljen ki... Ez egyszerűen csak elavult prűdség és egy kapcsolatra nézve sokkal károsabb.
2019. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!